Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket eszik 2 éves babátok?

Miket eszik 2 éves babátok?

Figyelt kérdés
kisfiam elég válogatos,és nehéz eltalálni a kedvét.már régota probálom avval etetni,amit mi is eszünk ebédre,de sokszor nem tetszik neki,inkább nem eszik.ma is rakott krumpli volt az ebéd,és nem evett,csak 2 falatot.néha olyan tanácstalan vagyokmattol félek hogy éhes marad,én meg gonosz vagyok,mert nem adok neki mást.reggeli,vacsi az általában rendben van.gyümölcsöt is ugy eszi meg ,ha plussz belecsempészem a gyümi jogurtba.nálatok megeszik mindent a baba?
2017. aug. 30. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is 2 eves a lanyom, habar Ő mar nem baba...;)))

Hiaba mondom, hogy mindent megeszik ha a te gyereke semmit. Vagyis alig-alig.

Par etelt azert felsorolok.

Reggelire pl virsli( eza favorit), sajttal, mustar( imadja)

Szalamis zsemle vajjal, tejeskávé, 100%-os gyumilé, bundaskenyér stb.

Ebedre kb mindenfele leves, husleves, gulyas, gyumolcsleves, tarhonyaleves, brokkoli kremleves....

Tesztak: bolognai, sajtos tejfolos, spenotos sajtos teszta

Fozelekek: kelkaposzta, zoldbab, krumpli, gyumifozi, tokfozi, spenot

Husok: grillezve mell, rantott husi, ilyen olyan szaftos szoszos husok, es a rakott dolgokat is imadja.


Rakott karfiol, rajott brokkoli, rakott teszta.

Egyedul a soskat es a borsot nem szereti. Habar a rizibizivel meg megszi! Ki erti...:)))

A gyumit ette egesz nyaron, mar alig akarja most enni. Max par falat banan, vagy alma a majkremes kenyerhez.

2017. aug. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ha ebédre kap levest,akkor megeszi a második fogást is?vagy elég a leves?
2017. aug. 30. 13:50
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Nem baba, de rosszevő. Válogat és dacos. Kb. 2 hete csak a sajtot és a kenyeret (kence nélkül) eszi.

Nem erőltetek mást, csak kínálom mindennel, amit mi eszünk.

2017. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Nekem szó szerint mindenevő a 2 évesem.

De nagyon dacos is most. Tudom h mit szeret, mi az amit kevésbé.

Nyilván próbálok szt főzni amit szeret. Van h kitslálja h az nem kell, megy a hűtőhöz és püföli h sütit, tejszínhabot stb szeretne.

Hát NEM. Kiviszem a kajáját.

Ordít 20 percet, majd jön h éhes.


Nem tudom milyen egy rossz evő gyerek. Gondolom már annak is örülsz h eszik egyáltalán valamit.

De ettől ne gondold h rossz vagy. Az ovibsn sem fognak 8 fogást csinálni és könyörögni. Vagy eszik, vagy éhes marad.

2017. aug. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Dehogy eszik meg mindent.. ebédre azt eszi, amit vacsira, hús az bármilyen formában jöhet, köretnek a krumplit nem eszi meg csak ha olyan kedve van, zöldségekkel nagyon nem mindegy milyen a hangulata.. soktól a hasa is fáj (típikus.. káposzta, borsó pl) szóval vagyok bajban. Reggelire is vagyok bajban, szendvicset nem eszi meg reggel, csak néha vacsorára ha nem felel meg az ami van, müzlit szokott rizstejjel általában. Sajnos tejre és tojásra is allergiás. A tojást bármilyen formában szerette pedig, mielőtt kiderült. Tízóraira és uzsira gyümölcsöt szokott enni de válogatós abban is. Uzsira kekszet is szokott kapni. Szeptemberben lesz 2 éves.
2017. aug. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

Elso vagyok. Hiaba a lepontozas;)))

Igen, eszik levest is, utana a masodik felet.

Jo evo volt mindig is!

Tudom, hogy ez is le lesz pontozva;))

De a foetkezesek kozott nem szokott nassolni, nem kap edesseget es cukros italokat.

Nincs ra igenye;)

2017. aug. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
én nem pontoztalak le kedves elsö.hasznosnak találom a válaszodat.köszönöm
2017. aug. 30. 14:28
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

6-os, az elsőre nem, de erre az utóbbi válaszodra nyomtam egyet, mert azt sugallod vele, hogy másé azért nem eszik jól, mert nasit kap étkezések között.


Na az én 2 évesem olyan rossz étvágyú, hogy még a nasi se csúszik, sőt a gyümölcslé sem (csak vizet iszik). Semmi se veszi el a pocakjában a normál étel elől helyet, mégis válogat és csak csipeget.

2017. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as! Sajnos olyan is van mint a Te gyerkocod!:(

Nem allt szandekomban semmit se sugalni, elnezest erte!

2017. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 évesem van de ő sem baba már :)

Mindent megeszik a főzeléktől kezdve a levesen át a tésztákig, de a kedvence a hús. Valamelyik este pl 4 szilvásgombócot benyomott, elég nagyok voltak. Szaftos hus, rántott hus, grillezett hus. Rizs, krumpli. Tejfölös tészta, spagetti, spenot. Virsli, vajaskenyér majonézzel vagy kechappal, májkrémes kenyér. Gyümölcsökbe bele tudna fulladni. Cukkini tök tényleg minden evő. Ma ebédre töltött paprikát ettünk. Sütiket is imádja főleg az almás pitét.

Szerintem ne erőltesd, úgyiseszik majd ha éhes. Tesóm fia is 2 éves ő is válogatós eddig meg sem ette a hust most pár falat lemegy neki. De a favorit nála a tejfölös rizs és a májkrém csak úgy.

2017. aug. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!