Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit vigyek neki a Balatonra?...

Mit vigyek neki a Balatonra? Hogyan kell kisgyereket ellátni nyaralás alatt?

Figyelt kérdés

Még egyszersem nyaraltunk így, hogy messze is, ráadásul étkezési ellátás nélkül apartmanban.

De pl tavaly még csak fürdőpelenka kellett..

Tanácstalan vagyok.


Hogy oldjam meg 3 éves normális étkezését "idegenben", amolyan "nomád" életmod mellett?

Reggeli/tízorai/főtt étel a strandon...ami nem olajos vacak, stb. stb.


Fürdőgatyot, vagy bugyit vagy mit kell venni kisgyereknek?


Esetleg felfujhato hajot? Ha uszogumiban nem tartja magát? Csak a karuszoja van eddig..


Meg altassam a strandon ebéd után, vagy rohangáljunk "haza"?vagy hogy legyen a napirend?


Pisiltessem a strandon a "fertő" wc-ben?


Nincs hűtőtáska.. gyogyszereket hogy vigyek? Vagy majd rohangálunk ott gyogyszertárba ha ne adj isten belázasodna?


Mikre készuljek még?


2017. júl. 8. 14:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
2,5 éves
2017. júl. 8. 14:11
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Ne már!

Még ha külföldi nyaralásról lenne szó, ahol nem ismered a helyi viszonyokat, maximálisan érteném.


De hazai terepen?

Pont ugyanúgy csinálj mindent, mint otthon. Az apartman pont erre jó.

Hűtőtáskát meg lehet venni. Egészen kicsi textilt is.

2017. júl. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Ezt kicsit túl aggódod

Elsőnek mennyire szobatiszta? Ha kakikor szól stb akkor valami menő mintás úszónadrágot vegyél kb mint egy rövidnacit. Nálunk kettő van biztos ami biztos alapon.


Felfújható krokodilja van de nem volt izgi neki. Homokozó cuccot lapát, vödör biztos kell ja és labda :)


A strandon aludt ilyen fél sátorban a dechatlonban vettük pár ezer volt. Hűtőtáskát vegyél nagyon jó pár darab jégakuval szinte egész strandoláskor nem kell inni venni.


Enni reggeli az apartmanban az apukája hozott reggel friss zöldséget felvágotatt szendvicsnek valót, esetleg péksütit.

Strandon hideg gyümölcs a hűtőtáskából jó volt, ha éhesek voltak vettünk valami nasit nem csam olajos vackok vannak. De ha a nyaraláson esetleg kettő palacsintát megeszik hát cukorbeteg nem lesz!

Meleg tartalmas ételt este ettünk valamelyik étteremben. Napközben a legnagyobb bűnözést az apukája csinálta lángost evett :) Mivel ez nyaralás nem aggódtam túl, hidd el a víz lefárasztja majd a kicsit, enni is fog. Ne erőltesd az alvást ha nem akarja.

Gyógyszer nem volt nálunk mert ha kell valami úgy is lesz nyitva gyógyszertár. Sebtapasz, bepahten+ és Nurofen volt nálunk, ja és soooook naptej. Játékot nem vittünk sokat, mivel úgy is csomó kirakodós lesz. Én imádtam kiskoromban ha ott kaptam valamit :)

2017. júl. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nekem ez felér külföldi tereppel.

Annyit tudok, még menüt sem rendelhetnék, mert tulfűszeresen főznek mindenhol, nem kisgyereknek valo. Egyszer kétszer elmenne, de nem egy héten át. Étteremben meg huskeszitmények vannak bő olajban kisutve a 2-3000 Ft-os maréknyi törtkrumplival..

2017. júl. 8. 14:29
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Ezt azért ne mond!

Nagyon sok jó étterem van a balaton körül, ráadásul gyerek menüvel ami nem csak olajban sült dolgok!

Normális helyeken igen ennyi az étel! Ha nem voltál honnan tudnád?

2017. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

De jó ötlet a kis sátor is :)


Szóval kb a vacsi legyen a főtt étkezés? Ez nem baj egy hétig kisgyereknél?


Amugy annyira szobatiszta hogy wc-ig is visszatartja, de tovább is, de vigyek wc ülőkét is mindenhova...?

2017. júl. 8. 14:40
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Gondolkodj. Olvasd el a sajat kerdeseidet es gondold at, meglesz a valasz. Elkepzelhetetlen hogy egy gyereket nevelo felnott ember ezeket magatol ne tudja.

Bar par hete egy no olyan kerdedsorozatot irt ki, hogy hany darab ovisjelet vegyen (ahany cuccba rakni akarod bakker...), 1 vagy 2 zsebe legyen az oviszsaknak, milyen mintaja legyen, stb.


Bantas nelkul neha az az erzesem, olyan szinten onallotlan, magatehetetlen emberek nevelnek gyereket hogy vakszerencse hogy csori gyerekek eletben maradtak addig...

2017. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 piroska és a farkas ***** válasza:
83%
Mi busszal- vonattal mentünk nyaralni, egy 3 évessel és egy 7 hónapossal. Lázcsillapító kúpot pici hűtőtáskában, jégakkuval vittünk. Szerintem a legtöbb étteremben bőven van választék olyan ételekből, amit ehet egy kisgyerek. Én ebédidőben adnám a főttet, estére azért lehet, h sok lenne. Mindent ugyamúgy meg lehet oldani, mintha otthon lennétek,de lehet lazábbra is venni. Ha pl vmelyik nap csak egy adag sültkrumpli az ebéd virslivel, az égegyadta világon semmi bajotok sem lesz. Vigyetek benti játékokat eső esetére.
2017. júl. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Ne aggód túl ennyire. Gyógyszert az alapot vidd, lazcsillapito , sebre valami , naptej. Mivel kisfiam nem fújja még ki az orrát orrszívó, orrspray. Ha meg beteg lesz úgy is van orvosi ügyelet. A kaja, reggelire amit otthon is szoktatok, mivel apartmanban lesztek tuti lesz hűtő. Hűtőtaskat vennék a helyedben mert a strandon nagyon jó nektek is, inni valót és a gyereknek gyümölcsöt. Mi tavaly voltunk a Balatonon szinten apartman , a strandon volt olyan étterem ahol menüs kaja is volt meg alacart. Amit kívántuk azt ettünk, és igen volt olyan hogy palacsinta volt az ebéd vagy gofri vagy sült krumpli. De volt leves is, hús is, főzelék stb. Erről szól a nyaralás , az ég világon semmi baja nem lesz a gyereknek ha pár napig nem a megszokott módon , időben és kajákat eszi. Lazábban állj hozzá kicsit. A napirend meg alakul úgy ahogy, a sok élménytől úgy is ki fog dőlni. Lehet csak 2-3 körül alszik egy órát de ettől sem lesz baja. És az se baj ha este kicsit később alszik el. Majd ha otthon lesztek tudni fogja mi a rend. De most neki is szabadság lesz. A pisilés, vigyel magaddal ilyen domestosos törlő kendőt és azzal le tudod torolni a WC-t mielőtt ráül. Ha kisfiú akkor meg méhen apával pisilni és tanulja meg hogy kell állva pisilni, az úgy is olyan nagyfiús már.
2017. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

Hetes, lehet, hogy csak aggódik a kedves szülő, és jobb félni, mint megijedni alapon. És/vagy biztosra szeretne menni, és/vagy maximalista, semmit nem akar kihagyni, ami fontos.


Én megértelek, kérdező, hogy részletesen össze szeretnéd szedni, mi kell.


Gyakorlatom bár ebben pont nincs, de tudnám kivitelezni, persze saját étkezési stratégiával, de hát ez általában egyéni, ahány ház, annyi szokás.


Nyaraltam már kisgyermeke szülőkkel, civilizációtól viszonylag távol is. Érdemes egy felnőttnek akár egyedül is gyakorolnia a természetben élést, és spontán helyzetfelismerésre lesz ösztönözve.


Az ebbéli tapasztalat nagyban hozzájárul a kisgyermek gondozási praktikákhoz is. Pláne civilizált helyen könnyű feltalálnia magát az embernek. rögtönözz, használd az eszed, adott szituban mit lehet tenni.


"Nincs hűtőtáska.. gyogyszereket hogy vigyek? Vagy majd rohangálunk ott gyogyszertárba ha ne adj isten belázasodna?"


Nekem egy orvos mondta, személyesen, hogy kb 30 fokig, tehát kánikula árnyákban semmi baja nincs a gyógyszereknek, még fogamzásgátlót is vihetsz, ha nincs hűtőtáskád, de napernyő alá rakod.


Azért kapszulákat ne nagyon tegyél szűk helyekre, mert ott tényleg felforrósodik, 30 celsius felett is lehet: pl zsebbe, stb NE tárolj, ha kint kánikula van, meg egyébként se, tehát szobahőmérsékleten is felforrósodhat szűk helyen. Bár ideális a tabletták számára kb 5-25 celsius.


Gyerkőcnek max alteste legyen pucér, mert a naptól az a védettebb terület, főleg ha sokat mozog, én javaslok felsőt, de ha tényleg sokat mozog, nehéz leégni a Naptól. Mindenesetre a fej a legérzékenyebb és a legvédtelenebb a Naptól, ezért szemellenzős sapkát fontosnak tartok a gyermeken (is).

(Persze ezen felül nem rossz ötlet a kis sátor a strandra, időnként hűsölni, meg aludni.)

2017. júl. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!