Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 év körüli gyerekednek...

3 év körüli gyerekednek hogyan adod el a zöldségeket gyümölcsöket amiket nem akar megenni? Ellehet egyáltalán? Nálunk nem megy.

Figyelt kérdés
Kinél mi vált be? Paradicsom, brokkoli, karfiol, uborka, körte, dinnye, barack, cukkíni csak ami hirtelen eszembe jutott. 2,5 éves csajszi. Nem eszi őket ha véletlenül ki lehet cselezni és bejut a szájába rág rajta hármat és öklendezve köpi ki. Nem ízlik neki. Tökfőzeléket nem eszi meg, meg a rántott tököt sem, de ha lereszeljük és tócsnit, lepcsánkát sütünk belőle azt imádja. Most tényleg sárgarépát keverjek össze szilvalekvárral és úgy csináljak neki szilvásgombócot? Kinél mi vált be? Hol mi a praktika gyümölcsöket turmixoltunk hígítottuk paszíroztuk stb mégse issza meg mert nem ízlik neki. :(
2017. szept. 1. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Szia :) lányom 2,5 évesen ugyanilyen volt. Nálunk a titok. A Késben rejlett ! Szo szerint. Nemkel megijedni nem igazi kés.. kifőztem a zöldségeket megkértem segitsen nekem összevágni kapott egy müanyag kést. Avval apritgAtta velem eggyütt addig adig amig elnem fogyott a tányérbol :))) mert ugye a gyerekek a tiltott dolgokkal jobban elvannak... :D
2017. szept. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Az előző jól nyomja. :) Játszhatsz pl olyat a gyerekkel, amiben tudod, hogy mindig te nyersz - a nyeremény pedig egy falat gyümi, vagy zöldség. :)


Addig nyerj, amíg a picur nem kezd pukkadozni, hogy mindig te nyered meg a gyümit, zöldséget. :D Majd duzzogva húzd el előle játékosan, hogy "neked nem is kell, mer' te nem is szereted!"

;)

A picur már épp kezdene beperelni téged a fogyasztó védelemél, mire te megadod magad, hogy "egye fene... akarom mondani egye kicsim..."

;)

2017. szept. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom nem bolcsis meg. :) Ott majd viszi a csorda szellem, meg az ehseg. Egy csomo dolgot megeszik ott, es en csak pislogtam, hogy tenyleg? Mert itthon azt allitja, nem szereti. Itthon is kiprobaltam kesobb, es megette. Pl. Kukorica, borso. De tudom, pl. a tokfozeleket sehol se szereti, igy azt azert nem eroltetem.
2017. szept. 2. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Olyat adj neki, amit szeret. Te se eszel meg olyat, amit nem szeretsz. Ha nem szereti a karfiolt, adj neki répát, körte se lényeg, egyén almát. Nem értem miért probléma, ha nem szeret bizonyos gyümölcsöt vagy zöldséget
2017. szept. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sehogy, minek? Hogy aztán hányjon, meg megutálja az evést?


Emlékszem, én is gyűlöltem a töltött paprikát, de oviban addig nem állhattam fel, míg meg nem ettem.

Kb. vissza is hánytam a tányérba, miután lenyeltem az utolsó falatot.

2017. szept. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
Minek olyat erőltetni amit nem szeret...egyen ami jól esik. Én pl soha nem eszek se zöldséget, se gyümölcsöt, mert nem szeretem...mégse történik semmi
2017. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!