Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit csináltok ilyen rossz...

Ti mit csináltok ilyen rossz időbe délelöttönként 1-2 év körüli gyerekkel? Első gyerek, tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Pont mikor elkezdett lépegetni akkor jött a tavasz és onnéttól minden délelött mentünk játszótérre, és bele se gondoltam hogy jön a rossz idő majd akkor mit csinálunk délelöttönként?

Már nagyon várja 10 óra körül hogy menjünk.. De ugye jön az esős,hideg latyakos idő, tél akkor fel is fázik a hintába.

Kocsi sajnos férjemnél van,bár úgyse vezetek így gyalog rá vagyunk szorulva a környékre ahol igazából semmi nincs.. tehát oké jól felöltözünk,lemegyünk sétálni de csak úgy céltalanul?

Ti miket csináltok ha rossz az idő ? Lakásba megenne minket az unalom, reggeltől délig elég unalmas lenne.

Délután nincs gáz, apja korán 4 körül hazajön, kocsival mindig megyünk városba,bevásárlóközpontba,ügyeket intézni, játékbolt/játszóház stb. az mozgalmas neki.

16 hónapos kisfiú .

Kisgyerekes barátnőim nincsenek hasonló korú sajnos.


2017. szept. 3. 11:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló, itt nincs mit csinálni a környéken, autó férjnél. Mi szinte soha nem is mentünk delelőtt sehova, jóidően sem, így szoktuk meg. Felkel 8-9 körül, iszik tápit az ágyban, aztan pelus, öltözés, stb, reggeli, játszunk, könyveket olvasunk, nézegetünk, tanítgatom, énekelek, közben takaritás, főzés, ebéd, hamar eljön a dél, amikor fekszik le. Alvás után eszik, addigra hazaér a férjem is és együtt megyünk ki parkozni, sétálni, játszóterezni, 2-3 orat kint vagyunk. Szintén 16 hónapos.
2017. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Jah hát enyém nagyon megszokta hogy megyünk valahova, 10 körül már hozza be a nagyszobába a cipőmet hogy vegyem fel XD

Én se szeretnék itthon lenni, emlékszek milyen lassan telt az idő mikor pici volt aztán csak itthon voltunk..

Jó lenne gyerekek közt is lenne pedig mert őszintén eléggé fél a többi gyerektől, sajnos többször is direkt megijesztették heccből játszin úgyhogy ezt is jó lenne szocializálnom, csak nem tudom hol és hogyan.. Vagy ezzel szerintetek még nem vagyunk elkésve? Mikor van szüksége gyerektársaságra?

2017. szept. 3. 19:16
 13/19 anonim ***** válasza:
Az tök változó, mikor van rá szükségük. Van olyan ismerősöm, akinek már 1,5 évesen nehezen lehetett bírni a gyerekkel, akkor volt el jól ha társaságban volt,megint másé vagy 3 éves kora után kezdte megszeretni a társaságot. Jön az majd magától.
2017. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Szuper :)

Csak volt itt egy anyuka nem rég gyakorin, enyémmel egy idős gyerekkel, és teljesen szétszedték szegényt hogy nem jár baba-mama klubbokba hogy nem szocializálja a gyerekét..

És ez annyira megmaradt bennem hogy elkezdtem aggódni hogy én se teszem, de tényleg nem szereti a gyerekeket..

Volt amelyik kikapta a cumiját a bolt közepén, másik teli torokból ráüvöltött,harmadik lefejelte (oké véletlenül de ezt magyarázd el 1 évesnek),negyedik kizárta a játékházból.. tehát nincsenek jó élményei,pedig elején még érdeklődött irántuk. :-/

2017. szept. 3. 20:13
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Jajj szegény:D Bocs, hogy nevetek de azért vicces sztorik. Persze a kicsinek annyira nem, de hogy ennyi balszerencse érjen valakit.. .:) Na de majd belerázódik.


A baba-mama klubbokkal engem ki lehet üldözni a világból. Akinek tetszik menjen, de én akkor se mennék, ha nekem fizetnének érte. Nem ezen múlik szerintem, hogy a gyerek szociális lesz-e vagy sem.


Meg eleve vannak csendesebb, visszahúzódóbb gyerekek, nem kell mindenkinek feltétlen a társaság középpontjának lenni.

2017. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Reggel 6:30 körül ébred. 17 hós lány. Kicsi pihi, peluscsere,szopi,majd átöltöztetem. Utána reggeli neki is,nekem is. Összerámolok, addig ő szétrámol :). Főzök,mosok,stb. Közben tízórai. Ha van idő,lemegyünk játszótérre(panelban lakunk). Sajnos,mire kész vagyok, már sokszor nincs idő...Sok mindent nem tudok vele kezdeni délelőtt,mivel most szokik át az ebéd utáni alvásra. Eddig 10-12ig aludt,9től már sírva járkál a lakásban....de nem alszik már el délelőtt. Mire kifőzök,elmosogatok,őt elrendezem,dél van. Közben beszélek hozzá,kirámolja a konyhaszekrényt (az az egyik kedvence), mondókázunk,énekelek neki...minden félét. Attól függ,mennyire nyűgös.
2017. szept. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Épp hasonlókat szerettem volna írni, mint a ma 12:50-es. Annyit hozzáteszek: amikor otthon vagytok, számos nagyon is hasznos dolgot lehet csinálni még 1-2 évessel is. Olyat is, mely kifejezetten segíti fejlődését, pszichés érését és kielégülését, és a mozgásfejlődés-koordináció tekintetében is. Nem csak a játszótér.


Például a höcögtetők, ölbéli játékok fokozottan hasznosak a totyogóknak, de még ovisoknak is.

Nem véletlen élvezik a kicsik. (Persze amikor épp nincs kedve hozzá, ne erőltesd.)


Valóban az ezernyi pláza-ingerek helyett inkább az egyszerű, de sokrétű, és SZEMÉLYES inger kiemelten hasznos számukra:


ha TE veszed ölbe, TE höcögteted, TE mondókázol, és/vagy énekelsz neki, és mindezt egyszerre, az több szempontból fejleszti őt, és még örömét is leli benne! :)


Gondolj bele, érzi a ritmust, (a dallamot), a mozgást-térirányok változását, a taktilis ingereket (tapintás-fogás), az anyanyelve hangjait és annak játékosságát, és nem utolsó sorban: érez téged, a közvetlen figyelmed, a hangod, a szavaid, tested melegét! Az anyukájáét! :)


És akkor az ölbéli játék egy, a sokféle benti tevékenység közül. Beszélj hozzá. Vonzd be a háztartásba, egyszerű tevékenységekkel ("Fogd csak meg kicsim ezt, idehozod nekem azt?" stb). És persze játékszereket is adhatsz a kezébe, lego duplót, karikákat, rakosgatós, korának megfelelő méretű és darabszámú elemekből álló konstrukciós játékokat stb.


Nem hiszem, hogy ilyen hasznos és sokféle dologgal

ne menne el a délelőtt vele... Délután meg lehet céltalanul is sétálni egy órácskát. Mínuszokban is, jól felöltözve.

2017. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Na én most meg leszek kövezve. :D Én pont ezért nem vittem minden nap játszóra...stb és nem is azonos időpontban mentünk. Hol délelőtt, hol délután, hol mindkétszer, hol egyszer sem(akkor az erkélyen levegőztünk) Így könnyebb nekem, nem nyüszi, hogy borul a program.


Amúgy mi boltba sétálunk, motorozunk, játszózunk ha nem esik...stb. Viszont én kezdetektől tanítottam sétálni. Először csak a házunkat körbe. Így velem sétál kézenfogva ügyesen. Apja mellett nem, mert ő engedékenyebb. :D

2017. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem ő fázik, hanem TE és ráfogod ;)


Mit csinálnék? Felöltöztetem melegen és megyünk. Attól, mert esik, nem fogok benn aszalódni öt hónapon át. Egy fenét! És ne szokja meg, hogy rossz időben már be kell gubózni, mert nem.


Tócsákban játszunk, beleugrik, falevelet gyűjt, hógolyózunk, angyalkát csinálunk, csónakot úsztatunk, stb.


Ha vizes lesz, hát istenem, mosógép van, forró víz van. :)

2017. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!