Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya vagyok? Én úgy...

Rossz anya vagyok? Én úgy érzem megbuktam, mint anya.

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves rosszcsontom,akivel lassan már a lakásból sem fogok kilépni, mert annyira kezelhetetlen.

Legalábbis rám egyáltalán nem akar hallgatni,pedig pici kora óta következetesen nevelem, fegyelmezem ha kell,de mégsem vagyok elrettentő a számára.

Sehova nem járunk hétközben csak anyámékhoz, mert sehol nemtud a fiam viselkedni.

Még a boltba sem merem bevinni,de már játszótérre sem szívesen viszem.

Ugyanis bárhol képes megahisztit rendezni,ha éppen nem hagyom érvényesülni az akaratát.

Az az igazi földhözverős,visítós hiszti.

Vagy ha azt nem teszi, akkor engem üt és a hajamat tépi.

Anyáméktól 2 villamosmegállónyira lakunk,de kb 3x lenyom valami műsort míg oda érünk.

10 alkalomból kb 7x ilyen,3x meg tök normális.

Alapjáraton egy nagyon cuki,kedves,barátságos fiúcska és imádjuk egymást,de az akaratosságából nem akar visszavenni.

Már pici babaként is akaratos volt és csak egyre jobban az lesz ahogy növekszik.

Nem a nevelésében van a hiba,mert tényleg nem hagyunk rá semmi rosszaságot, ilyen az alap természete.

Az apjától jobban tart, mellette nem mer ekkora hisztiket csapni,ha mégis akkor hamar abbahagyja.


És itt jön a lényeg:

Nagyon rossz anyának érzem magam, mert szinte egész nap kiabálok vele.

Van hogy a kezére vagy a szájára csapok.

Nem nagyot,de mikor már semmi nem használ nála,akkor előfordul.

Bár ez sem igazán hatásos nála.

Tehetetlennek érzem magam.

Nemtudom mit találjak már ki,hogy hallgasson rám és befejezze ezt a mértéktelen hisztizést.

Tudom hogy ez is hozzátartozik a dackorszakhoz, de néha már nagyon sok ez nekem.

Hiába szólok rá 1000x is valamiért akkor is csinálja.

Anyuéknál sincs egy nyugodt percem sem,mert folyton rá kell figyelnem.

Elegem van hogy sehova nemtudok elmenni vele,mert folyton ömlik a víz rólam úgy megizzaszt, mert folyton vergődik valami miatt.

Ha hármasban megyünk valahova általában az is katasztrófa a végére.

Már lassan a házból sem lesz kedvünk igy kimenni.


Tudom hogy ő most fedezi fel a világot,hogy mindenre kíváncsi, minden érdekli.

Tudom hogy most feszegeti a határokat és hogy neki még nehéz megérteni hogy én miért akadályozom őt annyi mindenben.


Szóval talán nem is a fiammal ban a gond,hanem lehet hogy inkább velem.

Nincs elég türelmem már vagy nemtudom.

Nagyon rossz érzés tölt el miután kiabálok vele vagy ráütök a kiskezére.

Mégis annyira tehetetlennek érzem magam,hogy sajnos előfordul az ilyesmi.

Úgyérzem egy jó anya nem ilyen, egy jó anya tud türelmes lenni még egy ilyen habitusu gyerek mellett is.

Én mindig úgy gondoltam hogy bírka türelmem van,de mellette már sajnos nincs.

Reggeltől szinte este 6-7 óráig folyamatosan velem van,én figyelek rá.

Aztán már alvásig az apjával együtt,de olyankor is szinte mindig rajtam csimpaszkodik.

Egyébként imádjuk egymást a fiammal,de ezeket a helyzeteket nemtudom megfelelően kezelni.

Lehet hogy az is baj hogy nemtudok magamra időt szakítani.

Mióta megszületett én még sehol nem voltam nélküle a bolton kívül.


Ti hogy élitek meg az anyaságot, ha ilyen nehezen kezelhető gyereketek van?



2017. aug. 30. 19:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%

Ne üsd, mert attól tényleg rossz vagy.


Kommunikációval hogy áll? Beszél, ki tudja fejezni magát?


Szedd össze hogy miken borul ki. Próbáld megtalálni az okot.

Nem mindent kell tiltani, korlátozni.

Hagyd hogy kisebb dolgokban döntsön... stb.

2017. aug. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
2017. aug. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%

"mert szinte egész nap kiabálok vele.

Van hogy a kezére vagy a szájára csapok."


Na, ezt kellene abbahagyni. Mert ha az ő durvaságára durvasággal reagálsz, akkor csak olajat öntesz a tűzre.

Próbáltad már ilyenkor erősen magadhoz szorítani? Igen, pontosan akkor, amikor a legelviselhetetlenebbül viselkedik.

Általában akkor van az embernek igazán szüksége mások szeretetmegnyilvánulásaira, mikor a legelviselhetetlenebbül viselkednek.


"Tehetetlennek érzem magam."


Ezt érzi. Ezért is viselkedik így veled. A gyerekeknek hihetetlen radarjaik vannak.


"Nemtudom mit találjak már ki,hogy hallgasson rám és befejezze ezt a mértéktelen hisztizést."


Bármilyen hihetetlen, az is lehet, hogy cukorbeteg vagy inzulin-rezisztens, szóval hogy ilyenkor felborul a vércukorszintje és azért hisztizik elviselhetetlenül. Figyeld meg, hogy a nagy hisztik előtt mikor evett utoljára és mit?


Családi életetek milyen? Pároddal / férjeddel milyen a viszonyod? szoktatok-e a gyerek előtt veszekedni? Van-e olyan, hogy elfojtod a dühödet dolgok miatt (bármi miatt) a gyermeked jelenlétében?

Sokszor van úgy, hogy a elfojtott dühöt vetíti ki a gyermek, amolyan néma (?) segélykiáltás ez.


Haha, nehogy azt hidd,hogy más anyák szentek a gyerekeikkel :-) Hogy sosem kiabálnak velük, mikor már elszakad a cérna. Amúgy meg ha valaki sosem adja ki magából a dühét / csalódottságát / fáradtságát, azzal pont megalkuvásra, képmutatásra neveli a gyermekét. Én is szoktam a sajátomra erélyesebben rászólni. Meg ugyan még nem ütöttem meg, de azért ki szoktam nyilvánítani, ha valami nem tetszik.



"Reggeltől szinte este 6-7 óráig folyamatosan velem van,én figyelek rá."


Na, itt a másik probléma: unjátok már egymást, egymás idegeire mentek. Csak gondolj bele: sülve-főve együtt lennél egy másik felnőtt emberrel, vagy akár egy másik gyerekkel, tökmindegy. Persze, hogy egy idő után kikészítenétek egymást.Ez evidens. Ez pont olyan, mikor női munkahelyeken a nők kikészítik egymást, akikkel nap mint nap össze vannak zárva.

Két éves gyermeket nyugodtan be lehet adni a nagymamának pár órára vagy bölcsibe, a gyermekközösségben majd maguk a gyerekek tanítják meg neki, hogy nem minden úgy van, ahogy ő azt szeretné. És hidd el, a kortársaktól jobban el is fogja fogadni, ha "móresre tanítják". Miután más emberek társasában tölt pár órát / a fél napot újra értékelni fog téged / ti egymást. Újra lesz egymáshoz türelmetek.


"Lehet hogy az is baj hogy nemtudok magamra időt szakítani."


Így van, jól látod, ez is gond.


"Mióta megszületett én még sehol nem voltam nélküle a bolton kívül."


Hát ez elég rémesen hangzik. Gyakorlatilag egymás börtönében éltek. Nem szabad, hogy rabságnak éld meg az anyaságot, az nagy baj, ha eddig fajulnak a dolgok.

Tessék szépen átadni másnak is őt. És nehogy lelkiismeret furdalásod legyen emiatt, mert pont ezzel fogsz neki jót tenni. Ez olyan, mikor nem halat adsz az éhezőnek, hanem megtanítod halászni őt.


Ez a gyerek jelenleg tele van feldolgozatlan konfliktussal, sérelemmel, düh-vel, amit nem tud másként levezetni. Adni kell eszközöket a kezébe, amikkel levezetheti: más embereket, más helyzeteket.

2017. aug. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%

Amit leírtál, az alapján értem a lényeget, de mégsem elég az információ ahhoz, hogy konkrét tanácsot adhassunk.

Kérlek, írj le ide nekünk legalább tíz dolgot, ami miatt az utóbbi napokban a kezére vagy a szájára csaptál.

2017. aug. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%

Foglalkozol vele rendszeresen és kb ugyanabban az időben?

Mondókák, torna, meseolvasás.

A gyerekel sokkal összeszedettebbek, ha naponta végeznek velük gyakorlatokat. Akár kört, kockát rajzolni, vagy pl alakzatot építeni kavicsbol, szín szerint válogatni, stb



Ahol nincs pl napi rendszer(összevissza eszik, alszik), a napjai tiltásbol állnak, gyakran van hanyagolva ill az ő gondolkodásában nincsenek partnerek (bujocska, fogocska, labdázás), nincs rendszer, pl soha nem tudja lesz e esti mese vagy nem, stb, büntetés van, de elterelés nincs, azok a gyerekek egyedül is kevésbé képesek játszani, nem tudnak koncentrálni, magatartászavarosak, boldogtalanok, magukat is rossznak hiszik és a világot is, önbecsülésük sincs. Holott őket anya öröme élteti.

Leginkább figyelemfelhivás a "rosszaság".éhes, álmos, elhanyagolt, nincs a lába alatt a talaj, nincs önkontroll.

2017. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

Én feltenném a kérdéseket magamnak. Mióta ilyen? Fejlődik rendesen? Nincsenek más furcsa dolgai? A hisztik során mit csinál?


Én pont így éreztem magam, nem velem volt a gond. Korábban nem tudtam, hogy baj, ha fél napot lábujjhegyezik , hogy a hisztik során nem normális, ha a fejét a falba veri vagy magát harapja, hogy nem normális, ha apróságok borítják ki(repedés a poháron mondjuk), hogy ennyi idősen már több érthető szót is kellene mondania, hogy ennyire nem jön ki a gyerekkel az nem életkori sajátosság.


Az én gyerekem is harap, üt és tép, életében egyszer csaptam a fenekére, ezt is később, minthogy ő csinálta volna, soha semmi erőszakos dolgot nem csinált vele senki, és mégis erőszakos volt, pedig ismernie sem kellett volna ezeket a mozdulatokat.


A gyerek nem a kicsinyített másod, vannak önálló gondolataik.


Hibát ott vétesz, hogy ütöd, ahelyett, hogy elvinnéd, hogy ránézzen egy szakember, hátha nem benned van a hiba, ha már úgyérzed mindent próbáltál. Ha nincs is baj, észreveszi a külső szemlélő, mit csinálsz máshogy, és tanácsot ad.


Más mindig jobban tudja, akárkit kérdezel ezerféle ötletük lesz, de szakembert kérdezz. Annak is nézz utánna, hogy melyik megfelelő. A védőnő és az első gyerekorvos is szerintem butaságokat tanácsolt(kakibanhagyni az egyévest, és gyorsan szobatiszta lesz, homeopátiás gyógyszert meg az orvos, de már neves fejlesztőpedagógushoz is volt szerencsém, aki oltásellenes, alumíniumtartalom autizmushoz hasonló tüneteket okoz szöveggel jött)

2017. aug. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
54%

Biztos, hogy következetes vagy, és nemnem hagyod, hogy szórakozzon veled? Van egy barátnőm, szintén nagyon kezelhetetlen 2 évessel, nekem is 2 évesem van. Én az enyémmel bárhová elmegyek, nem dicsekedni, akarok, de tényleg. Nem állítom, hogy sosincs hiszti, hogyne lenne, de 10ből 1x, és gyorsan tudom kezelni. A barátnőm nem érti, állítja, hogy ugyanolyan következetes, mint én vagyok, és mégis vállalhatatlan a gyerek (ő használta ezt a kifejezést, nem én). De nem következetes, nagyon nem. Én látom, hol a hiba, ő egyszerűen nem. Egy nagyon banális példa jut hirtelen eszembe, ami nyilván nem meghatározó de sok hasonló helyzet van náluk. Gyerek mesét akar nézni, kér egy konkrétat. Anya elindítja, gyerek visít, hogy a másikat akarja. Ok, anya átkapcsol. Gyerek visít, hogy mégis az elsőt. És ez így ment, 20 hosszú percen át, míg valami miatt el nem terelődött a gyerek figyelme. Na ez az, ami nálam úgy néz ki, hogy ok, másik mese, sebaj, kapcsolom. Mégis az elsőt. Biztos? Igen. Ok, visszakapcsolom. Innentől ha hisztizik, hogy megint a másik kell, kikapcsolom a francba az egészet, elmondom, hogy velem ugyan nem fog szórakozni. Igen, persze, ordít. 2 perc múlva megkérdezem, hogy akkor befejezi-e ezt, és akar-e mesét nézni, vagy hisztitik még esetleg. És láss csodát, egyből el tudja dönteni, melyik mesét akarja.

Mondom még egyszer, banális példa, kevésbé meghatározó momentum, de szerintem pont ilyenekből kitűnően leszűrik, hogy mennyire szórakozhatnak az emberrel.

Persze azvan is lehet, hogy nálatok tényleg más van a háttérben, nem ismerem a konkrét helyzetet, inkább csak azért írtam le, hogy magadnak tett föl a kérdést, hogy valóban meghúzod-e a határokat, vagy hagyod magad hülyének nézni időnként.

2017. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
A következő hisztinél próbáld ki, hogy leguggolsz/letérdelsz és átöleled. Közben halkan beszélj hozzá. Nálunk 10/8-ból bejött. Egy próbát megér.
2017. aug. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24%
Kétségkivül nagyon romantikus ez a mai trend, hogy még véletlen se csapjunk rá egy borzasztóan rossz gyerekre, de csak az lesz a következménye, hogy téged is elkezd ütni. Vidd el szakemberhez és ha nincs baja, akkor neveld meg, nyilván nem agyonverni kell, de ha ilyen vállalhatatlanul viselkedik, akkor fenekeld el, néhány eset után megjegyzi (amennyiben normális gyerek), hogy ne viselkedjen így
2017. aug. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Rossz gyerek nincs , csak eleven. Mondogatta anyukam.

Elhiszem , h a turelmed mar elfogyott de most kell , h igazan legyen turelmed es erod. Soksok odafigyelest , torodest igenyel a kisfiad. Arrol nem irtal , h mit jatszotok ketten v harman , csak arrol , h 'egesz nap kiabalsz vele'. Miert kell? Abbol nem fog tanulni? Nem tudja , h pl az asztalrol nem ugrok le mert eltorik a labam. Azt tudja h nem ugorhatok le mert anya kiabal , de en leugrok nem baj ha kiabal. Semmi peldat nem irtal , h miert csapsz ra miert kiabalsz vele? Mibol all egy napotok? Pl

2017. aug. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!