Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol nagyobb korkülönbség van...

Ahol nagyobb korkülönbség van a gyerekek között, hogy oldjátok meg, a 3 év alatti játékokhoz a pici ne tudjon odaférni?

Figyelt kérdés

A babáknál a mindent a szájukba vesznek korszakra gondolok, de van egy nagyobb tesó aki már javában legozik, geomaggal játszik és egyéb játékokkal amikkel 3 éven aluliak nem játszhatnak.

Persze a nagynak mondom hogy mire kell majd figyelnie, de mégiscsak gyerek nem várhatom el, hogy felelősségteljesen cselekedjen, tudom sok odafigyelést fog igényelni az az időszak, de én sem lehetek mindig ott.

Vagy túlaggódom?


2017. szept. 3. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem túlaggódod, a legtöbb esetben semmi baja sem lenne a játékoktól.

De a megoldás az lehet, hoyg vagy akkor játszik a nagyobb ezekkel a játékokkal, amikor te is ott vagy a szobában, vagy ezeket nem abban a helyiségben használja, ahol a kicsi is van.

2017. szept. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam arra, hogy másik helységben játszana vele, de előbb utóbb a pici is körbe járja a lakást, hamar felfedezné, hogy izgalmasabbak azok a játékok, pláne ha a nagy tesó is azzal játszik.
2017. szept. 3. 15:05
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem aggódod túl, mikor bent voltunk a kórházban, 2 picit is hoztak játékfélrenyelés miatt. 1 év alatti nyelte a nagyobb játékát. Az egyiknél semmi komoly nem volt, a másik viszont az intenzívre került, felsértette a játék a gégéjét, amikor segítettek rajta. Lélegeztették sokáig, oxigénhiány érte, nem tudom mi lett a vége, mi 3 napot voltunk az ITO-n, ő tovább.


Külön szoba játékra, a kicsire pedig maximálisan kell figyelni.

2017. szept. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerencsére mi ezt megúsztuk, pedig konkrétan a kicsik legok között nőttek fel. 3 gyerek. a legnagyobbat tudtam csak óvni ilyesmitől.A legkisebb meg szó szerint apró dolgok közt él. Lehetetlen mindent felszedni. Kezdetektől rászoltam, hogy nem szabad és adtam nagyobb dolgot amit a szájába vehet. tök jól megtanulta. A legoval mászott és hozta a kezembe, mert bugye egy 8 hónapos a legjobb porszívó :) Amit az igazi nem talál, azt ő idehozta.De azért aggódtam végig.
2017. szept. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amíg a nagy olyannal játszik jobban figyelek rájuk. Ha végzett, elrakja a helyére ahol a kicsi nem éri el. De igazából "csak" úgy fél évig tartott ez az időszak :-)
2017. szept. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amíg ez az időszak volt, tettünk egy biztonsági rácsot a gyerekszobára, és amikor a nagy olyasmivel akart játszani amihez a kicsi nem férhetett hozzá, azt magára csukta. Így nem volt ajtó mögé zárva ő sem, és kölcsönösen megvolt a biztonság: a kicsi nem került veszélybe, és lerombolni, elrontani sem tudta a nagy játékait. Most már a kicsi 22 hónapos, már vagy fél éve ügyesen játszanak együtt :)
2017. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!