Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 12 hónapos kislányomat át...

Scsillag82 kérdése:

12 hónapos kislányomat át szeretném szoktatni egyszeri nappali alvasra, de egybe csak másfél órát alszik, jó ötlete van valakinek?

Figyelt kérdés
Próbálkozunk, ebéd utánig van hogy kibírja...de uþána is csak másfél órát alszik. Este így nagyon álmos hamarabb fürdetés, altatás, így korán ébred. Így másnap megint kétszer másfél órát... Most lesz a szülinapja, és most azt se tudom, hogy mikorra hívjam.a vendégeket. Minden bizonytalan lett...:( Délután már egyébként nehezebben alszik el...kb fél5-5 ig jelenleg. Köszi előre is a segítséget.
2017. szept. 3. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

A vendégek miatt akarsz ráerőltetni valamit, amire még nem érett?

Látod te, hogy mit írsz?


14 hónaposan állt át a lányom az 1 alvásra. MAGÁTÓL

Mert ez így megy.

Nem lehet szoktatni, nem így működik. Azt kínzásnak hívják.

2017. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
De miért nem hagyod békén? Ne kínozd már, szüksége van még a két alvásra. Ne kell átállítani, majd átáll magától.
2017. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor állnék át az egy alvásra, amikor már ő úgy igényli. Addig engedném kétszer aludni.
2017. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem kínozni akarom, és nem is a vendégek miatt..

Ő ha lefektetem alszik... Ha nem, akkor kibírja..csak kicsit nyűgösebb lesz. Eddig mindig gond nélkúl ment, de most a délutáninál elkezdett tiltakozni ..Viszont mivel délben már felkel így nem bírná ki estig. Így emiatt küzdés van..

2017. szept. 3. 16:39
 5/12 A kérdező kommentje:
Két másfél órás alvás mikor vált nálatok egyben hosszabbá? Mert ha egybe kialudná kibírná estig jókedvűen...
2017. szept. 3. 16:48
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam 19 hónapos korig kétszer aludt nappal. :D én próbáltam az 1 alvást mert a második alvás nem mindig sikerült, így meg 10-től max 11-től fent volt estig. De ha húztam ebédig meg túl fáradt volt és másfél órás alvása helyett max 1 óra után felriadt. Végül 19 hónaposan nem akart délelőtt aludni. Simán kibírta ebédig, aludt 2,5 órát is simán elvolt estig. Onnantól mindennap hasonlóan alakult de eleinte ha valami miatt korán kelt pl beteg volt, simán leraktam 2x.

Ne erőltesd, majd kialakul magától.

2017. szept. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem mikor átállt, 1x2 órát aludt, nagyon max 2,5-et. Előtte 2x1,5 óra volt, aztán az egyik alvás rövidült. De amúgy nálunk is szenvedés volt, míg tartott az átállás, a kettő már sok volt, az egy még kevés. Ez ilyen. Én hagynám a helyedben, láthatóan délután még kell neki, azért nyűgös. Az enyém is olyan, hogy ő magától nem fekszik le, hiába álmos. Már 26 hónapos, és még mindig ez van. De ettől még elfárad, és le kell délben fektetnem, különben délután 5-től kínlódik.
2017. szept. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi vàlaszokat. Nem akarom erőltetni, bár tény, hogy mindkettőnknek jobb lenne az egyszeri alvas. így sajna kimaradunk jó kis babaprogramokról...

De majd persze alakul.

2017. szept. 3. 21:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom is egy éves kora körül állt át egy alvásra, de soha nem aludt 1,5 óránál többet, inkább kevesebbet.
2017. szept. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a helyedben nem erőltetnék semmit. Miért nem hagyod h a saját kis ritmusában teljen a napja? Ha álmos a kisfiam elaltatom és tökre mindegy h van e vendég. Ezt pontosan tudja mindenki h a gyerekhez alkalmazkodunk ilyenkor, mert senkinek se jó ha kialvatlan és hisztis. 10 hónapos.
2017. szept. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!