Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nappali egyetem mellett...

Nappali egyetem mellett fenntartani egy másfél szobás panelt lehetséges? Bérleti díj nem lenne.

Figyelt kérdés

Most szeptemberben szeretném elkezdeni a nappali tagozatos egyetemi képzést.

Jelenleg édesanyámmal élek egy másfél szobás panelban,de az édesanyja már nagyon öreg,ezért ősztől hozzáköltözne és ott ápolná őt.


Összesen 3 variáció van:


Ad1: Én is kiköltözök az anyai nagyanyámhoz,mivel ő kertes házban él,de akkor viszont 2 szobát teljesen fel kéne újítani (festés,tapéta,szigetelés,fűtés,parketta,ablakok kicserélése,stb..).

Nem vet szét minket a pénz,ezért kérdéses,hogy ez menne-e


Ad2: Mondjuk 1 évre az apai nagymamámhoz költöznék szintén egy másfél szobás panelbe és addig kiadnánk azt panelt albérletbe ,amibe most lakunk édesanyámmal.

Ami ebből befolyna összeg,annak a felét édesanyám félretenné nekem és én 1 év után visszaköltöznék a panelbe egyedül.

A félretett pénzből fizetném a rezsit,plusz nem tudom,hogy ez esetben az önkormányzat adna-e valamilyen támogatást.

De ha jól tudom,csak akkor adnak,ha nem veszik fel az egyetemistát egyik kollégiumba sem.

Most jelenleg nincs párom,de ha majd lesz idővel,akkor talán ő is odaköltözhetne hozzám és 2 fele menne a rezsi.


Ad3: Maradok az apai nagymamámnál a másfél szobás panelban,amiben ő lakik és pótolnék neki a rezsibe és segítenék neki a háztartásban.


Melyiket válasszam?



2016. ápr. 8. 17:14
 1/6 anonim válasza:

Mit ertessz fenntartas alatt? Rezsi? Takaritas? Mert ha elobbi akkor neked kell tudnod hogy ossze tudsz e annyit szedni, viszont gondold el rezsi akkor is van ha nem lakik ott senki...

Ha az a kerdes tudnad takaritani stb...van akinek haza van es dolgozik mellette...

2016. ápr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Fenntartás alatt azt értem,hogy tudnám-e fizetni a rezsit?

Panelprogramos szigetelés felújítás nem lett elvégezve a bérházunkon,egyébként a lakásunk nyugati fekvésű.

Maximum 360ezer forintot tudnék összespórolni addig.

2016. ápr. 8. 17:38
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Azt nyilván tudod, most mennyi a rezsije a lakásotoknak. Hogy ki tudod e fizetni? Azt viszont szintén neked kell tudni, hogy diákmunkával keresnél e annyit. És akkor ott van még a többi: étkezés, ruházkodás stb. "Most jelenleg nincs párom,de ha majd lesz idővel,akkor talán ő is odaköltözhetne hozzám és 2 fele menne a rezsi." Ezen jót derültem.
2016. ápr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Amit leírtam 360ezret,az már nagyrészt megvan,hisz előtte dolgoztam diákmunkásként.

Plusz ehhez hozzájönne az egyetemi ösztöndíj,persze ha jól tanulok csak akkor.

Nappali egyetem mellett nem tudom,hogy fogok-e tudni dolgozni,ugyanis ahol é lakom,ott főleg 8 órásba keresnek diákokat.

2016. ápr. 8. 18:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha az apai nagymamád befogad és jó vele a kapcsolatod, akkor odaköltöznék, és ezt kiadnám bérbe. Nem feltétlenül kötném időhöz a dolgot. Ha jól kijössz a nagyival, és kifogsz egy megbízható, rendes, hosszú távú bérlőt, akkor továbbra is felvenném a bérleti díjat. Minél több gyűlik össze, annál jobb.

A befolyt bérleti díjat három részre osztanám: anyádnak is, és az apai nagyinak is kellene adni belőle.

Nem sok pénzt tudsz vele gyűjteni, de az is több, mint a semmi, és hossz távon csak gyűlik (ha nem éled fel, persze).

A diákmunkát érdemes hajtani. Persze, hogy azt szereti a munkáltató, ha 8 órát vállalsz, de azért időről időre vannak "hallgatóbarát" lehetőségek is, szóval nem adnám fel egy "úgyse fog sikerülni" felkiáltással.

2016. ápr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
Még egy alternatíva, hogy a kisszobába albérlőt fogadsz (mondjuk az egyik társad az egyetemről), és akkor a bérleti díjból fenn tudod tartani a lakást.
2016. ápr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!