Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen sűrűn vesztek kisebb,...

Milyen sűrűn vesztek kisebb, - esetleg nagyobb játékot a kisgyereknek?

Figyelt kérdés

Két éves a kisfiam, és eléggé elfogott a bűntudat, mert szegénynek olyan ritkán veszek játékot. Idén szinte legelőször a születésnapjára kapott júniusban, azóta most júliusban és augusztusban is vettem egy egy autót.


Egyedül nevelem, de mindene megvan, szép ruhái, friss, egészséges ételek, bio zöldségek és gyümölcsök. Emellett hetente négy öt alkalommal különböző programokra is viszem. Még ha csak a város másik végében lévő játszótér is az, de mégiscsak új és különleges lesz neki.

Úgy érzem, hogy többet ér ha a héten egyszer elviszem uszodába, élményfürdőbe, mint hogy vegyek egy századik kis autót.

Csak valahogy most mégis elgondolkodtam, hogy elég-e ez így neki ?

Tegnap vettem egy új fürdős játékot, három hete meg egy kis kukásautót.


2017. szept. 4. 00:56
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Születésnapra, névnapra, húsvétkor, karácsonykor, nyaraláskor, vagy ha megyünk a nagyszülőkhöz/ők jönnek, amúgy is hoznak valamit, vagy elmennek együtt a játékboltba.

Hidd el, egy gyerek SOKKAL JOBBAN értékeli a játékot/ajándékot, és sokkal jobban örül neki, ha csak az ilyen alkalmakkor kap, és nem minden héten, meg nem vesztek neki minden vackot valahol.

Van a családban kisfiú, aki egész pici kora óta konkrétan MINDENT megkap, ami csak megtetszik neki. Évente egyszer a közös családi nyaraláson végigmegyünk a sétányon, és az összes standnál vesznek neki valami kacatot, ami 5 perc múlva már az anyja kezében van, és nem túlzok, a gyerek már elfelejtette, mit vettek neki az előző standnál, mert leköti az új. Aztán mire indulunk haza, a játékok fele eltörik, eltűnik, nem kell, nem érdekli. A lakásban kupacokban állnak a zenélő-villogó tütülő hülyeségek, már nem győzik elajándékozgatni meg dobozokba tenni a sok játékot, mert nem férnek el tőle. De a gyerek megszokta, hogy mindig megkapja, amit kinéz, úgyhogy mivel kitörne az atom hiszti, meg pénzük is van rá, ezért ugyanúgy hordják neki a sok kacatot, amik aztán mennek porosodni. Pár hét használat után.

Egy gyerek nem a játékoktól lesz boldog, főleg nem a mennyiségtől. Hiszen mi sem kaptunk kiskorunkban hetente új dolgot, évekig ugyanaz a plüssállat/játékautó, akármi volt a kedvencünk és képesek voltunk egy doboznyi kindertojásos játékkal meg 3 plüssállattal órákig ellenni.

Ha tényleg ennyi mindent megadsz neki, és ennyit foglalkozol vele, akkor semmi szüksége rá, hogy ennél gyakrabban / több játékot vegyél neki. Tényleg nincs.

De ha esetleg valahol meglát valamit, ami TÉNYLEG szerelem, és nincs belőle otthon már 5 másik, akkor nyugodtan lepd meg vele, de annak valóban semmi értelme, hogy pl. vegyél egy századik kisautót.

:)

2017. szept. 4. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Játékot csak ünnepekre kapnak a gyerekek nálunk .de tegnap kapott a lányom egy új normális soros görkorit.
2017. szept. 4. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

A játék fejlesztő.

Mindig a korának megfelelően kap.változo, mikor mit.anyagilag nem terhelő

Babaként csörgős puha kisköny, amiben pl az orszlán sörénye más anyag, elefánt füle mozgathato.(tapintás, szem kéz koordinacio)

Élénk szinű körforgo szemmozgásra.


Nagyon ajánlom a Diy játékokat.te magad készitheted vagy a gyerekkel


Szines papir, ceruza, gyurma, zsirkreta ollo, labda stb szerintem alap.

Szokincsbőviteshez mesekonyv.


Szükségesek, kulonben a nullahoz fog közeliteni a koncentracios képessége.

A jatszoter, ovi, bolcsi, cirkusz, uszás nem potolja ezeket

2017. szept. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

En (18) mindig csak unnepekkor kaptam jatekot, megis annyi lett, hogy a hatalmas garazsunk azokkal van tele, mert kidobni sajnaljuk, odaadni meg nincs kinek. Sosem ereztem, hogy en "hatranyos helyzetu" lennek emiatt, mindig meg volt mindenem. Sot, en voltam a meno, mert "uhh neked valodi barbi hazad van", meg "uhh mennyi jatekod van". Es azert nem volt az olyan regen. :D

Szerintem jol csinalod, az elmenyek valoban tobbet ernek. Nagy koraban ugyis arra fog emlekezni, hogy itt meg ott voltam anyaval es milyen jo volt. Nem arra, hogy eggyel tobb vagy kevesebb jatekom volt.

2017. szept. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak a média sugallja h akkor vagy jó anya és akkor teszel jót a gyereknek ha megveszed az 1000.játékot amivel konkrétan nem is játszik 2 percnél tovább. Az élmény többet ér, a jelenléted. Kell a játék is, ha kéri vagy ha alkalom van, de nem a legfontosabb.
2017. szept. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi is főleg akkor veszünk neki, ha alkalom van. Vagy most nyáron több rokon is látogatott minket, akik még nem jártak nálunk, és ők hoztak apróságokat. Nálunk nyáron semmi alkalom, és csak úgy vettem pl aszfalt krétát, mert azzal mikuláskor már nem játszana annyit, meg kapott a homokozóba egy kismarkolót. Én szívem szerint televásárolnám a házat, de tudom az eszemmel, hogy felesleges, és nem is férnénk el, így is rengeteg játéka van.
2017. szept. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Második válaszoló, rengeteg játéka van, babaként sokat vettem neki, kapott ajándékba, hoztak.

A családban van egy nagyobb fiú, tőle mindent megörökölt, tehát most is ami a két éves színtnek való : egy kis motor, van egy futóbicikli ez szinte teljesen új mert a rokon gyerek nem is használta, egy évvel ezelőtt vettem használtan egy nagy zsák Megablocks - ot, kapott karácsonyra a barátnőmtől egy nagy doboz a duplót, vannak mesekönyvek, ezeket a testvéreméktől kapta, vannak fa kirakók, tőlem karácsonyra fakockákat kapott húzható kis kocsival, Formabedobó, autópálya, pár zenélő vacak. Tehát játék az rengeteg van, de konkrétan ezeket főleg nem én vettem.

2017. szept. 4. 09:02
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most én leszek a kivétel, mert nagy ajándékot nálunk is alkalomkor kap. Viszont mivel olyan gyorsan fejlődik (2,5 éves) muszáj néha újítani a játékpalettán. Így ha azt látom, hogy már megérett rá, akkor bizony kap ezt-azt csak úgy is.
2017. szept. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Apróságot nagyon sűrűn. Sőt, túl sűrűn.

4,5 éves, annyi játéka van, hogy szó szerint nem fér el a szobájában. Mivel autómániás, így kisebb autókat sűrűn kap. Meg néha kirakót, most buborékfújó pisztolyt, matricás albumot...stb

Szóval sajnos túl sokat. Mind párszáz forintos, szóval nem költök sokat, csak sok mindent kap.

Tudom, hogy kevesebbet kellene, de jó látni, hogy örül neki...

2017. szept. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Másfél éves a fiam és kevés játékja van. Ez így is marad. :D Felesleges a sok, mert 80%-àval nem is játszik.


Két tárolódoboznyi van, ebben benne van minden kivéve a labda, dömper, babytaxi, kismotor és egy nagy plüss. Lakásban élünk nem hagyhatom, hogy elöntsön minket a jàtékàradat.


Kampányszerūen vásàrolok, mikor látom, hogy valami hasznos lenne neki. Viszont azt is meggondolom kb két-három hétig. :D Pl.tanulóasztalt szerettem volna, de drágállottam. Majd kapott olyan játékot, jàtékokat amik lényegesebben olcsóbbak voltak, funkciójuk ugyanaz és esetleg utazás során is magunkkal vihettük.

A másik ok h nem pont ünnepre kap, mert akkor megszívatnám a gyereket. Szülinapja karácsonykor van, névnapja pedig nyár végén, így sosem kapott volna pl.homokozós játékot. :D Húsvétkor, Mikuláskor édesség van, jàték nincs (Tudom, tudom....de amúgy meg ritkán kap édességet).


Ja és a rokonsàg kicsi, és csak karikor(szülinap) kap ajándékot, ami lehet h nem is játék, hanem ruha. De pl tavaly mi nem is vettünk karácsonyra ajándékot, mert előtte vettük meg neki a babytaxit.


Nagyritkán kap apróságot:kisautó, bubifújó. De inkább az van, hogy elgondolkodok h mi lenne az,amivel tényleg szívesen játszik többet. :)

2017. szept. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!