Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, miért van az, hogy...

Szülők, miért van az, hogy nektek a kisebb gyerek fontosabb, mint a nagyobb?

Figyelt kérdés
Pláne,ha a kicsi lány.
2017. jan. 11. 07:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Miert altalanositasz?
2017. jan. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Mert sokaknál az első csak becsúszott a második meg tervezett gyerek volt.

Tisztelet a kivételnek.

2017. jan. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a nagy fiú, a kicsi lány és pont az ellentétével küzdök, mint amit írsz. Folyton a kicsi miatt van lelkiismeret furdalásom. Miből gondoltad, hogy ez így van, ahogy írod?
2017. jan. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
5%
Általában fordítva van, a nagyobbik a "fontosabb", persze függ a gyerekek korától, nemétől.
2017. jan. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Normalis csaladban egyik gyerek sem fontosabb.
2017. jan. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Ez a szöveg ismerős. :)

Ilyenkor szoktam megkérdezni a fiamat, aki 12, hogy tényleg azt szeretné-e, ha úgy bánnék vele, mint egy 6 éves kislánnyal. :)


Vele ezt már sikerült megbeszélni, hogy egyiküket sem szeretem jobban, és tőle azért várok többet, mert nagyobb, okosabb és erősebb. De ha nem így van, akkor szóljon, és mától változtatok. :)


A kisebb gyerek nem fontosabb, csak önállótlan, több pátyolgatásra szorul, ami nem feltétlenül öröm a szülőnek. Én legalább is jobban örülök, hogy ha a nagy már el tud egyedül is végezni apróságokat, mondjuk enged magának fürdővizet, vagy vacsora után piszkálás nélkül megy fogat mosni.

A kicsi még segítségre szorul, de azért, mert őt még b.ogatni kell a fogmosásért, meg segíteni kell a haját megszárítani, még nem lesz fontosabb. Csak több időt és munkát igényel a napi ellátása, mint egy nagyobb gyereké.


A fiú-lány különbség nálunk akkor jön elő, mikor a nagyfiú túlságosan nagynak érzi magát, és lökdösi, meg piszkálja a kicsit. Ilyenkor azért felhívom rá a becses figyelmét, hogy még ha egy idősek lennének, akkor is ő az erősebb, mivel ő a fiú, és baromira nem illik a kisebbet, a gyengébbet, és a lányokat bántania.

Ezen kívül nincs megkülönböztetés, a kicsi se piszkálhatja és bánthatja a nagyobbat, ugyanúgy elvárom, hogy mindenki pakoljon össze a saját szobájában, stb.


Tehát a különböző elbánás nem annak szól, hogy téged kevésbé szeretnek, vagy nem vagy fontos, hanem annak, hogy te idősebb és okosabb vagy: elvileg. ;)

2017. jan. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Vannak olyan időszakok, amikor az egyik olyan élethelyzetben van, hogy több figyelemre szorul. Egy újszülöttel többet kell foglalkozni, mint egy 5 évessel. Egy iskolát kezdővel többet, mint egy ovissal.


Normális esetben nem az életkortól vagy a nemtől függ.

2017. jan. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Egyet értek a 6-ossal.

Hozzá tenném még, h az én 9 éves fiam is felérte már ésszel és magától mondta, h tudom anya a kistesómmal többet fogsz foglalkozni, mert szüksége lesz rád.


30 hkm

2017. jan. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Kerdezo, hany eves vagy? Kamasznak kepzellek.
2017. jan. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért lenne egy lány fontosabb ?
2017. jan. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!