Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik több évig voltak otthon...

Akik több évig voltak otthon (min.5 évig) 2-3 gyerekkel nem fáradtak bele?

Figyelt kérdés

Hogy alakult utána az életetek?Visszamentetek dolgozni?vagy otthon maradtatok még pár évig (3 gyerekesek)?

Amit most érzek a magány, a fásultság, az unalom. Egyszerűen belefáradtam.

Vot más is hasonló helyzetben?



2017. szept. 4. 09:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
52%
Dehogynem. A fiam 4 éves, a lányom decemberben lesz 2. 6 éve költöztünk Olaszországba, a férjem szülővárosába. Én most kb. az őrület határán állok. A gyerekeim reggel 7-kor kelnek, 9-re már kész vagyok. Egyfolytában ölik egymást. Nincs 5 perc csend, nincs segítség, barátnők. Nincs más, csak a háztartás és a gyerekek már 6 éve....Holnap kezdödik az ovi. A kicsi is megy. Tudom, még kicsi, de ha nem menne, valószínüleg megőrülnék. Én meg elkezdek végre egy kicsit magammal törődni. Tudom őnzőség, de ez van. Megértelek!
2017. szept. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Bár én csak 4 évet voltam itthon és csak egy gyerekem van, de így is meg tudom érteni, hogy mit érzel.

Én azért voltam plusz 1 évet itthon, mert egyszerűen mindenki más dolgozott a családban és olyan munkaidejük volt-van, hogy nem tudtuk volna megoldani, hogy legyen valaki, aki elviszi a fiunkat az oviba, plusz itthon legyen vele, ha beteg és az első évben sajnos sokat volt beteg.

De pont emiatt nemcsak saját magunkra főztem, mostam, takarítottam, hanem a párom szüleinek is besegítettem ilyen módon, plusz a gyerek, a saját dolgaink, nem igazán jártam társaságba, gyakorlatilag a nap 24 órájában anya voltam és bármennyire is szeretem-imádom a fiamat, de belefásultam és belefáradtam.

De 4 év után sikerült megoldanunk, így újra dolgozni tudtam és hogy őszinte legyek nagyon örültem neki. Ha hazaérek a munkából és hétvégén így is sokat foglalkozom és szeretgetem a fiamat, de végre én is teszek bele a családi kasszába, emberek között vagyok, dolgozom, ahol elismerik a munkámat, úgyhogy én visszamentem és pont emiatt sem vállalnék több gyereket. Szerintem mindenki érzi, hogy mit bír, mire képes, én szégyen, nem szégyen, egy gyerek nevelésére vagyok "alkalmas", tehát nem is lesz több. De persze más okok is vannak, ami miatt nem vállalunk többet, a párom se szeretne többet. Úgy vagyunk vele, hogy annyi gyereket vállalunk, amennyit tisztességgel, becsülettel, megfelelő anyagi és érzelmi háttér mellett fel tudunk nevelni. Jelen esetben nálunk ez egynél kimerül.

Neked kitartást kívánok és ne szégyellj segítséget kérni. Férjed, nagyszülő, testvér, stb. És mindenképpen szánj időt magadra és arra, hogy kikapcsolódj! Ha pedig a legkisebb is ovis, akkor pedig menj vissza dolgozni. Akkor majd máshogy fogod érezni, mint most.

2017. szept. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
57%

Természetesen visszamentem dolgozni: jó a munkahelyem, szeretem a munkám, az énképem része a szellemi kiteljesedés, és azt sem akarom, hogy a gyerekeim egy nem dolgozó nőképet lássanak. Ezért mentem vissza, és nem anyagi okokból.


Gyerekenként egy évig voltam velük, után home office+részmunkaidővel visszaálltam. A munkahelyem ennyit tudott tolerálni, én sem estem ki a rutinból és a munkafolyamatokból, protokollból stb.


Írod, unalom. Miért nem dolgozol? Mire jó elunni az életed? Valóban több szervezést igényel a dolgozó szülők gyerekének lenni, de nem lehet elfecsérelni az unatkozásra éveket-egy életet ... Intézményesített gyerekekkel otthon ülni az üres lakásban ... Miért?


Az önértékelésednek is jót tenne a munka, nem is unnád magad, kihasználnád az életed. Gondolom, a pénzt sem utasítod majd vissza, amit munkabérként kapsz. Ha szükség van rá, azért, ha nincs, akkor jó lesz a nyugdíj kiegészítésére majd.


Üdv,

egy 4 gyermekes

2017. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
#1-es: miért nem mész dolgozni? Hat év otthonülés rengeteg, és ki vagy tőle készülve idegileg.
2017. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
74%
1-es vagyok. Bárcsak ilyen könnyű lenne :) Hidd el, már nem itthon ülnék. Mikor ide költöztünk még alig beszéltem olaszul. Mikor már valamennyire ment, jöttek a gyerekek. Otthon egészségügyi főiskolát végeztem, itt azt sem tudják mi az. Még az olaszoknak sincs munka, nem hogy egy magyarnak, aki olyan iskolát végzett, ami itt nincs is. Most már megy a nyelv, és úgy néz ki a férjem új vállalkozása is beindul. Szóval valószínű vele fogok dolgozni. Mindenesetre nem könnyű, az biztos, megértem a kérdezőt.
2017. szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
25%

#5

Csak remélni tudom, hogy megérte ez neked, és azt is, hogy ez alatt az idő alatt a te nyugdíj-előtakarékosságodat is fizette a férjed.


Sajnos, a gyerekvállalás a legnagyobb szegénységi kockázat, és a nőket érinti, mert az ő nyugdíjuk lesz sokkal kevesebb, valamint ők esnek ki a munka világából, és kapnak sokkal rosszabbul fizető állásokat.


Tudom, mekkora a munkanélküliség Olaszországban, de azért lehet munkát találni, iskolát végezni, átképezni magad, stb. Nem kötözködöm, mielőtt valaki elkezdené, csak én ezt nem bírnám, amit te sem: nem csak idegileg, hanem a jövőre gyakorolt hatásai miatt sem, a levegőben lógás miatt sem.

2017. szept. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
13%
1es, de ha nem dolgozol miért vannak óvodában a gyerekeid? A férjed dolgozik, az óvoda neveli a gyerekeidet és te mit csinálsz a férjed pénzén?
2017. szept. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
77%

#7

Kitalálom: te csak messziről láttál eddig családot és házasságot, ugye?

2017. szept. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
74%
Én vagyok az 1-es (ja, meg az 5-ös is). Bevallom őszinten, nem is akartam valaszolni. Na de csak a pontosítás kedvéért, na meg, hogy egy picit elgondolkozzon a "kedves" 6-os és 7-es válaszoló. Legközelebb kérdezzetek legalább, mielőtt baromságokat írtok le légyszíves! Szóval 2011 év végén költöztünk Olaszországba a férjemmel. Tekintve, hogy csak túlélés szintjén beszéltem olaszul, az időm nagyrészét az olasz tanulásával töltöttem, na meg az esküvő szervezésével (2012-ben volt), a házunk rendbe tételével, berendezésével stb. Ez így is sok időmet elvette, de azért délelőttönként önkéntes munkát is végeztem a helyi öregek otthonában. Esküvő után a férjemnek Lengyelországba kellett költöznie munka miatt, természetesen vele mentem. 4 hónapot éltünk ott. Mikor hazajöttünk, a következő hónapban terhes lettem. Nyilván így nem tudtam már munkát találni, nem lett volna tisztességes, bár az olasszal már nem volt gondom. A fiammal voltam itthon, mikor terhes lettem a lányunkkal. Közben mindent egyedül csináltam, kertes ház, kutya, csekkek plussz a férjemnek segítettem be a vállalkozásába, irodát takarítottam, könyvelőhöz jártam, mindent a gyerekekkel. Segítségünk egyáltalán nincs. Se nagyszülők, se barátok. A férjem reggeltől estig dolgozott. 6-os! "megérte ez neked?" Őszintén szólva a kérdést nem is értem... Mi érte meg? Igen, van egy férjem, akit imádok, és két gyönyörű gyerekem. Máshogy nem tudtuk volna megoldani. Ha erre gondoltál.. " A férjed fizeti a nyugdíjhozzájárulásodat?" Igen, fizeti. Munkát találni: gondolom te még nem éltél itt, szóval halvány gőzöd nincs arról, hogy mennyire nehéz itt munkát találni. Két sógornőm van. Két-két évbe telt munkát találniuk, egyetemet végeztek, több nyelven beszélnek. Iskolát végezni, átképezni magam: most, hogy mindkét gyerekem oviba fog járni, igen, erre én is gondoltam, ha nem lesz sok munka a férjemnél, még simán belefér. És itt jön képbe a 7-es válaszoló: talán nem fejtettem ki elég világosan, de ilyenkor nem árt kérdezni! Miért is neveli a gyerekeimet az óvoda? A "férjem pénzén" én rohadt sok mindent csináltam, és csinálok, akkor is ha nincs hivatalosan munkám. Szóval a pont a 8-as válaszolóé: Te csak messziről láttál eddig családot és házasságot!
2017. szept. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
51%

#9

A hatos vagyok. Hogy értettem a kérdést? Úgy, hogy megérte-e neked ennyi évig úgy kiesni a munkából, hogy lassan esélyed se legyen visszamenni. Megérte-e így országot váltani.


Ha a férjed ez idő alatt betette a sok millió forintot a nyugdíjszámládra vagy sokezer eurót, akkor remek. Ha nem így tett, akkor én azt nem vállaltam volna be.


Én vagyok a négy gyerekes hozzászóló, és tudod, mi nem hoztunk olyan döntéseket, amivel egyikünk is hátrányba került volna, vagy ne egyensúlyoztuk volna azt ki.


Eddig 3 európai országban kerestem állást, tudom, hogy milyen az. Ezért nem repülök vakra soha.

2017. szept. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!