Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem akar szobatiszta lenni?...

Nem akar szobatiszta lenni? 3,5 éves

Figyelt kérdés

Kisfiam 3,5 éves és sehol sem tartunk a szobatisztasággal.Németországban élünk, itt nem probléma az oviban a pelenka.

Már mindent pròbáltunk, ha nincs rajta pelus, bepisil és nem zavarja, ha olyan a ruhája is.Mit csináljunk még? Erőltetni nem akarom, a gyerekorvos és az óvónő is azt mondta, hogy nem szabad.

Egyébként okos, értelmes kisgyerek, 3 nyelven beszél majdnem folyékonyan.

Mi lehet a baj?



2017. szept. 5. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Én majdnem 5 éves koromig pelenkás voltam. Szintén külföldön. Én autista vagyok kicsit, de nem tudom mi oka volt pontosan. Nem voltam én sem buta gyerek. Anyu nyelvén, apu nyelvén, németül jól tudtam és angolul is tanultam már 4 éves korom óta. Matek jobban ment, mint bárki másnak oviban. Sulis szinten ment. Mégis pelenkás voltam. Furcsa lehetett másoknak, hogy a kisfiú ügyesen olvas, számol, szoroz, több nyelven beszél, de pelenkázni kell. Suli előtt leszoktam róla. Már cikinek éreztem. Oviban egyrészt nagyon belemerültem a játékba, nem értem volna időben ki wc-re sokszor. Másrészt nem tudtam úgy kakilni és pisilni, hogy valaki ott áll mellettem. Ráadásul több wc volt egymás mellett. Nem privát volt, mint suliban. Gyerekek mászkáltak körülöttem. Nem tudtam így kinyomni semmit, csak pelenkába, mert akkor nem sürget senki, nem kell a wc-n üllni. Ja és a wc nagyon hideg volt. Ez is bajom volt. Más is volt pelenkában, nemcsak én. Nemcsak autista. Ez nem kisegítő ovi volt. Pelenkában nyugodtan félre tudtam vonulni a saját tempómban kakilni. Utólag szégyellem, de kinőttem szerencsére és a múlton nem lehet változtatni. Szüleim is próbáltak sok mindent, de nem akartak bántani, adtak végül időt. Időben mehettem suliba, mert összeszedtem magam.
2017. szept. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van egyéb furcsasága?
2017. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Mivel külföldön lakik, az nem az okosság mértéke hogy három nyelven beszél…
2017. szept. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2. Nincs semmi furcsasága ezen kívül.
2017. szept. 5. 14:39
 5/8 A kérdező kommentje:
3. Tudom. Nem is azért írtam le.
2017. szept. 5. 14:41
 6/8 A kérdező kommentje:

Sokszor próbáltuk már pelenka nélkül, mindig mondja, hogy bele fog pisilni, ha érzi, hogy kell.

Aztán annyira belemerül a játékba, hogy inkább bepisil. A kakival nincs baj, akkor mindig szól.

Egyébként nem ő az egyedüli ilyen gyerek, az oviban több 4 év körüli is hord pelenkát. De valamiért itt nem tartják problémának.

2017. szept. 5. 15:12
 7/8 A kérdező kommentje:
1. Köszönöm a hosszadalmas választ. Én 4 évesen lettem szobatiszta, egyszerűen nem akartam megválni tőle. Az oviban is mindig bepisiltem, mert utáltam wc-re ülni.
2017. szept. 5. 15:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerencsétek van az orvossal, a miénk 2 éves kora után szó szerint lecseszett minden alkalommal, hogy még nem szobatiszta. 4 éves korára lett szobatiszta, de annyira, hogy egyszer se volt utána "baleset".
2017. szept. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!