Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bele lehet szólni nagyszülőkén...

Bele lehet szólni nagyszülőként a gyerek nevelésébe?

Figyelt kérdés

Még mielőtt a dühös anyósutáló anyukák lereagálnák a kérdésemet, kérem olvassanak tovább.

Soha nem szóltam bele semmibe, még menni is ritkán megyek fiamékhoz,heti 1-szer. Ők jönnek mindennap,unokák sokat vannak nálunk, nem kényszerből hagyják itt, hanem mert szeretnek itt lenni és ránk merik bízni.

Mostanában viszont pár dolog nyugtalanít , amit náluk látok,és nem tudom szóljak-e nekik róla?

2roppant eleven gyerek, 2 és 3 évesek.

Tisztítószerek olyan helyen vannak, gyerekek könnyen elérhetik.

Van 2 kutyájuk, akik akkorák, hogy a gyerekek arcáig ér a fejük. A gyerekek folyton játszanak a kutyákkal, azok az arcukba nyalnak, stb.Kutyajáték után nincs kézmosás, de félek attól is, megharapják őket, nem direkt, de a gyerekek okozhatnak nekik fájdalmat/ farkát húzza, stb/ és odakaphatnak.Vagy a 2 hozzájuk elég nagy kutya felborítja, stb. Nagyon szelíd kutyák, jólneveltek, de mégis.

Vagy a nem nekik való, apró játékok, amit még 2 ekkora gyerek bekaphat, lenyelhet, fulladást okozhat.

Eddig próbáltam mondani ha nálunk vannak:Pl:nyugodtan bemehetnek a gyerekek a fürdőszobába, nem tudnak hozzáférni a vegyszerekhez!Vagy direkt mondom ha jönnek, eltettem a nagyon apró játékokat, nehogy baj legyen.

Mi kutyánkat ha símogatják, utána elviszem őket kezet mosni, direkt mondom itt nálunk, hogy én nem hagyom őket egyedül a kutyával, mert még kicsik, de ez nem hat, nem veszik szülők magukra.

Ott náluk tiszta veszélyes, figyelnek rájuk folyton, de a baj pillanat alatt megtörténhet.

Hogyan beszéljek erről szülőkkel? Vagy ne szóljak bele?

Csak a gyerekek biztonsága érdekében tenném.



2017. szept. 7. 07:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
59%
Ne szólj bele. Ha nálad vannak, éljetek a te belátásod szerint.
2017. szept. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
49%
Hagyd őket élni. Tényleg kötekedős anyós vagy. Te írtad, hogy figyelnek rájuk.
2017. szept. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
73%
Normális családban tényleg nincs anyós fóbia és a nagyszülőknek is van szava.
2017. szept. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
54%

Ne szólj nekik, max célozzgass a dolgokra.

Pl : nem félsz h a vegyszeres flakonokjal akarnak majd játszani.

Felvettem a földről ezt az apró játékdarabit, nehogy lenyelje.


A kutyák pedig nem hiszem h véletlenül us bántanák a kicsiket.

Anyuméknak Komondoruk van ( bazi nagy, és még nagyon játékos) annyira megszokta a lányomat h vigyázni kell rá, h úgy megy el mellette mint a hímestojás mellett. Nagyon vigyázz arra h véletlenül se lökje meg.

Szerintem a fiadék kutyái is így vannak vele.

Mondjuk a kézmosásnak alap dolognak kéne lennie....

De hátha nálad megszokják h kutyázás után kézmosás van, akkor otthon is szólnak esetleg ( persze ez nem valószínű)

2017. szept. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
55%

Egy egészséges gyereknek semmi baja nem lesz, ha a kutya megnyalja. Ha jól nevelt kutyák, igen kevés esély van a harapasra is. Apró játék, tisztitoszer nelunk nem volt elérhető helyen, de van olyan ismerősöm, akinél Igen, viszont az ő gyereke már egészen pici koratol úgy volt nevelve, hogy nem nyúlt ilyenekhez. Irigyeltem is erte,mert az enyémet különösebben nem zavarta a nem. ..

Ne szólj bele

2017. szept. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
52%
A tisztítószer meg az apró játék még egy dolog. Azért nyugodtan szólhatsz. A kutyával kapcsolatban meg nem értek egyet. Meg kell tanitani a gyereknek, hogy hogy kell bánni a kutyával. Írtad, hogy jól vannak nevelve a kutyák. Most ennyi erővel az utcára se menjenek ki, mert elütheti őket az autó.
2017. szept. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
63%

Finom célozgatással szólj, de tényleg finom legyen. Pl. ha otthon kutyát simogatnak, utána mondd jó hangosan, hogy most kimegyünk kezet mosni. Ebbe nem nagyon lehet belekötni, mert a legtöbb ember szerencsére kezet mos a kutya után.

Ha látsz egy tisztítószert tedd fel valahová magasra és mondd az anyukának, hogy,odatetted nehogy beleigyanak.

2017. szept. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
38%

Bele lehet szólni, de nem mindegy, hogyan teszed. Kötözködően, vagy segítő jelleggel. A hangnem sokat számít.


AMiket felsoroltál, én csak a kutya utáni kézmosásért szólnék.


Fiam 4,5 éves. Soha nem volt gond, hogy elérhető a vegyszer.Az apró dolgokat sem ette meg.

Közepes testű a kutyánk, volt, hogy feldöntötte amikor nem figyelt és a labdáért futott. Semmi baja nem lett. Egyszer mordult rá, amikor a gyerek sarokba szorította, és átölelve szorította a nyakát. Ahogy engedett a gyerek, elfutott a kutya. Szóval nem harap olyan hamar egy jól nevelt kutya. Ahhoz nagyon nagyon extrém körülményeknek kell lenni. Alapjáraton menekül a kutya a gyerek elől.


Gondolom nem történt eddig sem baj, hisz ahogy írod, figyelnek rájuk. Burokban nem lehet nevelni őket. Fogadd el, hogy náluk ezek a szokások vannak, nem úgy nevelik, ahogy te tennéd.

2017. szept. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
34%

Nálunk is kiakadnak a nagyszülők a kutyára. Féregtelenítve, oltva van, semmi baja nem lesz a gyereknek, ha nem mos utána kezet, a kutya tisztább a dédszülőknél..


Ez abból az időből maradt szokás, mikor a kutyákat csak betegség esetén vitték orvoshoz és hagyták úgy élni őket, ahogy.


Mondjuk nálunk az arcukat nem nyalhatja a kutya, erre vannak tanítva.


A kutyaharapást mi úgy előzzük meg, hogy nem hagyjuk kettesben őket felügyelet nélkül.


Mostanában folyton emelgetné és ölelgetné a gyerek a kutyát, ezt a kutyák nem bírják, így igyekszem leszoktatni róla, nehogy baj legyen. Az állatokat máshogy kell szeretni.


Nálunk is vannak apró dolgok, a gyerek nem szeret semmit a szájába venni, viszont már dugott golyót az orrába. Nem lett baja.


Hagyd békén őket, nekem is elegem van az irreális félelmeiből a nagyszülőknek.


Van egy esővízgyűjtő 150 magas hordó a dédiéknél, közölte, hogy a látogatásunk alkalmából kiűrítette, nehogy belemásszon a 2 és féléves és megfulladjon.


Azt hittem idegbajt kapok, sosem hagyom felügyelet nélkül egyrészt, másrészt sosem megyünk hátra, harmadrészt miből gondolja hogy egyáltalán hozzányúlna a koszos bogaras hordóhoz, mikor a legkisebb piszoktól kiakad.


Teljesen abszurd volt, úgy állította be, mintha megmentette volna a gyerek életét, amire én együgyű nem gondoltam volna.


Hagyd őket békén, az irreális félelmeidet pedig igyekezz leküzdeni magadban.

2017. szept. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk a tisztítószerek MINDIG a fürdőben simán a földön a kád mellett, vagy a konyhában a mosogató alatt voltak. és a gyereknek 2évesen is volt egy csomó kinder-figurája, legoja... ha figyelnek a gyerekekre, ezek nem veszélyes dolgok.

a kutya más téma, mert nekünk sosem volt, és ahol van is a családban, nem lakásban. De ismerősöknél a benti kutya és a macska ugyanúgy családtag, mint a gyerek, egyenrangú vele. Ekkora gyerek mellett a kutya már vsz előbb a család része volt, mint a kicsik. Nem lesz tőlük semmi baja.


Te otthon megszabhatod a szabályokat, de ha pont ezekbe fogsz belekötni, akkor tényleg kötekedős anyós vagy.

2017. szept. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!