Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekfotózás Budapesten...

Gyerekfotózás Budapesten viszonylag olcsón, hol?

Figyelt kérdés

Összesen három gyerekről szeretnénk pár normális közös fotót a mamának karácsonyra, mondjuk 5 db-ot, ebből egyet kinagyíttatnánk neki és bekereteztetnénk. Ahogy nézem a neten, csak a fényképezés, retusálás (mi a francot kell kicsi gyerekeken retusálni??) 20.000-nél kezdődik. És akkor méh hol a papírkép... Basszus nem a People magazinba akarok címlapot. Valami ötlet? Lécci!


Oké én is megcsinálhatnám, de a fények meg minden, azért ez mégiscsak egy szakma. Na de max egy órás munkáért 20.000? Pfffff. Régen volt az Oktogonnál egy "retró" fotós, oda jártunk, ott nem csináltak ilyen nagy felhajtást meg giccsparádét, mégis jók a képek. De ő bezárt.



#fotózás #gyermekfotózás #realitásérzék #gyerekfotózás #gyerekbiznisz
2017. szept. 11. 13:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Bocsi de a kérdésre várnék csak választ, szerintem engem már kellőképpen kielemeztünk (ezt külön megköszönöm, direkt jól esik :) olyan szívmelengető), viszont aki a kérdésre szeretne válaszolni, azt szeretettel várom.
2017. szept. 11. 14:42
 12/22 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként nem hiszem, hogy utánad fog sírni bármely fotós. Hidd el, hogy aki elég jó, az ennek a duplájáért is tele van munkával, nem fogja esténként telesírni a párnáját mert nem készíthetett képeket a gyerkőceidről, akik kétségkívül a legszebbek a világon és bombajó referencia lennének bármely fotós portfoliojában. Amúgy meg, az elmúlt években igencsak átalakult a piac, pont azért zárt be az említett retro fotós, mert a legtöbbeknek akik fényképészt bíznak meg egy munkával, igényük van a jóra és az amit ezek az aranyokleveles, diplomás fényképészek csinálnak, minden csak nem jó. Mai szemmel nézve nem jó.
2017. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem korrekt ez az ár, azért számolj a felszerelés, terembérlés, fotóskellékek árával is, valamint fizetni kell az adókat, járulékokat, és ha van, akkor az alkalmazott bérét is, nem egy-két Ft-ról beszélünk, hanem milliós összegekről, szóval így érthető, miért annyi az annyi + még jön az utómunka. Elhiszem, hogy nem szívesen fizetnél ki ennyit érte, de a másik oldalt is meg kell érteni, neki ez a megélhetése. És egy gyerek nem marad nyugton 5 kép erejéig, szóval ezért kell sok felvételt készíteni. Én ezt egyébként úgy oldottam meg magunknak, hogy beruháztam egy drágább, jobb gépre, vettem állványt és ebay-ről rendeltem még egyéb kiegészítőket (derítőlapok, háttér, vakusapka, stb.) meg utánaolvastam a témának. Így nagyon szép, vállalható családi képeket szoktam készíteni. Viszont egyszer kaptunk ajándékkártyát gyerekfotózásra, és azért érezhető a különbség, amikor valóban egy profi készíti, profi körülmények között. Úgyhogy időnként mi is befizetünk egy-egy ilyen fotózásra, 30-40 ezer körül szokott lenni, de egyáltalán nem sajnáljuk, mert csodás képek születnek.

Ha sokallod az árát, akkor szerintem keress amatőr fotósokat, facebook csoportokban biztos találsz olyat, aki a negyedéért megcsinálja, csak azt is fogadd majd el, hogy a képek is amatőrök lesznek.


Egyébként azért akadtak ki sokan, mert elég lett volna annyit kiírnod, hogy kedvező áron gyerekfotózást szeretnél Bp-n, sajnos a 20 ezer Ft-osat nem engedheted meg magadnak. Helyette elkezdted ekézni a szakmabelieket, lenézted és megkérdőjelezted a munkájukat.

2017. szept. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Én is köszönöm, hogy ilyen sok hozzászólás született! Jó látni, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel. Bár aki ebben él, ezt csinálja, az tudja, hogy mi a valóság.

No, nem is szaporítom a szót, szerintem a kérdésedre is elhangzott már a válasz, hogy keress valakit, aki olcsó felszereléssel dolgozik, nem bérel műtermet, és hobbiból csinálja. A mama tényleg ugyanolyan boldog lesz azokkal a képekkel is, és teljesen jók lesznek emléknek.

Csatlakozz Facebookon egy amatőr fotós csoporthoz, és tedd fel a kérdést, hogy ki vállal ilyet. Szerintem a 18 éves körüli korosztályban lesz még olyan, aki 20 ezer alatt hajlandó helybe menni és megcsinálni egészen jól.

2017. szept. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Kis csomag

1 óra fotózás

5 retusált fotó CD-n

Ár: 9.990.- Ft

2017. szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Még egy utolsó hsz, mielőtt lehúzom a rolót.


Köszönöm tényleg még egyszer mindenkinek, aki igyekezett a kérdésre válaszolni és nem csak önigazolást keresett. Kaptam két hasznos tippet.


Miután itt többen is megengedtek maguknak különféle jelzőket meg, én úgy érzem, indulatokat, kicsit gondolkodóba estem. Nem tudom, hogy ez így mennyire nyilvánvaló, azt hittem, hogy az, de lehet, hogy nem, szóval akkor elmondom, de szinte biztos, hogy rosszul teszem: az emberek általában nem azért nem szoktak például Boss öltönyt, 50.000 forintos csizmát, Sváb-hegyi villát, BMW-t meg 40.000 forintos fotókat vásárolni, mert sajnálják, vagy mert nem tudják megkülönbözteti a csillivillit az átlagostól, hanem mert nem tehetik. Teszem azt, a gyerekeik jövőjére spórolnak, hitelt fizetnek, szóval nem arra gondolok, hogy karibi nyaralásra vagy mittudoménmire költik. Ezért vesznek azért néhányan nem-Boss öltönyt, józsefvárosi garzont, bkv-bérletet meg efféléket, és lehet, ezért szeretnének 5 db fényképet adott esetben 20.000 alatt megúszni. Ezért kerestem volna én is olyan régimódi, egyszerű fényképészt, nem pedig mert nem akarok hipertrendi lenni (na jó, az tényleg nem akarok lenni). És nem értem, hogy ha erre nyilván lenne igény, mert lenne, ahogy sima "proli" öltönyre és józsefvárosi ingatlanra is van, akkor hol lehetnek vajon ilyenek. Ezért tettem fel a kérdést. Megértem a fotóst is, milliós géppel dolgozik, oké. Mondjuk, gondoltam, hátha van olyan fotós, aki félmilliós "vaccakkal" is tud fényképezni vagy mondjuk már leírta a gép árát a könyveiben.

Kettő gyerek egyébként a testvéremé, egy az enyém (ennyi telik, ennyit vállaltunk). 6-8-10 évesek, tudnak elég szép nyugodtan ülni, nem fikás az orruk (basszus ilyen célzásokat ki tesz már??), nincsenek összekarmolva satöbbi. Anyukámnak szerettem volna egy meglepetést karácsonyra, régiek már képei, egy ideje nem voltunk fényképésznél, neki is nehéz éve van és a következő is az lesz, gondoltam, örülne. Bevallom, ma nagyon jó napom volt, de most teljesen elment a kedvem a fényképezkedéstől. Majd lesz valami, nem tudom, vagy nem. Nektek végül is tökmindegy.

2017. szept. 11. 15:31
 17/22 anonim ***** válasza:
#15: szép találat, ár-érték arányban épp megfelelő.
2017. szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
49%
Ne legyél érzékeny, értettük szerintem a lényeget. De ahogyan te is magadra vettél sok mindent, amit nem kellett volna, úgy látod vannak érzékeny fotósok is. Akit ajánlottak itt az előbb, keresd meg gyorsan, mert ilyenkor már javában úszik a munkában a legtöbb gyerekfotós a karácsonyra készülő képek miatt.
2017. szept. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Követem, ha nem baj.
2017. szept. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező,


Nem az a baj, hogy nem engedheted meg magadnak a negyven ezres fotózást, hidd el, ezzel nem vagy egyedül. Azzal van a baj, hogy szidni kezdted a fotósokat, és magát a szakmát, csak mert neked nem telik rá. Erről nem ők tehetnek.


Facebook: Rajtam gyakorolhatsz csoport, Pesten fotóztam csoport. Írd be, mit szeretnék, mennyiért, szerintem lesz jelentkezik.

2017. szept. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!