Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beszéd készség fejlesztés?

Beszéd készség fejlesztés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 4 èves kisfiam. Külföldön èlünk, az èv elejèn derült ki h nem hall jòl. Jùniusban volt a műtètje, amivel 100%os lett a hallàsa. Viszont kb 2 èves szinten van a szòkincse, kommunikàciòja. Jàr itt kinn logopèdushoz 3 hònapja, de szinte semmit nem fejlődik. Most gondolkodunk logopèdus vàltàson. Itthon sokat beszèlünk, jàtszunk vele, de mi nem vagyunk szakemberek. Szòval esetleg ha valaki tudna nekem, gyakorlò könyveket, füzeteket ajànlani Magyarorszagròl, amit hasznàltok? Vagy feladatokat? Nagyon hàlàsak lennènk, kicsit màr kètsègbe vagyunk esve h soha nem tanul meg beszèlni.. egyèbkènt èrtelmes, nem buta gyerek, csak nagyon elmaradt a koràhoz kèpest.

2017. szept. 13. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyan laikus vagyok, szóval nem biztos, hogy nagy segítség, de szerintem az ő esetében még nem kell nagyon kétségbe esni. Eleve külföldön éltek, tehát legalább 2 nyelven beszéltek hozzá, ez a legtöbb gyermek esetében önmagában lassítja a beszédfejlődést, ehhez még hozzájön a hallásprobléma. Hogy érzed, a műtét óta javult a helyzet? Bár azért június óta sem telt el még túl sok idő, még hagynék neki egy fél évet aggódás nélkül,utána ráér tovább vizsgálódni, ha addig sincs eredmény. Szerencsére van még ideje sulikezdésig. Mondjuk az sem mindegy, hogy mennyire érti, amit mondtok, mert ha az beszédértéssel viszonylag nincs gond (nyílván a 2 összefügg valamelyest, de általába előbb értünk, mint hogy megtanulnánk beszélni) akkor valószínűleg idővel beindul a beszédfejlődése is.

Kimondott könyvet, technikát nem tudok javasolni, szakember mindenképp szükséges, ha úgy érzitek, jót tehet a logopédus váltás is, de szerintem egy 4 évesnek már nagyon sokféle mesét lehet olvasni, talán főleg az érdeklődési körébe tartozó könyvekkel érdemes próbálkozni, sokkal jobban motiválhatóak a gyerekek is, ha valami érdekli őket. Na meg ott a mondókázás, éneklés, de szerintem nem ördögtől valóak a rajzfilmek sem. A logopédus és az orvos mit mondanak egyébként?

2017. szept. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szèpen bìztatàst. Az orvosok, logopèdus azt mondja h kell neki idő mèg...mire elkezd beszèlni. Most kell megtanulnia sok hang kiejtèsèt. Ès ahogy ìrtad, èrteni sokkal jobban megèrt minket. Lehet tènyleg mi vagyunk türelmetlenek màr. De mindenkèppen utàna nèzek h mi hogyan tudnànk ebben itthon jobban segìteni.
2017. szept. 14. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Van olyan hogy beszédindítás, lehet hogy érdemes lenne utánanéznetek nálatok van-e ilyen. NIncs tapasztaltom róla, de ezt szokták itt javasolni.

Szerintem kezdjétek állathangokkal, egyszerű szavakkal.

Jár közösségbe? Az én fiam akkor kezdett igazán beszélni mikor közösségbe került, mondjuk ő 2,5 éves volt, de már sok egyerek akkor is beszél.

Vagy valami játékot találjatok ki pl van a Dobble

[link]

[link]

Két fajtája van, az egyik nagyobbaknak való, de az én gyerekem 4,5 évesen is már játszott vele. Itt az a lényeg, hogy van mindkettőtök előtt egy kártya rajta sok figura és felfordítotok egy kártyát és a te illetve az ő kártyáján is lesz egy figura ami rajta van a felfordított kártyán, de a lényeg hogy ki kell mondani azt a figurát hogy mi az.

Ajánlom még a Zingot, itt is ami megvan annak a nevét ki kell mondani.

[link]

Van magyarul, angolul is.

Ezek a játékok beszédre ösztönzik, és mivel nyilván ő fog nyerni többször :) így lesz a beszédben sikerélménye.

Logopédushoz mindenképpen érdemes járni, kérdés hogy ő mit javasol, csak van valami véleménye, javaslata.

2017. szept. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondókázás, éneklés.
2017. szept. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!