Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lemaradásnak minősül, vagy az...

Lemaradásnak minősül, vagy az én hibám ha két éves kora elején nem tudja amit szinte minden más gyerek tud? (kézügyesség, stb) Más: rollernek van értelme, fejleszt valamit?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, nem is igen játszottam vele ilyen babrálós játékokat, lehet nekem köszönhető, hogy nem tudja?


pl

kizárólag irkafirkál (görbe hoszúvonalak, pontok)

nem tud felhőt, napot, kerítést, semmilyen alakzatot.

a kör is inkább spirál. bal kezével balra köröz, jobbal jobbra.

nagynehezen veszem arra is rá, hogy legalább ne folytonos vonalakat húzzon, hanem több vonalat.


gyurmából csak gilisztát sodor, ill a kész gömböt gömbölygeti a kezei között, vagy ellapítjuk az asztalon(de tálat már nem csinál belőle, hogy pl felpenderítené a széleit, a gömbökből nem csinál hóembert)


apró gyöngyöt nem tud fűzni (nagyobb nincs itthon, azt nem tudom, de kétlem, hogy az menne)


rész-egész fogalma nincs, puzzle-ből 2-3 darabos amit kirak (a 4 darabos már nem megy, pl nem teszi malac fejére a fülét, hanem azt a keze helyére tenné....)Vagy pl kavicsokból sort kitesz, de pl köralakzatot, vagy bármi mást, nem.


csak nagyobb méretű labdát tud elkapni(kb 20 cm átmérős) és csak ha elé dobom (ha kicsit oldalasan repül felé a labda, törzzsel, karral nem követi a röppályát)


azt hiszem forma szerint nem tud válogatni, csak szín szerint, pl az építőkockák között ugye van téglatest, kocka, henger, háztető, de ezt ma ellenőrzöm, hogy megy e.


várat, garázst(3D) nem tud építeni, csak(2D) tornyot, vagy a háznak egy oldalát, vagy "vonat" lesz belőle(egymás mellé pakolja és tolja)


két különböző nagyságú poharat egymásba tesz ugyan, de 3 már feladja a leckét...


testrészeket, ha nem kérdezem hetente/havonta, elfelejti. (boka, csukló, köldök)


(az Anya taníts engem c könyvben nem tudok továbbhaladni 20 hónapos kori feladatoktól...)



és végezetül:

van kismotorja, pótkerekes biciklije, a kismotorral száguld, biciklit tekeri csak lassan megy vele, és akkor tekeri inkább folyamatosan és tempósan, ha én húzom a biciklit, itthon néha gördeszkázik pár lépést.

de most a rollerek le vannak árazva, de megmondom őszintén 8-10 ezer Ft-ot máshova is tudnék tenni. tehát csak natur szórakozás miatt, ha nem jó egyensúlyérzék fejlesztésre, a felsoroltakon felül pluszban, akkor nem venném meg(4 ezer Ft-os műanyagot meg amúgy sem)


2016. szept. 1. 14:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján annyira azért nincs lemaradva, hiszen csak két éves. A testrészeket már kéne tudnia viszont.

Ha egyensúlyt akarsz fejleszteni akkor futóbiciklit vegyél neki, arra az tökéletes. Persze a roller is jó.

2016. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

tudja a testrészeket, csak a boka, csukló, ilyesmiket felejti el mindig


és mindig olyanokat olvasok, hogy más gyerek ebben a korban már 30 db-os puzzlet kirak, vagy duplóval tud játszani, meg napocskát, stb rajzol(sugarakat kérésre sem húzza az én gyerekem a spirálos köreire)


meg az a könyv "idegesít", hogy nem haladunk, mert pl képet is csak találomra csinál kivágott kisképekből(pll a napot képes a "földre" tenni meg stb)

2016. szept. 1. 14:42
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Amiket elvársz a kétévesedtől, azt bőven óvodás korban tudják a gyerekek. Teljesen normális amiket csinál. Ne akard görcsösen agyonfejleszteni!
2016. szept. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Te Jo ég! Az én két éves kisfiamat mindenki dicséri, hogy milyen ugyes, es jól fejlett,de ezek közül szinte egyiket sem tudja. (Mindenki alatt a szakembereket is ertem)


Nem is értem, miért vagy így rafeszulve erre? Mi majdnem minden nap rajzolunk/gyurmazunk/gyongyozunk, es eddig abszolút elégedett voltam, de ha a Te a szemeddel nézem, akkor nulla. Enyém is csak firkal, nő de kit érdekel? Olyan büszkén mondja, mutatja az alkotását, örülni kell neki, nem pedig merteket állítani mellé, h bezzeg más már napot tud. Én pont lesz@/om másé mit tud. Mindig megkérdezem most épp mit ábrázol az alkotása (ami ugye csak firka), es mondja, hogy csiga/kutya/cica stb. Neki tetszik.


Legozni mondjuk szeret, meg tud is szépet építeni, de ha nem tudna sem lenne gond vele.


Az enyém pl a példát sem hajtja a biciklin, futobiciklije van.


Ja, labda😅 enyém el sem kapja, akár mekkora nagy. Viszont kiválóan focizik, cselez, céloz, kapubatalal.

2016. szept. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de rossz olvasni, amit írtál.

Bakker, ez egy 2(!!!!) éves gyerek! Mi a fészkes fenének kéne 3D-ben építenie, meg napocskát rajzolnia (bőven kiscsoportos-középsős szint), vagy felismernie a téglatestet, hengert, ami emlékeim szerint alsó tagozatos tananyag? Vagy apró gyöngyöt fűzni, ami még nekem is nehezen megy, pedig jó 30 évvel idősebb vagyok? Kivel akarsz versenyezni? Nagyon komolyan javaslom, hogy most vegyél ebből vissza, mert az irreális elvárásaiddal agyonnyomod azt a szerencsétlen gyereket, és csúnyán rá fog menni a kapcsolatotok, ha még iskolás korában is ezt a szintet fogod nyomni.

2016. szept. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen a "rajzolás" abból áll, hogy élvezi, hogy nyomot hagy az írószer a papíron. Általában vonalakat, firkákat "rajzolnak".

Két évesen NEM kell tudnia két dimenzióba leképezni bármit is rajzon.


A lányom tavasszal múlt kettő, a múltkor egy satírozásra emlékeztető ákombákomra mondta büszkén, hogy cica. Utána mondta, hogy ez a bajsza és a satír felső felére is firkált. Közel sem hasonlított SEMMIRE, ugyanis a finommotoros mozgása és az idegrendszere még nem elég fejlett, hogy valóban macskára emlékeztető valamit rajzoljon.

De azt helyesen mutatta, hogy a(z elvileg) fejrészen van a bajusz, a másik végén meg a farok.

Ha megnyugtat, lefotózom a firkát, ami elvileg macska.

2016. szept. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szegény gyerek!

Mi lenne, ha hagynád gyereknek lenni????

2016. szept. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kívánságlista nem felel meg annak, amit életkorának megfelelően el kellene várni. A gyerek a normális. Gördeszkát meg ne akarj alá rakni 2 évesen, nem fejlett még hozzá az idegrendszere. Vidd inkább mászókázni.
2016. szept. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Rohadt gyorsan dobd ki azt a szar könyvet és hagyd élni a két éves gyerekedet, te pedig élvezd a vele töltött időt!!!
2016. szept. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ugyan az én kislányom már 3 és fél éves, de talán segít, ha leírom Neked, mit mikor csinált a felsorolt tevékenységek közül.


2 évesen csak firkált. 3 évesen rajzolt először kört, majd 3 hónap múlva egyszer csak mindenféle átmenet nélkül embert, hóembert, napocskát stb...


A gyurmával két évesen egyáltalán nem csinált semmit, most is csak golyót csinál és formákat szúr ki belőle.


Puzzle-t nem próbáltuk 3 éves kora előtt, most 48 darabosat rak ki önállóan.


Labdát még mindig kicsit nehezen kap el.


Duploból falat és kéményt szokott építeni, mást nem tud, minden egyebet én építek.


Poharakat néha még 3 évesen is elvétette.


20 hónaposan tudta a testrészeket, bár szerintem sosem kérdeztem tőle, tudja-e hol van a bokája. :D


Ezen kívül: választékosabban beszél, mint egy öt éves, 100-ig számol, 20-ig megvan a számfogalma is, most kezdett összeadni és kivonni, nem tanítottuk direktbe, csak mindig válaszoltunk a kérdéseire. Legalább egy éve szerepjátékozik.


Most pedig megkérdezném, hogy a Te kisfiad miben jó? Mert azt már leírtad, hogy szerinted miben nem. Tényleg ez ilyen fontos? Nem sokkal jobb, ha a szeretett kisgyermek az általa kedvelt dolgok révén játékosan tanul?


A kérdésedre konkrétan válaszolva, nem minősül lemaradásnak. Ezeket egyáltalán nem minden 2 (sőt 3) éves tudja! Elhiheted, láttam már jó néhányat közelebbről. :)

Másrészt: felnőtt vagyok, de nem tudnék egy hivatalos szerződést megszerkeszteni, ha agyonvernének se. A párom meg igen. De ha azt mondom neki, hogy DNS-szekvenálás, akkor csak néz, mint a halak. Na PONT ugyanilyen fölösleges a kisgyerekeknél is ilyen összehasonlításokat tenni. Őszintén remélem, lazítasz az elvárásaidon(?)! Sok szerencsét hozzá.

2016. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!