Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermekét egyedül nevelő...

Gyermekét egyedül nevelő anyukák, apás kérdés?

Figyelt kérdés

Hogy van törvényileg a láthatás?

20 hónapos kislányom van, eddig nem volt semmi probléma apuka hetente jön, kéthetente elviszi egy napra természetesen nem alszik ott, de néha eddig 2x aludt ott mert dolgom volt és nem tudtam máshogy megoldani.

DE.

Apuka már tervezi hogy elviszi 4-5 napra nyaralni a gyereket merthogy neki jár 2 hét!

Az lehet de gondolom nem ennyi idősen, az ottalvás is ha jól tudom 3 év alatt nem kötelező.

Fel tudna valaki világositani hogy vannak ezek?


2010. máj. 27. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem rég váltam el.Kisfiam 3 éves volt márciusba.nálunk úgy van a láthatás.Hogy apuka csak a saját lakásomba jöhet a gyerekhez és a felügyeletem mellett lehet a gyermekkel.Minden hónap páros hetén szombat vagy vasárnap 14-18 ig .Elvinni nem viheti el.Majd csak ha a gyerek betölti a 6. életévét.Ezt hozta a bíróság.Hogy hogy nálatok elviheti az apa a kicsit?
2010. máj. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ja mi nem mentünk biróságra, mert eddig nem volt rá szükség.De akkor ez egyénileg van meghatározva?!mert egyik ismerősöm 4 éves kislányát minden 2. héten elviszi az apja hétvégére, nem kell hozzá az anya felügyelete.

Csak viszont most ez a nyaralás dolog ami bosszant, és elkezdett fenyegetni ha nem engedem biróságra megy..

2010. máj. 27. 09:54
 3/11 anonim ***** válasza:
első vagyok,Nálunk azért volt bírósági tárgyalás mert el váltunk.De szerintem így jobb mindenki tudja milyen jogai vannak.Szerintem ez egyénre szabott,meg hogy te mit engedsz meg.Fiamat is elakarta vinni hétvégére de én nem engedtem 6 éves kora után úgyis dönthet a kisfiam mit akar.Jah már egy éve elváltunk azóta 2 x volt a gyermeknél.Én nem örültem volna ha csak hétvégére is elviszi a gyereket magával!!!
2010. máj. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy ügyvédet és kérdezd meg! Én úgy tudom, hogy három éves kor alatt nem viheti el. A hat éves koron csodálkozom, az én lányom 5 volt váláskor és simán elvihette az apja (bíróságilag). Nyáron egy hónap járna nálunk apának, de nem használja ki. Szerintem egy ügyvéd 3-5 ezer forintért megmondja az ide vágó jogszabályt. Akkor azt már biztosan mondhatnád az apukának és nem tudna fenyegetőzni.
2010. máj. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A csjt-ben nincs szó arról, hogy három éves kor alatt nem viheti el, csak arról, hogy a ti megállapodásotok dönt, ha nem tudtok megállapodni, akkor meg a bíróság. Én odaadtam a 22 hónapos lányomat, hiszen az apja, és egyrészt az apjának is joga van együtt lenni vele, másrészt a gyereknek sem árt, ha az apjával is van huzamosabb ideig. Ezt nektek kell eldöntenetek, ha nem engeded, hát ne engedd, de így a kicsivel is kitolsz. Persze ez csak az én véleményem.
2010. máj. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem érzem kitolásnak, főleg nem a gyerek szempontjából, hiszen minden adandó alkalomra rábolintok.De azt hogy egy hétre elvigye azt nagyon soknak tartom és biztosan nem is egyeznék bele.

Köszönöm a válaszokat!

2010. máj. 27. 10:15
 7/11 anonim ***** válasza:
3 éves kor alatt el sem vihetné, csak a Te jelenlétedben láthatja.
2010. máj. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Legfökeppen megegyezes kerdese, de altalanosan elfogadott birosagi eljaras, hogy 3 ev alatt az anyuka kapja a gyereket (hacsak nem extrem alkalmatlan) es 3 eves kor alatt nem lehet elvinnie a masik szülönek, utana pedig elviheti a megegyezes szerinti hetvegeken (havi egy vagy 2 hetvege) es ami fix (persze megbeszeles eseten modosithato) a tanitasi szünetek masodik feleben es a nyari szünetben 2 het idötartamra.


Amugy a helyedben legalabb örülnek, hogy latogatja es el akarja vinni, ezert hülyeseg balhezni. De ha nem akarod odaadni több napra akkor mond, hogy csak 1 ejszakara vigye el, de azt mondjuk ketszer egy honapban, vagy ahogy a gyereknek jo.

Amugy kicsit furcsa, hogy ha neked dolgod van, akkor ott alhat de ha az apuka szeretne akkor nem??? Örülj hogy törödik a gyerekevel, sajnos nem mindenki ilyen.

2010. máj. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
uccso vagyok annyit meg hozzatennek, hogy ha birosag lesz a dologbol, mert nem engeded el apukaval a gyereket akkor valoszinüleg apukanak itelnek majd, hiszen rendszeresen latogatta es mar el is vitte magaval es nala aludt, tehat ezt a nalatok mar bevalt "gyakorlatot" nem fogja a birosag felfüggeszteni csak mert neked nem tetszik. (valoszinüleg 4-5 napra nem vihetne el, de pentektöl vasarnapig igen ami vegülis 2 ejszaka) ennyit meg te is megengedhetsz, es cserebe kerhetsz annyit, hogy hivjanak fel legalabb napi 3 alkalommal, hogy tudd minden oke.
2010. máj. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne vicceljetek már,egy 20! hónapos gyereket akár csak hétvégére is elvinni?!Hát még 4-5 napra?!Különben az a bevett szokás,hogy 3 éves kor alatt az anyuka lakásán,vagy jelenlétében van a láthatás(én is váltam,2.5 éves volt a fiam).Istenem,ez a kislány nem rég múlt másfél éves!Az én kisebbik fiam 2 éves,de még fél napra se marad el mással.
2010. máj. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!