Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam vissza?

Hogyan szoktassam vissza?

Figyelt kérdés

7 éves kislányom a fejébe vette egy pár hete, hogy ő mostantól nem ül le a vécére. Állva pisil. Nem tudom, honnan az ötlet, nincs fiú a családban, apa sincs.

Úgy jöttem rá, hogy gyanús tócsákat találtam a fürdőben a WC körül. Bevallotta a kicsi, hogy ő volt, mellé ment. Elmagyaráztam neki, hogy a kislányok nem így szoktak, ő ülve kell hogy pisiljen, mert így össze fog pisilni mindent, és akkor anyának fel kell mosni mindig.

Megszűntek a tócsák utána. Mostanában azt hittem, leszokott róla de valamelyik nap rajtakaptam, hogy magával vitt egy kis műanyag tölcsért, így biztos, hogy megint állva pisil, csak már eszközt is használ.

Megint beszéltem vele, most letagadta. Amikor megkérdeztem, minek a tölcsér, azt mondta, játszott a kádban, ami nem igaz.

Miért akar hirtelen fiúsan pisilni a lányom szerintetek? Mi lehet ebben neki a jó? Hogy szoktassam vissza?


2017. szept. 29. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Elöször azt kellene kideríteni, miért akar állva pisilni: a fiúkat akarja utánozni vagy valamiért fél a WC-re ülni?
2017. szept. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Vagy olyan ocsmány az iskolai wc, hogy erre kényszerül és otthon gyakorol hozzá.

Én támogatnám, eszközt is vennék neki, ugyanakkor megegyeznénk hogy otthon inkább ülve.

2017. szept. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek az elsővel és a másodikkal is.

Először megkérdezném, hogy miért csinálja ügyelve arra, hogy se gúnyos se számonkérő ne legyek és nyugodtan el merje mondani (esetleg bedobnék valami személyes tapasztalatot, hogy lássa, nyugodtan lehet erről beszélni).

Lehet, hogy fél, lehet, hogy a fiúkat akarja utánozni, de a második is mond valamit a koszos sulis wckel kapcsolatban. Lehet, hogy ott hallotta (esetleg tőled), hogy nem szabad ráülni, de még nem elég erős, hogy tartsa magát...

2017. szept. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!