Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3éves kisfiamnk mit adhatok...

3éves kisfiamnk mit adhatok ugató köhögésre?

Figyelt kérdés
Délután észrevettem,hogy rekedt a hangja akkor azt mondta hogy nem fáj a torka. 8kor azt mondta h fáj a tarkoja. Most alszik, fél9ota. De már 2szer köhögött ugatósan. Mit adhatnék neki?
2017. szept. 29. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Mellkas kenőcs, illóolaj párologtatás.
2017. szept. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Sinecod vagy bármilyen köhögéscsillapító van otthon? Ha nincs, akkor fájdalomcsillapító gyulladáscsökkentő is jó lehet.

Párásítsd a levegőt a szobában és kapcsold le a fűtést. Az ablakot is kinyithatod, ha nagyon köhög.

2017. szept. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Nem akarlak megijeszteni, de ez krupp lesz. Olvass utána, hogyha rosszul lesz, tudd hogy mit kell tenni.
2017. szept. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ablakot kinyitottam. Semilyen gyogyszer nincs itthon. Nem sürün szokott beteg lenni.

Mellkasát babyluffal kenhetem?

2017. szept. 29. 21:34
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Orvos. Ha egy gyerek kohog az nem jo jel.
2017. szept. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha valóban ugat és valóban krupp, azon otthon csak a hideg levegőbsegít. Értsd rajta hogy a nyitott ablakhoz ülsz vele, persze bebugyolálod. Ha nem krupp, akkor sinecod.
2017. szept. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Krupp gyanús. Gyerek felöltöztet, fűtés lekapcs, ablak kinyit (vagy gyerekkel kiállni az erkélyre/teraszra). A hideg levegő jót tesz a légutaknak.

Ha van, hidegpárásítót, illetve inhalátort (Salvus vízzel) használjatok.

Ha még soha nem volt ilyen jellegű panasza, holnap megnézetném orvossal (persze ha éjjel súlyosbodik, azonnal doki).

Nekünk van itthon Rectodelt kúp is ilyen rohamra, de azt természetesen orvos írja fel és csak vész esetén adjuk be.

2017. szept. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A nyitott ablak segített. Nyugodtabb a légzése és azota nem köhögött.
2017. szept. 29. 21:57
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Kerdezo, az en 2 evesem is ma keso delutan kezdte az ugato kohogest. Panadolt adtam neki par oraja, most alszik. Csak egyet egyet kohint igy.
2017. szept. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem miért kell egyből kruppot kiáltani. Nálunk pl most járvány az ugató köhögés, fiam is benne van, doki azt mondta, hogy sinecod, ha már váladékos lesz a köhögés, köptető, pl ambrobene.

Jobbulást

2017. szept. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!