Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szívjam az orrát? 2 éves...

Hogy szívjam az orrát? 2 éves a kisfiam és beteg lett. éjjel belázasodott és elöntötte a takony. Az orrszívástól hisztirohamot kapott ma már 2-szer.

Figyelt kérdés
kapott éjjel nurofent, az levitte neki, most kapott megint, mert 38,1 volt a láza. aztán ki kellett szívni az orrát, iszonyatosan taknyos. közben persze visított, leizzadt, ami a láznak nem tesz jót. de miután végeztünk olyan hisztirohamot kapott, h azt hittem megfullad, rohant a lakásban fel alá és hörögve visított, ordított. alig csillapodott le. nem merem kiszívni neki, pedig muszáj. h csináljam? próbáltam magyarázni neki, h ettől jobb lesz, mert kap levegőt és nem fáj, csak hangos.... semmi hatása.
2010. máj. 28. 10:14
1 2
 1/15 Victory82 ***** válasza:
Szia!Nekem 2 és fél éves a kisfiam,épp most vagyunk túl egy nagyobb náthán.Én hagyományos pumpás orrszívót használok,nekünk nagyon bevált.Szépen hagyja,hogy kiszívjam neki vele.Mondom neki,hogy kiszívjuk az orrodból a csúnya cicakakát és utána együtt mossuk ki az orrszívót.Hátha neked is jó lenne én még nem is próbáltam a porszívósat!Kifújni nem tudja még?Akkor még könnyebb lenne.Üdv.Viki.
2010. máj. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Milyen orrszívód van? Nem lehet szétszedni? Mi azt csináltuk, hogy levettük azt a részét ahol a porszívóhoz kell illeszteni, és a gumicső maradt csak. Az ölembe ültettem a gyereket és megmutattam neki, hogy mi van a kezembe , mire való,stb. és megkértem segítsen az orrához tartani mert nekem egyedül nem megy... Persze segített a "béna anyának":-) a számba vettem a cső végét és kiszívtam. Nem hangos, a szádba nem tud menni a takony, játszottunk is vele kicsit, stb...Az én fiam most 27 hónapos, de már tudja fújni az orrát, és nem fél ha ki kell szívni, attól sem. Sőt .... Előtte persze érdemes fellazítani ( orrcsepp, spray, esetleg mentolos kenőcs)
2010. máj. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Victory82 ***** válasza:
10:25-ös vagyok.Nasivin orrspray is nagyon hatásos,ez az előbb kimaradt!
2010. máj. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
streimarral fújom neki, porszívós szívónk van, mert a többi nem vált be, és kifújni sem tudja még sajnos. odaadtam neki elmosás után, eleinte játszott vele. ez már a 2. nátha, szóval ismeri és tudja, h mire való, de vhogy most nem akarja engedni. nem mondom, eddig sem szerette, de azért ilyen balhé nem volt.
2010. máj. 28. 10:32
 5/15 A kérdező kommentje:

na megpróbálom szétszerelni, hátha akkor engedi!

köszönöm mindenkinek!

2010. máj. 28. 10:37
 6/15 anonim ***** válasza:
nekem engedte a porszívós orrszívót, de mikor beteg lett, óránként kellett használni és ellenállt. Muszáj volt lefognom és kiszívni. 4 nap alatt meg is gyógyult teljesen. szerintem vannak muszáj dolgok és ilyenkor nem a gyerek dönt... sok anyuka nem erőlteti ha ellenállásba ütközik, ezért elhúzódik a betegség, szövődmény lép fel és a félig gyógyult gyereket már viszik is az oviba, stb...
2010. máj. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nem jár oviba, ill. semmi közösségbe, mert 2 éves. nem is bölcsis. eszemben sincs félig gyógyultan bárhová vinni. végre 1 hét után nem esik, gyönyörű az idő, mégsem viszem le, mert nem vagyok bolond. természesen az orrát is kiszívom, inkább ő sírjon mint én alapon, csak vmi "emberibb" prakitikát szerettem volna kérni.
2010. máj. 28. 10:54
 8/15 A kérdező kommentje:
megpróbáljuk még ezt a pumpás orrszívót, mert a szájjal szívós nem vált be, a porszívósat meg nem tudom szétszerelni, mert műanyagon van a cső, ami totál rá van erősítve. köszönöm azoknak, akik segítettek!:)
2010. máj. 28. 10:56
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi levágtuk a porszívó cső véget és szájjal fújjuk illetve szívjuk. Azt pedig rosszul teszed, hogy nem viszed ki levegőre, mert a nap segít az arcüreg gyuladást megelőzni és pont akkor nem fog folyni az orra mikor kint vagy vele, mert a kinti levegő páratartalma kell ez orrának.
2010. máj. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Látom nem csak én vagyok néha "porszívó".:-)))
2010. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!