Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesm nem beteg, hanem teli...

3 évesm nem beteg, hanem teli van a szája belül herpesszel/aftával. Mit csináljak vele? Folyt.

Figyelt kérdés

3 éves kislányom 2 hónapja jár oviba és semmi betegséger nem kap el olyan szinten hogy lázas orr folyás, hányás, aholy ez más gyereknél kijön.

A fél ovoda hiányzik, neki semmi baja.Viszont belül a szájába van két afta.És szinte el sem múlik.

Volt olyan hogy a szája teli volt egészen a torkáig.Akkor a doki írt rá antibiotikumot, de hát azt sem eheti mindig.

Az apja sem beteg sosem neki is herpeszben jön ki de kívül.Ha betegséget hoz haza azt a kistesó és én szenvedem el, mert minket ágynak dönt.

De vele mit csináljak?Van esetleg vmi fertőtlenítő cukorka vagy vmi?Én most/meg a doki is írt fel neki anestetika nevű érzéstelenítőt.Az egy ideig jó, de nem sokáig


2011. okt. 25. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk aftára a Tantum Verde száj és torokfertőtlenítő spray nagyon bevállt. Egy nap alatt szinte teljesen elmúlik tőle, de már az első kezelés után nem fájlalja. Próbáld meg, hátha nektek is beválik. Úgy is lehet, hogy belefújsz a szájába, de én úgy szoktam, hogy fültisztító pálcikát átitatok a folyadékkal, és azzal megtörölgetem az aftát.
2011. okt. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg a fogorvost vagy szájsebészetet, ők ecseteléssel kezelik, persze, ha ezen is nem vagytok már túl.
2011. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam autoimmun betegségének hosszú évekig csak a folyton kiujjuló afták voltak a jelei,a háziorvos azt modta mindig,hogy biztosan kirágta a gyerek a száját...azóta már tudjuk,hogy mitől vannak aftái szinte állandóan.

Ha nálatok is gyakori lenne immunológust felkeresnék.

2011. okt. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyakran visszatérő afták esetén felmerül gyulladásos bélbetegség (az emésztőrendszer a szájüreggel kezdődik és lehet,hogy a belekben is vannak fekélyek,mint a szájban),felmerül a PFAPA szindróma lehetősége és még egycsomó más betegség.
2011. okt. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha herpesz keletkezik a szájában, vagy a száján, akkor az azt is jelentheti, hogy gyengül az immunrendszere és ott jön ki a betegség. Kérdezd meg az orvost, hogy nem írna-e neki Isoprinosint, ami egy immunerősítő, jó a felső légúti betegségek megelőzésére és a herpeszre is.

Ha a lányomon látom, hogy jön ki a herpesz, 3-4 nap kétszer 5 ml ebből és nem lesz betegebb és szépen leviszi neki a herpeszt és az aftát is és erősíti az immunját.

Nem olcsó, de jobb és olcsóbb, mint az antibiotikum.

2011. okt. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!