Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha beteg a gyerkőc táppénzre...

Ha beteg a gyerkőc táppénzre mész vele, vagy esetleg a mama vigyázz rá, illetve babyszitter?

Figyelt kérdés
Nálunk én vagyok vele 1-2 nap, utána anyukám elviszi magukhoz. Ilyenkor ott is alszik, mert nem tudnánk hazahozni, és reggel újra visszavinni. Anya meg nem tud itt aludni. Így van hogy akár 1 hétig ott van. De jól érzi magát, minden este beszélünk telón, van hogy beszélni sem akar velem, nem ér rá:-)
2011. okt. 22. 08:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs mama, mi vagyunk neki, a szülei. Minthogy édesapja rengeteget dolgozik és jól is keres, ezért ő nem igazán jöhet szóba. Az ő állására nagyon vigyázunk, mert ő tartja el a családot. Így én vigyázok rá mindig, amikor beteg.


Nem annyira ideális a ti helyzetetek, de, ha a gyerek jól érzi magát, nem rossz.

2011. okt. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hát, igen... Nincs nagy távolság köztünk (20-25 km), de még sem megoldható, hogy este hazahozzák, vagy hazahozzuk munkarendem miatt, apa későn ér haza stb. Így marad ez a megoldás. De bármikor hazajöhet, ha akar. Akkor táppénzre mennék vele egész betegsége alatt, és valahogy majd megoldanánk. De szerencsére nagyon jól érzi magát anyáéknál.
2011. okt. 22. 09:53
 3/14 anonim ***** válasza:

A munkahelyem rugalmas lenne ezt illetően, de mégsem maradok itthon 1-2 napnál tovább, mert egyrészt 4 gyerek van, nem várhatom el, hogy mind a négynél hetekig nélkülözzenek, másrészt nélkülem káosz lenne bent, aztán dolgozhatnék utólag duplaannyit, hogy rendbehozzam.


Nálunk anyósom bevethető, nagyon bízom benne, ő szokott eljönni hozzánk, és itt van a beteggel napközben. Nem mellesleg gyerekorvos, így nála nagyobb biztonságban senkinél nem tudhatnám a gyerekeimet.

2011. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A munkahelyemen a főnököm ajánlotta fel, hogy a felgyűlt szabit nem fizetik ki, hanem amikor beteg lesz a gyerek, abból garázdálkodhatok. De így is megpróbálom úgy intézni, hogy amikor a páromnak szabadnapja van (hét közben, mert a cukrászoknál ez a hétvége)akkor bemegyek dolgozni. De ha a gyerek nagyon belázasodna, akkor inkább hazarohannák hozzá.
2011. okt. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én úgy oldom meg, ha durva a betegség, tehát értem ez alatt, hogy lázas, fájdalma van stb. akkor táppénzre jövök vele (szerencsére a munkahelyem tolerálja). Aztán pár nap után, ha már jobban van, de még nem akarom oviba vinni, anyukám vigyáz rá. Ha esetleg "csak" szimpla nátha láz minden nélkül, akkor is anyu vigyáz rá. 3,5 éves kislány.
2011. okt. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
kedves4. Én is így vagyok mint te. ha nagyon beteg akkor amúgy is csak anya kell neki:-)
2011. okt. 23. 21:36
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ez még a jövő zenéje, de anyu megígérte, hogy vigyáz majd a gyerekekre, ha betegek lesznek. Ennek ellenére úgy gondolom, ha nagyon beteg, lázas, akkor itthon leszek majd vele, mert anyu nem tud ide jönni, nekem kéne a gyereket odavinni. Amúgy is, ha beteg, akkor csak anya jó. Remélem tolerálja majd a munkahelyem, eddig elég normálisan álltak ehhez, remélem, amióta én is megszültem, nem változott.
2011. okt. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

13-45: Kicsit offolok: "a szabadságot pénzben megváltani nem lehet; ettől érvényesen eltérni nem lehet." Akármennyi szabid gyúlt össze, az egyébként sem lehetne neked kifizetni (csak ha gyedről mész vissza, vagy elküldenek). A főnök igazából átver téged, mert ki sem fizethetné, de úgy adja el magát, mintha jó fej lenne.


Nálunk anyukám vigyáz rá, de a munkahelyemen is tök rendesek.

2011. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van,hogy a betegsége első 1-2 napján én vagyok vele itthon táppénzen,aztán pedig a mama(anyukám) vigyáz rá.Szerencsére nem túl beteges kisgyerek.
2011. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ma 14.56-os offoló: tévedsz, amit te írsz, már nem hatályos. A jelenleg hatályos jogszabály erről így rendelkezik:

136. § (1) ...A gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadság megszűnését követően, ha a munkavállaló a gyermek ápolása, gondozása miatt kapott fizetés nélküli szabadság első hat hónapjára járó szabadságot nem kapta meg, azt a felek megállapodása alapján pénzben is meg lehet váltani.

2011. okt. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!