Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudtál észnél lenni,...

Hogy tudtál észnél lenni, amikor műtötték a gyermeked?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, vannak-e itt olyanok, akiknek műtéten esett át a gyermekük?

Hamarosan egy elég nehéz, komplikált, több órás műtét lesz a gyerkőcnél és annyira félek! Rettegek!

Elkerülni nem tudom, mindenképp szükséges a műtét és nincs más lehetőség. Bízom az orvosban, tudom, hogy mi vár rá utána. Sok fájdalom, hetekig tartó ágyhoz kötöttség.

3 éves a gyerek. Tudom, kap fájdalomcsillapítót, de nem tudom, mennyire fogja fel, hogy mi miért van.

Annyira sajnálom, hogy amikor majd az altatásból magához tér, akkor mit fog érezni! A hirtelen fellépő éles, mély fájdalomtól meg fog rémülni. Biztos ki akarja majd tépni magából a branült, dréncsövet, stb.

Fel akar kelni (nem fog tudni) és elmenekülni...

Hogy tudtátok ezt kezelni magatokban?

Hogy éltétek túl azokat az órákat, amíg bent volt?

Volt valami könyv vagy weboldal, amit olvastatok? Ami erőt, útmutatást adott?


2017. okt. 3. 23:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy milyen műtét . 9 szer műtötték a fiam ,volt keményebb is köztük . Fél éves korától 15 évesig.
2017. okt. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem mandulaműtét, gondolhatod!

Hisz le is írtam, hogy több órás, bonyolult műtét lesz.

2017. okt. 3. 23:38
 3/19 anonim ***** válasza:

Nekem öt évesen volt egy több órás fejműtétem. Én már alig-alig emlékszem rá, inkább pozitív volt mint negatív. Első nap elég kába voltam, eszembe sem jutott kitépni belőlem a csöveket :) másnap már szinte rohangáltam, rajzoltam, játszottam. Az orvosok is nagyon kedvesek voltak.

Igaz, most egy "gyerek" szemszögéből írom, de hátha segít.

2017. okt. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egy ötéves azért teljesen más, mint egy hároméves. :-)

Egy ötéves azért már kb. mindent megért, egy hároméves meg még nem igazán beszél folyékonyan. Sok mindent el tud magyarázni, de ha elkezdem neki mondani, hogy pl. ,,ne tépd ki a csövet", nem biztos, hogy megérti. Csak ha lefogom a kezét, stb. :( Persze, megérti... Úgy értem, hogy felfogja a jelentését, csak nem tudja az ok-okozati dolgokat.

Engem is műtöttek 1-3 éves koromig 4x, tudom milyen a másik oldalon lenni, de szülőként nem voltam még ilyen helyzetben (nem kívánom senkinek).

Ő nem fog tudni rohangálni, mert hetekig ágyban kell feküdnie, nem fog tudni hetekig felkelni! :( Akár 2-3 hónap is lehet ez az idő.

Érted, egy örökmozgó háromévesnek... Áhh.

2017. okt. 3. 23:58
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem túlreagálod. Nem is akarja majd kitépni a csöveket. Egy frissen műtött gyerek meg nem akar rohangálni.

Szerintem ne szresszelj, mert a gyerekre is átragad. :D

2017. okt. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen, biztosan túlreagálom. :-)

Ne haragudj, de nem én találtam ki ezt a kitépősdit, hanem azok a sorstársaim írták, akiknek szintén hasonló korú gyerekeiket műtöttek ilyesmivel.

Rohangálni nem hogy nem akar majd, hanem nem fog tudni, az állapotából kifolyólag! :( Gipszet fog viselni minimum 8 hétig, deréktól bokáig, mindkét lábán! Majd ha lekerül a gipsz utána még néhány hétig rögzítőt.

5 órás műtét lesz, ha minden flottul megy.

Nem ez a fő gond, hanem az, hogy az a protokoll az adott kórházban, hogy műtét utáni harmadik naptól már csak 6 óránként kaphat fájdalomcsillapítót és ugye a hatása meg hamarabb elmúlik, ergo a gyereknek nagy fájdalmai vannak. Infúzióra van kötve, lóg belőle a dréncső, amin keresztül tisztul a sebe, felülni sem tud, mert ugye be van deréktól lefelé gipszelve, csak feküdni!

Igen, tényleg túlreagálom. :-)

2017. okt. 4. 00:18
 7/19 anonim ***** válasza:
Nekem is többször műtöttek a fiamat amíg ilyen kicsi volt. Könnyebben atveszelik mint a felnőttek. 3 evesen sok mindent megért, előtte is el lehet neki mondani, hogy mi fog történni. Kizártnak tartom a hirtelen fellépő fájdalmat, mert biztos kap fajdalomcsillapitokat. Fontos, hogy azt érezze, Te nyugodt vagy és jó ha tudsz bevinni valamit (laptop, telefon) amin tud mesét nézni.
2017. okt. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

A gyerekek teljesen mashogy mukodnek mint a felnottek.sokkal jobban turik az ilyen dolgokat.biztosan ugy fogjak a branult rogziteni,hogy ne tudja konnyen kiszedni.en mas miatt voltam rengeteget korhazban 2eves koromtol 4 eves koromig.en voltam a branul kiralyno,meg a szobatarsaimnak is kikaptam😆😆

Aztan ugy leragasztottak,hogy mar nem sikerult.

3 eves voltam kb,mikor szanatoriumba kellett mennem,ahova a szuleim nem tudtak velem jonni,csak hetvegente tudtak eljonni latogatoba.nagyszuleim jottek hetkoznap 2-3 naponta.

Teljesen jol viseltem,megertettem,hogy ez miattam van,hogy jobban legyek.

(Durva aszthmam volt,tobbszor voltam eletveszelyes allapotban)

Igaz,hogy nem mutottek,de korhazban voltam es megertettem.

Most 1,5 eves a kisfiam,o is sokkal tobb mindent megert,mint gondolnam.egy 3 eves mar ovis koru,az oviban is vannak szabalyok,azt is betartjak.

Ne aggodj,meglatod milyen jol fogja viselni(a korulmenyekhez kepest)

Biztosan lesz rosszabb napja is,de az a lenyeg,hogy te olyankor is nyugodt legy.

Kitartast,es jobbulast a gyerkocnek.

2017. okt. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, felesleges elore ennyire beparázni. Hidd el, majd folymatában tudod kezelni a dolgokat.

Nem tudod mindentől megvédeni a gyerekedet.

Egy három éves pedig mindent megért a saját szintjén, és nyilván úgy is kell neki magyarázni.

A gyerekek sokkal keményebbek, mint mi felnóttek, meet nem rakódtak még rájuk a tapasztalatok.

Te pl. már elóre félsz, előre megírod a forgatókönyvet, pedig nem tudhatod, hogy milyen lesz.

A gyerekednek ne mutasd a szorongásodat, félelmedet, mert akkor ó is parázni fog miattad.

Jobbulast!

2017. okt. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Hogy neked milyen tenyérbemászó a stílusod!

Sorstárstól kérsz segítséget, aztán neki szólsz be, hogy nem ért, holott már több műtéten túl vannak, mint te.

Olyan lehetsz, mint a szomszédom, aki 1,5 órán át ecsetelte, hogy milyen szörnyű volt "magatehetetlenül" feküdni látni az örökmozgó 9 hónaposát... a mese végén derült ki, hogy egy nátha döntötte le a lábáról a kissrácot.

S mesélte ezt nekünk, holott tudta, hogy 7 hónapos sem volt a gyerek, amikor heteken át imádkoztunk az ágya mellett az életéért, mikor az intenzíven feküdt.


Egyébként nem írtad, hogy gond van a gyerek értemével, úgy nehéz lehet (mert nem hogy egy 3 éves, de egy jóval fiatalabb is érti a nem szót).

2017. okt. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!