Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok van minecraft és csgo...

Nálatok van minecraft és csgo őrület a gyereketeknél? Fiam csak erről tud beszélni, rajzolni játszoni

Figyelt kérdés
Kicsit idegesít és aggaszt, hogy ennyire beleélte magát. Ruhákat is egy ilyen oldalról kér folyton mindene a mestermc.
2017. okt. 8. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
8 éves, már egy jó ideje ezt fújja, de nincs neki. Vagyis van tabletje, arra le van töltve egy gagyi minecraft változat, hetente 1-2szer talán játszik vele, de a suliban nagy téma. Szünetekben is minecraft-osat játszanak. Viszont a laptopon nem játszhat, úgyhogy nincs mestermc. Nincs xbox-a, és playstation-ja. Pedig bepróbálkozott már párszor, de mivel nem veszem meg neki, így nem tudja magát beleélni. Inkább focis játékok érdeklik. Ruhák és egyéb kiegészítők sem kellenek neki, mert ő már "nagyfiú", így neki már komoly ruhákat kell venni.
2017. okt. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Azt sem tudja, mi ez.

Nalunk Transformers-mania van. Minden gyereknek van valami kedvence szerintem.

2017. okt. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9 éves fiú. Kb. egy éve kezdődött a minecraft őrület. Azóta is tart. Ruhái is vannak neki is a mcshopból. Meg táskája, tornazsákja, pénztárcája. Engem nem zavar, elég jó minőségű cuccok. A csgo-ról nem tudom, hogy mi az.
2017. okt. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10 éves, és igen, minecraft őrület van már egy éve, vagy több.
2017. okt. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
De jó ezt a kisgyermek témában olvasni. Az én párom is függő volt, mondjuk 25 évesen..ezért ment tönkre a kapcsolatunk. Csgo szintén.
2017. okt. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk a rokonságban van két kisfiú (6 és 11 évesek). A nagyobb minecraftos gameplay videókat csinál youtube-on (sírva könyörgött a szüleinek, hogy had kapjon hozzá mikrofont meg kamerát, mert ezzel pénzt lehet keresni és ha szeretik akkor nem teszik tönkre a karrierjét, stb.), a kisebbnek meg kb. ez a lételeme. Semmi másról nem tud beszélni, minden mondata minecraft, akkor is, ha nem ezzel kapcsolatba kérdezzük. (Pl.: -Milyen teát kértek? -A mindencraftba van kenyér!) Ha páromat meglátják rögtön kérdezik, hogy miket csinált a világba, és ha mondja, hogy nem játszott vele, mióta nálunk voltak nem hiszik el, mert nekik ez elképzelhetetlen. (Mi mást lehet helyette csinálni?) Annyira nem tud elvonatkoztatni a játékoktól, hogy pl. meglátta a zenekaros pólóm és nem értette meg, hogy nem egy játéknak a logója van rajta, ha zenét hallgatunk is nézi, hogy "mivel játszunk, minek a zenéje ez?" Hiába mondjuk, hogy csak zene, nem érti. Mikor nálunk voltak és nem hagytuk gépezni akkor elvette a telefonom, meg a régi rossz készülékeket és arra akarta letölteni (vagy valami hasonló játékot, nem tudom). Van, hogy csak random elkezd a minecraftról beszélni. Ha buszozunk másra se gondol, csak hogy alig várja, hogy odaérjünk és gépezhessen. Ha nem játszanak gameplay videókat néznek akár hajnalig. Nagyon durván függők. Ami engem nagyon meglepett a kisebbnél, hogy alapból nem tud rendesen beszélni, rosszul rakja össze a mondatokat, sok szót nem tud kimondani és sok beszédhibája van, de minecraft közbe, mintha nem is ő beszélne, teljesen értelmesen magyaráz, kiejti a szavakat, stb. Én nem vagyok a játékok ellen, én is játszok, ha úgy van, de az ilyen szintű függés nekem már aggasztó, főleg egy 6 évesnél.
2017. okt. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mint ahogy az utolsó írta ugyan ez a helyzet nálunk is. Nem vagy ellene a gépezésnek, normálisan mértékkel lehet de ez már tiszta dili. De az egész osztálya ebben zsong, most épp minecraft mintás sapkát és kabátott kért. A mestermc rendezvényeiért sírva könyörgött. matricás album, minecraft mintás süti már megőrülök tőle.

Összes füzete, táska tornazsák mindenból csak ez kellett ez volt jó.

Nem lenne gond vele ha tudná nem minden erről szól, az iskolai.fogalmazása is ebben a témáról szólt, nyári élményei. Ne tudjátok meg, hogy nézett rám a tanár nénije

2017. okt. 9. 11:07
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt.


Eltiltottam tőle, és lassan határozottan nyitottabb lett mindenre.


PErsze, ment a hiszti, de nem érdekelt, mert folyton ült volna a gép elé, másról sem beszélt, de olyan szinten, hogy egy értelmes gyerek-felnőtt beszélgetést nem bírtam vele lefolytatni.

Kap hetente két órát, amikor nézheti és ennyi.

2017. okt. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok. Mi voltunk most nyáron a Mineshown. Az nekem egy kellemes csalódás volt. Még én is jól éreztem magam szülőként. És lehetet mozogni és kézműveskedni is. Persze, minden a játékra volt építve. Viszont nálunk nem ennyire durva a helyzet. Ott a rendezvényen mondtam neki, hogy egy dolgot választhat az mcshopból. Amit éppen szeretett volna az elfogyott, így mondta, hogy akkor nem kér semmit.
2017. okt. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok. Sajnos a mi esetünkben a szülők nem elég következetesek, az az igazság, hogy egyszerűbb nekik hagyni, hogy egész nap nyomják a gépet, mert addig se kell velük foglalkozni. A kisebbnek rendszeresen fáj a gépezéstől a feje, de ahelyett, hogy kikapcsoltatnák vele adnak neki egy fájdalomcsillapítót és le van tudva...


Nálunk be szoktuk osztani a gépezést, hogy x időnként cserélnek helyet, ők döntik el mennyi legyen. (Nyilván egyikük se akar majd 5 órát ott ülni, ha utána megint 5 óráig akkor nem kerül oda.) Ha nagyon nem akarják kikapcsolni (volt már, hogy inkább nem ettek meg nem akartak fürdeni, csak hogy annyival is többet gépezhessenek) akkor meg kell mondani, hogy ki lesz kapcsolva a net, ha nem mennek. (És tényleg ki is kell kapcsolni.) Asztalnál evés közben eltetetjük velük a telefont, nincs videónézés, főtt ételt nem ehetnek a gép előtt. Mást is csak akkor, ha fel is takarítanak utána, ha kosz lesz belőle. Ez nálunk mindennel így van, egyszer ittak bent kakaót, kiborult a fotelra, kisúroltattam velük, azóta inkább kimennek maguktól. (Az anyjuk el volt ájulva, hogy nálunk felállnak a gép elől enni, inni.)


Másik, ami bevált, hogy megkértem, hogy segítsen nekem pl. takarítás, sütés (persze korának megfelelően és nem az én dolgomat akartam elvégeztetni vele) és így rájött, hogy tetszik neki a sütés, főzés. Nem egy mesterszakács, de legalább más is érdekli, másban is van sikerélménye és mindig olyan büszke magára, hogy ő már ezt is meg azt is tud csinálni. :D Sajnos otthon a szülőknek erre nincs "kapacitása", hogy álljanak mellette, segítsenek olvasni a receptet, stb. így otthon marad neki a gép. Szerintem fontos, hogy mindenképp közös program legyen, különben ráun és visszaül a gép elé. Olyan is volt, hogy én ültem oda hozzá játszani a gépen és örült neki, hogy én mondom, mit szeretnék, ő meg megépíti nekem. (Plusz így tudom mondani neki, hogy én is gépeztem veled, most te is gyere társasozni. :D) Az idősebbnek sajnos már az iskola rovására megy, mert estig játszik aztán már nincs kedve házit csinálni és egyeseket kap rá. (Már most 7 egyese van ilyenek miatt.) Az a szomorú, hogy ő tényleg elhiszi, hogy majd a gameplay videókból meg tud élni és híres youtuber lesz, stb. (Persze van, akinek ez bejön, de nem 11 évesen és nem azzal, hogy feltesz egy 10 perces videót, ahogy megy és magába beszél.)

2017. okt. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!