Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ruha kell egy kisiskolá...

Mennyi ruha kell egy kisiskolás gyereknek? Ki mennyit vesz kategóriánként?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, folyton gyerekruhát veszek. Már nem kicsik, 7-10 évesek a gyerekeim. Sokszor havonta merülnek fel új igények, későn derül ki, hogy nem praktikus, ezért új kell, stb. És akkor vannak még a részemről "jaj de cuki, csinos" darabok. Egy-egy komódban elférnek a cuccaik, de mikor mosni, pakolni kell, úgy érzem, ez már túlzás.

Nektek ez hogy alakul? Pl hány póló, pulcsi stb van kb?



2017. okt. 15. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

Azben gyerekeimnek viszonylag sok ruhajuk van. Mosasnal en is aterzem,foleg,hogy 4 gyerek van:)

A fiuknak kb.15 nadragjuk van,plusz 5-10 melegito. Polobol 20-30nhosszujasbol kb.25,pulcsibol is olyan 1

2017. okt. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1es vagyok.,veletlenul elkuldtem. Pulcsibol kb.15. A lanyoknak kicsit tobb van,hisz a szoknyak,ruhak is hozzajonnek. De mivel mi eleg sokat megyunk ide-oda,raadasul minden gyerek sportol,igy kell is ennyi ruha. Ja amugy 9-7-4 es2 evesek.
2017. okt. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk is komódban vannak a ruhák, 87 centi szélesek a fiókok. Egy fiók tele van a pulcsikkal, egy a nadrágokkal, egy harmadikban vannak a pólók, bugyik, zoknik. És akkor még a kabátok, pizsamák, trikók, szoknyák külön. Kislány és ugye szeret öltözködni, meg lányoknál tarkábak, mintásabbak a ruhák és nem mindegy, mit mivel. Nyilván ennél kevesebb is elég lenne, de semmit sem veszek drágán, sokat turkálunk és kapunk használtan. Ami elszakad, kilyukad, mindig megvarrom. Szinte hetente megy egy-két darab az unokatesónak, mert az enyém kinőtte, rendszerint a dereka lesz rövid a pulcsinak, pólónak meg a nadrágnak is.
2017. okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Fejenkent van ennyi?
2017. okt. 15. 18:39
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

Én is soknak érzem, de azért amiket itt írnak az már szinte pazarlás.


3 éves lányom van, 9 nadrágja van. Ennyi kell is, mert a szobatisztaság csak nagyrészt jön össze, na meg szeret a mászni az udvaron. Ebből 4 leggings, 2 melegítő itthoni, 2 farmer és egy rövidnadrág. Van 4 harisnyája, ezek már tavaly is jók voltak és remélem jövőre is jók lesznek. Ehhez 2 szoknya és 3 ruhája van.


Pár ruhája tavaly is jó volt, szóval 2 évet azért bírnak.


Van 2 ujjatlana, 2 pólója, 5 hosszúujjú pólója, 2 elmenős és 2 játszós pulcsija. Van egy pizsamagatyója két pizsamafelsővel.


Szerintem ez rengeteg, de még a nem felesleges kategória. A cuccai egyébként nem sok helyet foglalnak, egy 40x180as szekrényben a cipői is elférnek és a kabátjai is.


Kabátból viszont túl sok van.


Egy esőkabát, egy átmeneti csinos, egy átmeneti nyűhető. Egy téli csinos, egy téli nyűhető, amihez overálnadrág is van. Na meg egy egyrészes overál.


Na és a cipők..


Egy gumicsizma, egy szandi, egy papucs, egy fedett orrú szandi a futobiciklizéshez, egy vászoncipő, egy sportcipő, egy átmeneti nyűhető, egy átmeneti csinos, egy csizma játékhoz és egy szebb csizma.


És persze mind minőségi, mert ez a legfontosabb, darabja 10 ezer forint minimum.. és évente cserélni, mert ezeket gyorsan kinövi.

2017. okt. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy gyereknek van ennyi. Vékonyabb, vastagabb, farmer, cicanadrág, vékony pulcsi, termopulcsi, ünneplős ruhák, kardigánok... és mivel dolgozom, nem tudom épp kimosni, ami kell vagy ami koszos lett, sokszor csak hétvégén jutok hozzá a mosáshoz, úgyhogy mindenből kell legyen egy hétre ekegendő, minden évszakban. Meg tényleg a lányoknál a színek, minták kötöttebbek. Pepcoban 720 ft egy cicanadrág. Kb két évig hord egy ruhadarabo. Nem akarok agybajt kapni, ha összetemperázza vagy szétszakítja.
2017. okt. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én általában túlvásárlom magam, meg szeretem, ha mindenből van több. Mackónaciból 6-7, kinti naciból összesen vagy 12 gyerekenként, de ez megoszlik kb. egyenlő arányban vékony vászon, farmer, kord és bélelt nacik, pulcsi gyerekenként kb 12, fele vékony, fele vastag, pizsama 3 téli, 3 nyári, póló kb 15, kabát rengeteg: átmeneti, esőkabát, csinos vékony, téliből 2-3 darab, egy egybe overár és egy overálnadrág. Bugyi-zokni sok.
2017. okt. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5 éves fiaamnak 6 nadrágja, 9 melegítőnadrágja, 10-12 hosszú ujjú pólója, 2 cipzáros, 3 sima és 1 kapucnis pulcsija , 1 kapucnis kadigánja, kb. 10 rövid ujjú pólója, 2 pizsamája, 1 átmeneti kabát, 1 bélelt és 1 sima esőkabát, 1 széldzseki, 1 bélelt és 1 sima esőnadrágja van.
2017. okt. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Úgy látom, kb átlagos vagyok ruhafelhalmozás terén. Míg csak fiam volt, kevés holmija volt: volt egy, max 2 "kimenős", ünnepibb szett, a többiből teljesen mértéktartó voltam. 4-5 melegítő, 6-7 póló, 3-4 hosszúujjú, 1-2 pulcsi.

Aztán lett kislányom is :D

Nehéz volt ellenállni a sok cuki mintának, stb. Most meg, hogy suliba járnak, nem adok rájuk olyan ruhákat, amik oviban még elmentek játszósnak. Régen szinte csak használtan vettem, most sokat veszek újonnan. A fiam szaggatja a farmert az udvari játéknál, nem rossz, ha van mihez nyúlni, a lányomat meg olyan jól esik csinin öltöztetni (amíg hagyja magát).

2017. okt. 15. 20:59
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
7 éves a fiam. Most vettem 2 termo nadrágot, plusz van egy vékonyabb. Tehát 3 nadrág, hosszú ujjú felsőből kb. 6-8 db. 2 cipzáros pulcsi, amit a hosszú ujjú fölé felvesz. plusz zokni, alsó, trikó. Én mindennap adok rá trikot. Ezen kívül komplott ünneplő szett: sötét nadrág, cipő, fehér ing, mellény. Kintre pufi mellény, őszi kabát.
2017. okt. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!