Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisiskolás gyermekek szülei,...

Kisiskolás gyermekek szülei, ti hogy álltok hozzá ehhez a témához?

Figyelt kérdés
Lányomnak nagyon jó ének hangja, ritmusérzéke van. Tudom mert 6 éves koromtól több elismert kórusban is énekeltem felnőtt koromig.. Itthon sokat énekeltem vele mindig is. Szeretném az iskolában beiratni külön énekórákra az iskola időn kívül. Nem akar menni. Mondtam neki csak próbáljuk ki. Ha az első 10 heyes turnus után úgy gondolja nem szereti akkor pihentetjük a dolgot.. Apja azt mondja ne erőltessem ha nem akar menni, mert megutáltatom vele. Szülő barátok azt mondják hogy a gyerek igazából nem tudja mit akar, mi jó neki ezért nekünk szülőknek kell irányítanunk.. van aki azt mondja hogy ha ilyen kicsinek hagyjuk hogy ő diktáljon később mi lesz. Valamint nem szabad azt tanítani nekikhogy feladjunk valamit könnyen merg akkor az életben mindig is így lesznek vele stb.. Nem akarom hogy erőltetve érezze magát de szeretném elindítani ezen az úton. Sport nem érdekli abszolút! Tehát ilyen suli utáni foglalkozások kizárva. To hogyan vennétek rá az énekórákra? Vagy várjak még vele?
2017. szept. 16. 11:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Mintha az én lányomról írnál. Túlsúlyos és beírattuk eskrimára annak ellenére hogy sírva tiltakozott. Imádja ;)
2017. szept. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de mit mond, hogy miért nem akar menni?
2017. szept. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 piroska és a farkas ***** válasza:
84%
Teljesen felesleges beiratni énekórára. Magánének jellegű dolog jóval később, felső tagozat második felében kezdhető, tudom, mert zenész családból származom. Addig menjen zeneiskolába előképző, majd szolfézs, iskolai kiskórus, később hangszer...Legyenek meg az alapok, legyen meg a sorrend. Ha esetleg budapestiek vagytok, és valóban annyira muzikálus, vidd el vmi igazán jó gyerekkórusba.
2017. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy . Nem kell erőltetni. Baromság a sok kulonora, meg ilyen edzés olyan edzés, pláne ha a gyerek nem is akar menni. Járj te énekelni, ha akarsz
2017. szept. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Próbáld meg a zenei általánost, ott a kórus általában kötelező, van helyben szolfézs, hangszer. Ha más is jár az osztályból, ő is biztos szeretne. A legtöbb gyereket érdeklik a hangszerek, a kórus megbszerintem fantasztikus közösségi élmény. Aztán majd megtalálja a maga útját.
2017. szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Ne erlőltesd!
2017. szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%

Én veled értek egyet. Mindenképpen elvinném, h legalább PROBÁLJA ki. Ugyanezt gondolom az evésről is, honnan tudja, hogy nem szereti, ha meg sem kóstolja?

Fogalma sincs milyen lehet, hogy csak az ismeretlentől fél. Én biztos vinném. Ha elmentek párszor és még akkor sem tetszik, akkor nem erőltetném tovább.

2017. szept. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Az nem erőltetés, ha ráveszed, hogy próbálja ki. Ha utána sem tetszik és te erőlteted, akkor az már erőltetés (nem 1-2 alkalom után, hanem mondjuk után). Figyelni kell, hogy tényleg nem tetszik neki, vagy csak azt sem tudja, hogy mire mondja, hogy nem akarja. Ez pont olyan, mint egy ovistól megkérdezni, hogy "várod az iskolát?" azt sem tudja mi az. Megkérdezni tőle, hogy "akar-e énekleni" pont ilyen. Lényegében azt sem tudja mire mond nemet. Kipróbálás után, viszont meg kell érteni, ha ő továbbra sem akarja!
2017. szept. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem!

Inkább olyanra íratnám ami hasznos, sportra vagy nyelvre. De az ének? Főleg ilyen kis korban haszontalan ha ő nem akarja

2017. szept. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 érdekel0 ***** válasza:

Szerintem egy próbát megér.

Igazuk van azoknak,akik azt mondják nem is tudja,hogy mi az,hogy mi fog rá várni,lehet csak az ismeretlen miatt aggódik.

Az én lányom is ilyen.

Kell neki a bíztatás,a kezdő "lökés".

Nézess meg vele néhány musicalt.

Ami neki való korban.

Cameron Diaznak van egy aranyos filmje.

Vagy egy másik éneklő gyerekkel összebarátkoztatni,hátha egy ismerős arc majd segít neki.

2017. szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!