Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell úgy nevelni a...

Hogyan kell úgy nevelni a gyereket, hogy ne legyen hisztis?

Figyelt kérdés
Sok gyereket látni a boltban pl, hogy ledobja magát és orsít, mert nem kapta meg amit akart. Mindig azt mondják erre, hogy nevelés kérdése. Ez rendben, de hogy kell úgy nevelni, hogy ne legyen ilyen? Nincs még gyermekem, csak tervezzük, ezért jól jön pár tanács :)
2017. okt. 20. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Nem szabad engedni neki. Soha. következetesen. Emellett pedig meg kell tanítani hogy hogyan kezelje maga is a dolgot, hogyan vezesse le a feszültséget. Mellette kell lenni, éreztetni vele hogy így is szeretjük, de ez nem jó mód arra, hogy kifejezze az érzéseit.


Ettől még lehet, hogy lesz földhöz verős hiszti, de előbb-utóbb (gyerektől függően) le fog szokni róla, mert rájön hogy nincs értelme.


Azért halkan megjegyzem, hogy hisztis felnőttek is vannak :-) Pedig 50 éve elég komolyan lerendezték a hisztiket. Nem minden a nevelés.

2017. okt. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Pont hogy nem nevelés kérdése.

Bizonyos életkorban élettani jelenség, azaz normális, a mértéke pedig a veleszületett habitustól függ.

2017. okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahol a gyerek EGYÁLTALÁN NEM hisztizik ott vagy a gyerek vagy a szülő nem normális.

Ez hozzátartozik a személyiségének a fejlődéséhez. Az már nyilván más kérdés, hogy hogyan próbálja meg a szülő ezeket a hisztiket kezelni és megpróbálni leszoktatni róla a gyereket. DE!

Nálunk a nagy egyáltalán nem volt hisztis. Aztán mikor már 3 éves elmúlt olyan hisztit levágott valami apróságért, hogy én is csak néztem, mintha nem is az én gyerekem lett volna, életemben nem láttam (azóta se) olyannak. De akkor tuti sokan úgy mentek el mellettük, hogy "te jó Ég, milyen hisztis egy gyereket", pedig egyáltalán nem az, sosem volt az. De akkor rajta volt az ötperc

Ezzel szemben a kicsi ellenkezője. Toporzékol, csapkodja magát, elveti magát a földön, sikító, kiabál, bár mi ami szerinte bevethető a cél érdekében. Most ő múlt 3 éves és sarki boltban éppen a napokban közölték, hogy mennyire nyugis, még sosem látták rákötni magát valamire. Komolyan mondom, hogy a röhögés majdnem kitört belőlem. Éppen előtte volt egy akkora cirkuszunk otthon, hogy attól féltem, hogy az utcán azt hiszik, hogy verem a gyereket, pedig csak arra kértem, hogy ne lábujjas papucsban jöjjön.


Szóval nem biztos, hogy az, hogy egyszer- kétszer látsz valakit a boltban, akkor az a gyerek nagyon hisztis, vagy a szülő képtelen kezelni a helyzetet.

De minden gyerekhez hozzátartozik a hiszti. Fokozatok lehetnek. Én a második gyerekig gyakorlatilag egy kis nyöszörgésnek tituláltam a hisztit, de jött a második és rájöttem, hogy a hiszti nem ott kezdődik :D

2017. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyesmit csak mázlisták vagy buták mondanak.


A gyerek akkor nem lesz már hisztis, ha megtanulta kezelni az indulatait. Van, akinek ez 50 éves korára sem megy, mások pedig egészen különleges stressztűrő képesseggel rendelkeznek már 3 évesen.


Megint mások belül őrlődnek, aminek kint nincs látszatja, max rágja a körmét vagy valamit kényszeresen csinál, de ez nem látványos, ezért kisebb bajnak élik meg a szülők.


Vannak, akik nem tombolnak, hanem érzelmileg zsarolják a szüleiket, mások pedig a felgyülemlett feszültséget később verekedésben élik ki.


Sokfajta gyerek van, és csak pár mázlista kötélidegzetű. Akarat nélküli gyerekből sok van, akiket elnyomnak a szüleik és nem is mernek akarni valamit és küzdeni érte, a többiek meg levezetik így vagy úgy a feszültséget később.


Szerintem az egèszséges gyerek kiáll azért, amit akar, akár a szüleivel szemben is. Persze csak olyan módszerekkel, amiket a szülő jóváhagy. Engem nem zavar, ha kiabál, ha ideges. Én is kiabálok, van, hogy rácsapok az asztalra, megszorítok valamit, ha már úgy érzem kikészültem. Ő is ezeket csinálja. Beszélni még nem tud, így nagyon nincs eszköze az indulatlevezetésre, jobb az üvöltés és sírás, mint a felgyülemlett magábafojtott indulat.


Szerintem klassz, hogy tud annyira lelkesedni valamiért, hogy küzdjön érte és felzaklassa, ha nem kaphatja meg. Persze nem mindig vagyok a viselkedéséért odáig, de összességében nem rossz dolog.


Szerintem hagyd ezeket a dolgokat, nem tudsz hatni rá, ha bepörög vagy nagyon akar valamit.


Addig tudod elcsípni a dolgot, amíg az elején vagy. Tehát kikerülöd a csokisort az áruházban, ha pedig látod, hogy valamit kinézett magának, gyorsan oddébbviszed, elterelve a figyelmét. Többet egy anya nem tehet az üvöltés elkerülése érdekében.


Ha megtörtént a baj, megnevezed az érzelmeit, röviden vázolod a helyzeted és csitítod, mutatva, hogy megérted őt, de így nem szabad viselkedni. És ezt évekig, amíg el nem jut arra a szintre, hogy nem lesz világfájdalom számára, ha egy kindertojást nem kap meg.

2017. okt. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lehet. Gyerek temperamentumától is függ, meg a szülő következetességétől. Egy rendes, normális kisfiam van, mindig betartom a lefektetett szabályokat, nem engedek belőlük, de így is van, hogy bepróbálkozik, vagy a gyakoribb, hogy valami új ötlete van, amire még nincs "szabály", és akkor tudja meg, hogy nem lehet. (Pl a radiátor tetején autózni - eddig eszébe sem jutott, ma az orvosi rendelőben ezt akarta, MINDENKÉPPEN muszáj lett volna neki, plusz beteg is ugye, hát egy jó kis hiszti ott helyben megvolt.)
2017. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nincs erre igazán “gyógymód”

Az a bak, arra emlékszem, hogy boltban, utcán, mindig jól visslkedtem, de amint hazaértünk, behúzott a hiszti relém. :D de nem emlékszem, hogyan kezelték ezt.

2017. okt. 21. 12:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem emlékszel, akkor jól csinálták.


Nekem rémlik, hogy hideg vízzel mosdattak, elvertek, vagy káromkodva szidtak, és abszolút nem éreztem fairnek, hisz az én világomban tragédia történt, a szüleim meg jól elvertek, mikor amúgyis rosszul éreztem magam.


Utálom is őket rendesen.

2017. okt. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hideg víz alá engem a nagyapám nyomott, a mai napig haragszom rá ezért. Ez nem megoldás.
2017. okt. 21. 16:39
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok szeretettel, megértéssel kezeled a kitöréseit akkor könnyebben kizökken. Tapasztalat.

Ha pl ordít még egy rudiért, de meg van beszélve, h napi 1, akkor ne ordíts rá, h csapd meg, zavard el, hanem öleld meg és mondd, h megérted, h enne még, mert finom, de megbeszéltétek(ha már lehet), h egy jár/tönkre megy a foga.

Ettől még nem engedsz a kérésnek

2017. okt. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ez nem nevelés kérdése. Mi hárman vagyunk testvérek és anyukám egyformán nevelt minket, a nővérem és az öcsém mégis állandóan hisztizett, én sosem.

Hogy miért azt nem tudom, de anyu se érti :D

2017. okt. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!