Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor lehet elkezdeni egy...

Mikor lehet elkezdeni egy gyereket tényleg nevelni?

Figyelt kérdés
Nekem még csak egy éves a fiam ,de most még általában mindent úgy csinálok ahogy neki jó.Tehát nem hagyom sírni ,ha nem ízlik az étel kap másikat ,stb.Úgy gondolom még nem értené az összefüggéseket ,miérteket.Például ha kiborítaná az ételt és én erre nem adnék másikat ,akkor ebböl nem tanulna még.Egyébként nem ugrok minden hisztijére ,ha ki kell mennem valamiért ,wcre vagy ami fontos akkor nem csinálok ügyet belöle ,ha sír 3 percet nem lesz semmi baja.Mikor lehet nevelö célzattal fordulni felé ha "rosszat" tesz?
2016. febr. 2. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
A gyereket a születésétől fogva kell nevelni mert ha nem tesszük eleinte csak a saját életünket keserítjük meg, később meg a gyerekét meg a környezetünkét is. Egy 1 éves is felfogja hogy a kaját nem szabad kiborítani meg hogy nem mindig az van amit ő akar. Az a baj hogy ha most engedsz később is fogsz.
2016. febr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy egyre jobban nyílt a gyerkőc értelme (pár hónapos korától), már állítottam fel a határokat, illetve próbáltam következetesen engedni és tiltani dolgokat. Most 1,5 éves és sok esetben elég csak megfelelő hangsúllyal kimondanom a keresztnevét és tudja is, hogy nem szabad, amire készül.

Ilyenkor már rengeteg mindent értenek, szóval nem tartom jó stratégiának ráhagyni dolgokat, aztán egyszer csak behúzni a féket, mert összezavarodik majd, hogy korábban miért csinálhatta, amit most nem.

2016. febr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Én sose neveltem olyan húdetudatosan... a szocializációja során a gyerek szinte mindent elsajátít spontán. Nekem elégnek bizonyult, hogy egy olyan biztonságos légkört igyekeztem nyújtani a gyermekemnek, ahol próbálgathatta magát, mindig igyekeztem elmagyarázni neki, hogy mi miért van (akkor is, amikor elvileg még nem értette).

Nem hiszek az "idomításban".

2016. febr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Én ennyi idősen már neveltem a gyerekemet, akkor is, ha elvileg még nem érthette volna meg. Nekem ez beletartozik a következetességbe. Az volt az elvem, hogy gyökerében fojtsam el a rossz berögződéseket, ez többé-kevésbé sikerült is, nem csinálnám másképp.
2016. febr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Egy évesen már lehet nevelni, ha nevelés alatt azt érted, hogy elmondod neki, mit miért, és miért nem. Persze, hogy adsz másikat, ha véletlen kiborítja az ételt,vagy nem ízlik neki, és felveszed, ha sír, ezek nem a neveléshez, inkább a gondozáshoz kapcsolódnak.

Viszont a nevelés nem csak a jutalmazás-büntetést jelenti.

Tényleges nevelés az is, amikor "csak" elmagyarázol neki dolgokat, sokkal többet megért már egy egyéves is, mint azt gondolnánk. Legalábbis az én 13 hónapos lányomon azt látom, hogy még az általam elvontnak gondolt dolgokat is megérti. Ugyanakkor, ha pl. az van, hogy már harmadjára szóltam, hogy ne másszon fel a puffra, és ő meg csakazértis, akkor ha előtte beígértem neki hogy, "ha még egyszer, akkor...", akkor ahhoz tartom is magam. (Pl. beteszem a járókába.)Határozottan úgy tűnik, hogy nagyon is érti.

2016. febr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Elsosrban Neked, mint anyanak kell peldamutato magatartast mutatnod, m a gyerekek - mar az 1 evesnel fiatalabbak is - figyelnek es utanoznak. Tehat, ha nevelesen azt erted, h mikor fogja megerteni, h azt mondod neki, h "nem", akkor arra varhatsz, ha Te magad az ellenkezojet mutatod.

Nekem ikreim vannak, es nagyon jol tudtak mar 1 evesen is, h mit szabad es mit nem, de ha azt lattak, h en mashogy csinalom, mint, ahogy nekik mondom, akkor hiaba probaltam "nevelni" oket :)

2016. febr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akarva, akaratlanul csak neveled azt a gyereket. Valamilyen reakciót csak kivált belőled mikor kiborítja a tányérját, nem? Gyorsan rájön, hogy ezt nem így kellene. Ha véletlen volt, akkor összetakarítasz. Ha kezdi direkt csinálni, azt észreveszed :) Gondolom erről van szó. Szándékos dolgot már lehet szankcionálni. Elmondod 2-3x, hogy nem szabad, miért nem szabad és mi lesz a következménye, ha folytatja. Ha újra megpróbálja pl kiveszed az etetőszékből pár percre, elveszed a játékot amit dobált, helyzettől függően.

A példamutatás fontos, de azért nem hagytam fel 2-3 évre a főzéssel csak mert a gyerek pl a késért hisztizett. Mindig elmagyaráztam mit, miért nem lehet. Egy idő után mindent megért.

2016. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy gyereket nem kell nevelni.

Egy gyereket szeretni kell!

Ha véletlenül ő kiborítja az ételt, és újat kap, és feltakarítod a kiborítottat - akkor délután játék közben ha a macija borítja véletlenül ki az ételt, az is kap majd új kaját, és össze lesz sepregetve körülötte...

Szóval a mintát rólad veszi a gyerek, külön nem kell nevelni. Téged figyel, a te értékrendedet követi, téged másol. Ha te félsz az egértől, vagy kutyától, ő is félni fog. Ha te reggeli tornázol, ő is reggeli tornázni fog. Ha azt látja, hogy te sokáig mosod a fogadat, ő is sokáig fogja mosni. Ahogy a #7-es kommentelő is írta, a személyes példamutatásoddal neveled a gyereket észrevétlenül...

2016. febr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!