Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik napon érdemes tanulni?

Melyik napon érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Pénteken, szombaton vagy vasárnap?

#tanulás #péntek szombat vasárnap
2017. okt. 22. 08:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Én mindig vasárnap tanultam. Pénteken örültem, hogy vége az az napnak, amikor suliba voltam, max. az írásbelit csináltam meg, szombattal úgy voltam, hogy az pihenő, akkor jártam el a barátokkal, majd pedig vasárnap tanultam általában vagy délelőtt vagy délután, akkor frissebb is volt a tanult anyag hétfőre.:)
2017. okt. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem szombaton.

Ha rá tudsz venni egy iskolást, hogy péntek délután is tanuljon, akkor minden tiszteletem:) - de érthető is.

Vasárnap meg jó, ha lehet pihenni, hétfőn kezdődik egy újabb fárasztó hét...

2017. okt. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%

Mi a másodikosommal és a hatodikosommal minden nap tanulunk. Még péntek délután is. Nyilván akkor már nem olyan erőltetett a tempó, mint hét közben, de valamennyit akkor is muszáj. Nálunk mivel a kezdetektől így volt nincsen lázadozás, már elsős korukban is így csináltuk. Nekem sem esik jól, de hosszútávon, hiszem, hogy ez vezet célra. De a hétvégén a legtöbbet vasárnap tanulunk.

(Mind a kettőre ráfér a pénteki tanulás, mert a kicsinek rengeteget kell gyakorolni, a nagy meg a nyelvvizsgára kezdett el készülni)

2017. okt. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
Ha mondjuk dolgozat lesz hétfőn, vagy sok házit adtak, akkor már szombaton is érdemes tanulni. De amúgy én vasárnap szoktam.
2017. okt. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
#3 egy másodikos gyereknek mi az a rengeteg dolog, amit gyakorolni kell 3 napon át a hétvégén? Én akkoriban max egy délután alatt megcsináltam a házikat, a többi napon hagytak pihenni és gyereknek lenni, és nem lettem egy züllött alak, kitűnőre érettségiztem, van 2 nyelvvizsgám és egyetemre járok :D A te dolgod persze, hogy hogy neveled a gyerekeidet, de azért ne hajszold őket túl szerintem, mert megutálják az egészet...
2017. okt. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%

Màs volt 10-en plusz éve a rendszer. Kevesebbet kellett tanulni, kevesebb volt az óraszám...stb.

Na meg pl nekem is elég volt egyszer elolvasni és kész voltam. De pl a fiamnak sokkal sokkal többet kell gyakorolnia és még a közelében sincs az én akkori eredményeimnek. De nem is vàrom el azt tőle, de iszonyatos néha miket kell(ene) tudniuk.

Pénteken hagyom, szombaton àtnézzük h miket kell, ha vers azt elkezdjük, ha szinte csak íràsbeli van, azt megcsinàlja. Vasárnap meg a szóbeli. De ez vàltozik a hétvégi programjaink függvényében.

2017. okt. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
3- as szerencsetlen gyerekeid :(
2017. okt. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
19%
#6 oh, értem. Szegény gyerekeket minek így leterhelni ennyi felesleges tananyaggal...az már biztos, hogy én nem itthon fogok gyereket vállalni :D
2017. okt. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Fiammal vasárnap tanulunk, esetleg ha olyan mint pl vers akkor szombaton is

Péntek - szombat bulizós kirándulós nap. Ilyenkor jönnek a barátai vásárolunk megyünk ide oda.

2017. okt. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
12%

Nem azt mondtam, hogy folyamatosan tanulnak a 3 nap alatt, hanem azt, hogy tanulnak. Mellette minden nap elmegyünk valamerre, vagy ők mennek el (pl.: mamákhoz, unokatestvérekhez), vagy hozzájuk jönnek osztálytársak, de előtte megcsináljuk, amit meg kell.


Nekem sem öröm, de szerintem mindig van mit gyakorolni. A másodikos még nyilván kicsi ahhoz, hogy bármit is komolyan megértsen, de a nagyobb már ténylegesen belátja, hogy szüksége van a hétvégi tanulásra is, főleg, hogy a magán nyelvtanára nagyon szigorú, így nem is kell például arra külön kérnem, hogy tanuljon. Ráadásul ő már nagyon is látja, hogy van eredménye a munkájának.

2017. okt. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!