Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik napon érdemes tanulni?

Melyik napon érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Pénteken, szombaton vagy vasárnap?

#tanulás #péntek szombat vasárnap
2017. okt. 22. 08:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
47%

Te jó ég, miket olvasok! Szegény gyerekek!

Én egyetemen, amikor a rossz órabeosztás miatt hét közben nem tudtam tanulni, és rákényszerültem, hogy szombaton ÉS vasárnap egyaránt tanuljak, azaz nem volt egy héten egy nap, amikor PIHENHETTEM, kb. 10 hét alatt teljesen leamortizálódtam!!!


Sem általánosban, sem középisolában, SOSEM "szálltak rám" a szüleim, és nem "tanultunk" együtt! Bele is pusztultam volna (meg ő is). Az én dolgom volt tanulni, mondjuk boldogultam is vele. 12 év alatt kb. kétszer mentem oda a szüleimhez, hogy segítséget kérjek, különben békén hagytak! Alsó tagozatban is! (Mondjuk nekem jó jegyeim voltak, tudom, van, aki rászorul arra, hogy tényleg ott álljanak mellette.)


De valamikor MUSZÁJ PIHENNI IS!

(Én szombaton tanultam, a vasárnap mindig a családé és a pihenésé volt - amikor vasérnap is tanfolyamra jártam / dolgoztam, hiányzott is, hiába volt hét közben a pihenőnap, nagyon belém ivódott a vasárnapi pihenés iránti igény, ilyenkor töltődöm fel egész hétre.)

2017. okt. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%
Mi anno mindig pénteken tanultunk, amikor kicsi volt a lányom. Most, hogy középiskolas, már maga dönti el, de így is maradt a penteknel. Hazajon, meg csinálja a hazifeladatot, megtanulja amit kell és onnantól kesz, semmi gondja többé a hétvégén, csinálhat amit akar
2017. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%
Én mindig péntek délután tanultam, vasárnap meg átolvasgattam. Most is olyan vagyok, hogy szeretem letudni, túl lenni a dolgokon, mint gyerekkoromban. Az öcsém mindig vasárnap tanult kínkeservesen. Vele le kellett ülni a szüleinknek, én már elsőben kértem, hogy ne tanuljanak velem, mert nem úgy magyarázták, mint az iskolában és csak összezavarodtam. Egyébként nem voltam napközis, ha az lettem volna akkor biztos nem tanultam volna pénteken.
2017. okt. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
2. osztályos a fiam, pénteken mindig megcsináljuk a házikat, így szabad a hétvégéje. De általában minden nap megcsinálunk mindent. Értem ezalatt, hogy pl. környezet órája szerdán van csak. De aznap megcsináljuk a leckét, megtanulja amit kell. Következő kedd du. átismételjük, átbeszéljük. De mindennel így csináljuk, hogy aznap megcsinálja, megtanulja, előző du. pedig átismételjük.
2017. okt. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Igen tényleg szörnyű a gyerekemnek. Péntek du szabad. Szombat megírja a hàzit, eseteg verset tanul. Vasàrnap meg megtanulja a környezet leckét, hogy biztos emlékezzen rà hétfőn ill. elolvassa az olvasmányt mégegyszer, míg én főzök. Tényleg szörnyű..... :D
2017. okt. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
60%
15-ös: remélem, te is végigdolgozod az egész hétvégét, és heti egy délutánt pihensz csak! Úgy emlegeted, hogy a GYEREK péntek délutánja szabad, mintha az valami marha nagy dolog lenne!
2017. okt. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Igen, végigdolgozom. Főzök, mosok, takarítok. :) Semmi nem csinàlja meg önmagàt. Amúgy nehogy màr napi egy, màsfél óra tanulásba beleroppanjon a gyerek! Vagy szerinted 8 órát ül a könyvei felett??

De mint mondtam minden program függvénye. Arról meg nem tehetek, hogy sok a követelmény az iskolàban. Meg arról sem, hogy nincs kedve 3 ôràt egyben lenyomni vasárnap a leckével....

2017. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
17-es:most is tanulsz velük minden hétvégén?
2022. júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!