Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket lehet rábizni egy 3...

Miket lehet rábizni egy 3 évesre hogy önállosodjon? (fejlesztő pedagogus tanács)

Figyelt kérdés

Oviban koncentrácios fejlesztést kap a kicsi, de játékosan, azaz nem feladatoznak, hanem eszrevetlenül segitik a figyelmét, észlelést alakitani, stb.

A pedagogus eszrevételei, tanácsai:

(Tul azokon, hogy mozgasfejlesztes, beszedfejlesztesben is segitsem)

1. A szülői aggodás, szorongás átragad tudatalatt is a kicsire, legyek lazább

2. Segiteni kellene a leválásban, azaz hagyni önállosodni, kisebb feladatokat, felelosseget adni neki, amikben érezheti a sikerélményeket, hogy igen én ezt megcsináltam, ügyes vagyok

3. Ne babaként kezeljem, hogy mindenben kiszolgálom, ill cukin becézgetem stb, hanem azt éreztessem vele hogy már ügyes nagy óvodás

4. Vigyem barátokhoz, ill nélkülem is legyen másoknál


Összességében azt látja hogy lazitani kell az anya-gyermek kapcsolaton, mert tulzott összefonodas miatt nem ervenyesül önálloan a gyermek, azaz kevés az önbizalma, megfelelni akar, konfliktusokat nagy ivben inkabb kikerül, magányosan jatszik inkább, reggelente zaklatott az oviban mikor anya elmegy


Nem tudom szoszerint idézni.


A kérdés, milyen, a gyermek számára nagyobb felelosségeket bizzak rá? Eddig amiket kap, pl jatekot elpakolni, segit megteriteni, teregetni, cipőt fel le vesz, ő vetkőzik le egyedül, ugy néz ki, akkor ez idáig kevés..ugy értve hogy ne babaként kezeljem, hanem nagyobb óvodásként. Azaz hogyan?


2017. nov. 1. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Amikor elpakol, azt hogy csináljátok? Ott vagy te is?

Vagy megkéred, hogy pakoljon el, otthagyod, és megdicséred, ha végzett?

2017. nov. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Hát ez nem sok amit csinál.

Fiam 3.5 éves most a feladatai madár etető megtöltése reggelente( leveszem az etetőt annyit segítek)

Öltözködés, vetkőzés, játék elpakolás, ruha kipakolása mosó gépből, segít virágot locsolni. Főzésnél mondom mit hozzon nekem, boltban segít megkeresni a dolgokat.

Napi szinten 1 óra hossza egyedüli játék

2017. nov. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A pakolás olyan, hogy amig én az autokat,vagy aprobb jatekokat pakolom, addig ő is szedegeti a helyére, polcokra amit ér, csak ő ugye hozzám képest komótos, mig en elpakolok mindent, ő párat.

Szokott egyedül játszani

2017. nov. 1. 08:42
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

Normális, hogy eleinte sokkal lassabban pakol mint Te. Érdemes eleinte leülni a szobába, és mondani neki, hogy mit hova pakoljon. De úgy, hogy közben Ő pakoljon többet, akkor is ha ötször annyi idő.

A mindennapi dolgokban, amiben eddig kiszolgáltad, hagyd érvényesülni. Vajazza meg a kenyerét, töltsön magának tejet, fürödjön egyedül, vegye elő a szekrényből a ruháit reggel, stb. Legyenek olyan dolgok, amikben nem Ő segít Neked, hanem Ő csinálja, és Te csak segítesz szükség esetén.

2017. nov. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%

Nekünk külön feladatlistánk van, hogy mit kell tenniük (3 gyerek, 3 lista)

3 évesen a következőket kellett minden nap megtennie:

-Reggeli után a bögrét, tálat, tányért a mosogatóba tenni

-Öltözés egyedül

-Pizsama a párna alá, az ágy megigazítása

-Fésülködés (lány, derékig érő haja van)

-Cipőt, kabátot egyedül felvenni/levenni, helyére tenni

-Saját játékok összepakolása

-Megteríteni

-Ruhák elpakolása hajtogatás után

-Segíteni teregetésnél

-Evőeszközök elpakolása mosogatás után

-Önálló fürdés, törölközés

-Szennyes ruhát a szennyestartóba tenni


Félévenként kapnak új listát, mindig bővítem, (vagy cserélem, hogy másban is próbálkozzon) illetve ami már egyértelmű, azt kiveszem (pl. 2,5 évesen még szerepelt a fogmosás egyedül, de ez már automatikus, vagy pl. a 9 évesnél nincs ott, hogy öltözés egyedül:)


Itt is olvashatsz róla, [link]

de szerintem fontos, hogy a gyerek személyiségét is nézd, a fiam pl. ilyen idősen segített a kutya és a madarak etetésében, míg a középsőm tart annyira a kutyától, hogy ezt nem szívesen csinálja, így nem kényszerítem.

Ja, és mindez nyomtatott formában van, és mindig kipipálhatják, ha megoldották.

2017. nov. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Fa. ság a köbön. Bocs.

Ugyanezt a feladatot megkaptuk amikor mindössze 2 éves volt a gyerek, holott önállóbb az átlagnál és abszolút hagyjuk kibontakozni.

Az hogy visszahúzódóbb, magányosan játszik, ragaszkodó... személyiségjegy, nem pedig a rossz nevelés eredménye.

2017. nov. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem is kb ennyit csinál, de szerintem önálló, oviban is jól elvan.

És én szeretem kiszolgálni, nem is fogok változtatni rajta, édesanyám is így csinálta, mégis teljesen önállóan nevelem a gyerekeimet, élem az életem.

Amit én így látatlanban megjegyeznék: azt írtad, fejlesztést kap a kicsi. Ezzel lehet a “baj”. Ne gondolj rá és ne kezeld kicsiként. Ő már nem az, legalábbis nem ebben az értelemben. Engedd, hogy ovis legyen. Attól még lehet ölelhetni, szeretgetni.

2017. nov. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A lepontozásokat kérem hanyagolni az ugy sem segit semmit
2017. nov. 1. 15:09
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, mi okból fejlesztik? Legtöbbször indokolatlan a korai fejlesztés...


(Az egyedül játszás meg... se nem nevelés,

se nem személyiség kérdése, ez életkori sajátosság, szinte az összes 3 éves magában játszik, legfeljebb egymás mellett.)

2017. nov. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!