Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyereke csinált ilyet? Ez...

Más gyereke csinált ilyet? Ez normális?

Figyelt kérdés

16 hónapos a lányom. Ma ültünk az ágyon, ő elfoglalta magát, a babájával játszott, aztán azt vettem észre, hogy elkezdi püfölni a babát, harapdálta, és el kezdte fojtogatni, a fejét össze roppantani, és közben rendesen beleremegett, ahogy szorította. Eddig is észre vettem már, hogy ha nagyon akar valamit, néha "bele remeg", annyira akaratos, de ilyen most történt először.

Itthon nem lát ilyet, nem veszekszünk, főleg nem verekszünk.

Valakinél történt ilyen vagy hasonló?

Ezt kinövi, vagy esetleg valami baj lehet?

Első gyerek, nem láttam még ilyet ismerősöknél sem.



2017. nov. 3. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Mozog eleget? Le tudja vezetni valahogy a felgyülemlett feszültséget? Mert akkor fordulhat elő ilyesmi, ha a feszültség dühbe, agresszióba csap át, amit nem tud kellőképpen levezetni vagy kontrollálni. Lelki oka is lehet, beszélgess vele erről, kérdezd meg, hogy miért bántotta a babát, mit érzett közben stb. Az a legjobb, ha ilyenkor azonnal utánajársz a dolognak, mert ha nem derül ki számodra, hogy mi a gond, akkor nem fogod tudni megoldani az esetleges problémát.
2017. nov. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, azt se tudja, hogy a babát ütni az rossz, ha nem lát semmi ilyet, akkor csak egyszerűen éppen azt ütögeti, valószínűleg csak te látod benne a rosszat. Azon is így meglepődnél ha másik játékát ütögetné?
2017. nov. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

1-es, 16 hónapossal megbeszélni? Átlag 16 hónapos max. szavakat mond, de még az se elvárás.

Érzelmeikről beszélgetni óvodáskorban kezdenek.

2017. nov. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mást nem ütöget, csak ezt az egy babát. Most is behergelte magát, és ugyan úgy összeszorította az öklét, és remegett, akkor biztosan azért, mert ideges, csak nem tudtam, hogy ez normális e. De igazatok van, le kell neki is vezetni a feszültséget.

Szavakat mond, nem is értené mit akarok, ha azt kérdezném tőle, hogy mit érez. Szóval ez kilőve :(

2017. nov. 3. 15:45
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Ilyen indulatok nemigeb szoktak lenni kicsikben.

De biztis ami biztos, beviszitterrel nem szokott lenni ugye?csak annyi rosszat olvasni. A testi bantalmazast nem kéne ismernie ill a feszultseglevezetes ezen modját, feszult kicsik inkabb hisztiznek, vagy hiperaktivak meg minden más

2017. nov. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Es pont babát..miert nem maskepp tombol akkor. Én remeket latok, de en hireket olvastam gyilkos szitterekrol lehet csak ezert.
2017. nov. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Az előző kettő orbitális baromságot írt... Egy 16 hós gyermek valójában már esélyesen dackorszakban van, ami az éntudat kialakulásának, és az akaratlagosságnak az időszaka (pl a szobatisztaság is ennél fogva tud esélyesen kialakulni ebben az időszakban).


Valamikor 1-3 éves kor között van a dackorszak, ezen belül hogy pontosan mikor, egyénfüggő, legkorábban 12 hónapos kor táján kezdődik, és minimum egy éven át tart.


Teljesen természetes életkori sajátosság, amit tapasztaltál, kérdező, persze gyermekenként részletekben lehet eltérés - a helyzet adja -pl tárgyak fajtája stb-, hogyan nyilvánul meg a határok feszegetése, és az akarat kinyilvánítása. (A temperamentum csak minimálisan alakítja / módosítja a dackorszakot.)


Nincs min aggódnod, HA CSUPÁN abból indulunk ki, amiről írtál, kedves kérdező. Ehhez képest sokkal erőteljesebb érzelmi kitörései is lesznek majd, jó esetben, mivel a dackorszakot megélnie létfontosságú ebben az időszakban a kisgyermeknek.

2017. nov. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A fiam csinálta ugyanezt a "remegést", ahogy írtad ilyen idősen, ha behergelte magát. Kinőtte, semmi baja, most 8 éves. Nem paráztam miatta. A kisebbik fiam most egy éves, nála is volt már, ha nagyon akart valamit és bemérgesedett.
2017. nov. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én szoktam ideges lenni(egyedül nevelem, 0-24-ben együtt vagyunk, sosem kapcsolódom ki, és néha elszakad a cérna), és előfordult, hogy mérges voltam rá, mert rosszat csinált, volt, hogy kiabáltam vele, de utána mindig "megbeszéltük" nyugodtan a dolgokat, elmondom neki, hogy csak ideges lettem, de nem szabad x dolgot csinálni, értse meg, ezért vagy azért nem szabad. Megbeszéljük, és játszunk tovább.

A fenekére is kapott már, bár nem nagyot, nem érezte, viccesnek találta, jót nevetett rajta, én annyira nem. De ezekből jöhet neki, hogy püfölni kell a babát? Ilyen fojtogatást, meg falhoz vágást nem tudom honnan vett.

Lehet, hogy látja rajtam, hogy ideges vagyok, és ezt próbálja "utánozni"? Ezért veszekszik a babával?

Most nagyon megijedtem, hogy tönkre teszem a gyerekemet. :(((((((((((((((((((((((((

2017. nov. 3. 22:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Az valóban igaz, hogy a gyerekre nincs valami jó hatással a kiabálás, ha az anyuka ideges, de azt mindenképpen jól csinálod, hogy elmondod neki, miért voltál dühös. Ha nem mondod el neki, egyre frusztráltabb lesz, csak azt fogja látni, hogy anya mérges rá, és nem tudja az okát, az általad rossznak nevezett dolgot meg ugyanúgy folytatni fogja, hiszen kezd kialakulni benne az éntudat.


Elhiszem, hogy nehéz egyedül nevelni, minden rád marad, de ha látsz valami olyat, amit nem kéne csinálni, várj pár másodpercet, vegyél egy nagy levegőt, aztán nyugodt hangnemben kérd meg őt, hogy ne csinálja. Tényleg nehéz, de ha legalább egyszer sikerülne, akkor már jó úton vagy. A

békés, szeretetteljes hangnem és a nyugodt, megértő közeledés van a legjobb hatással a fejlődésére.

2017. nov. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!