Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy a szomszéd...

Normális, hogy a szomszéd gyereke szinte egész nap itt van a körfolyosón?

Figyelt kérdés

Motorozik, tolja a babakocsit, labdázik. Az anyja közben bent főz meg netezik (nyitva van ajtó-ablak, ezért tudom).


Elég zavaró. Szerintetek szóvá tehetem?


2013. szept. 2. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egy külön kérdés, hogy normális-e, meg az is, hogy szóvá teheted-e.

Alapvetően semmi közöd hozzá, annyiban szólhatsz neki, amennyiben Téged zavar.


Pl. engem az zavar, ha kint dohányoznak, de úgy tudom, nem tilos, ezért nem szólok.


Ha van a háznak házirendje, amiben benne foglaltatik, hogy hánytól-hányig nem lehet zajt csinálni, akkor arra az időre megkérheted, hogy vigye be. (Bár ez inkább fúrásra meg ilyenekre szokott vonatkozni, ha sír a babám, azzal nehéz mit csinálni, még éjjel is...)

2013. szept. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze, ha sír az egy dolog. De ha labdázik a falamon, nekidönti a motort az ajtónak meg ilyenek, az azért kikerülhető.
2013. szept. 2. 14:09
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha zavar, szerintem nyugodtan szóvá teheted.

Nekem mondjuk fura, hogy nem fél, hogy valami baleset éri a kicsit.

Mondjuk nem tudom mennyi idős gyerek, de én nem igazán merném így felügyelet nélkül hagyni, még akkor sem, ha nyitva van az ajtó, azért gondolom nem lát rá mindig.

Én spéci nem merném így kiengedni, mert egy kisgyerekkel bármi történhet pillanatok alatt.

Arról már ne is beszéljünk, hogy ez természetesen zavarhatja a lakókat.

2013. szept. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2013. szept. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

A labdázásért szólhatsz, mert az egy folyamatos monoton tevékenység.

Mondjuk ha a motort egyszer nekidönti az ajtódnak, az nyilván véletlen, mert eldől vele. Hacsak nem azt játssza, hogy a motort dobálja neki az ajtódnak...

2013. szept. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, nemsokára lesz 2 éves.


A körfolyosót kapu zárja le, az én lakásom az utolsó. Itt fordul a motorral/babakocsival, ekkor "dörömböl" be az ajtón.

2013. szept. 2. 14:20
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Aha. Hát akkor szólj be az anyukának, hogy ez rendkívül zavar, és vigye be a gyerekét.

Azt sajnos nem tudom, hogy törvényileg mit tehetsz, ha éppen nem viszi be ezután sem.

(Mert nyilván azt nem tudja neki megtanítani, hogy már másfél méterrel korábban forduljon, hacsak a nyomában nincs végig, de azzal az erővel már a játszóra is mehetne ugye...)

2013. szept. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Esetleg tehetnél egy kisebb kerítést (keresztbe egy botot vagy valamit a lakásodhoz, hogy ne tudjon odáig elmenni.

Elég zavaró lehet, el tudom képzelni amúgy. Vagy ijeszd jól meg, rohanj ki boszorkának öltözve váres kezekkel, lehet, hogy onnantól nem mer kimenni a lakásból sem. :)

2013. szept. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is arra gondoltam amit az utolsó írt ,hogy vannak ezek a biztonsági rácsok, amiket fúrás nélkül is rögzíteni lehet. Ha jó fej akarsz maradni, akkor már csak 1 évet kell csenben lenni és megy oviba :)
2013. szept. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Atya ég, még csak két éves?

Nagyon bátor az anyukája, hogy csak így magára meri hagyni.

2013. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!