Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leulni tutujgatni ha nem akarom?

Leulni tutujgatni ha nem akarom?

Figyelt kérdés
Nagyon hulye dilemmamban kerem a segitsegeteket, egesz biztosan nem vagyok egyedul vele. A gyerek nyaggat h jatsszak vele, en viszont nem szeretek jatszani. Nagyon szeretek vele beszelgetni, olvasni neki, tanitgatni, hazit irni, egyutt festeni, neha kezimunkazunk stb, de minden melleulos jateknal a fogamat huzzak. Tehat nem nem foglalkozok vele,hanem a barbizasnal es a legozasnal azt erzem h jajj mosogatnom kell, berakni a mosogepet, vasalni, fozni abban az idoben stb. Es hozzateszem h tudna segiteni hazimunkaban,de nem akar (7eves) pedig megbeszeltuk h pl ha szetvalogatja a szennyest,idot nyerunk es leulok konyhasat jatszani. De o csak egyoldaluan kovetel. Es panaszkodik h vele nem jatszik az anyukaja:( mi a megoldas? (Biztos h ez hozott dolog nalam,az en anyukam is hazimunka kozben beszelgetos volt velem,de en nem ereztem ekkora tragedianak v hogy nem foglalkozott velem, mert nem igy volt).
2017. nov. 16. 15:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Persze ez sarkítás, de összességében nálunk is tipikus, hogy az első gyerek azt szereti, ha foglalkoznak vele, a második meg örül, ha néha egyedül lehet :)
2017. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Lehet, h kicsit off leszek de neketk hogy van időtök hétköznap játszani a gyerekkel? Hozzáteszem én sem szeretem, de nekünk időnk sincs rá. A sulisok 4 kor végez, utána megyünk a kicsiért az oviba. 5 él előbb nem érün haza. Ha boltba kell menni vagy valmilyen különóra van még később. Amint hazaértünk gyorsan átnézzük a leckét, a kicsi elvan magában vagy apával, ha ő eppen itthon van. Utána összedobok valami vacsit, eszünk, fürdünk, mesélek és alszunk is. Bocsi, h belepofátlankodok, de ha akarnám sem tudnék hétköznap időt szorítani az együtt játszásra. Másnál ez hogy megy?
2017. nov. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kicsit offnak :) Nagybevásárolni apa szokott, mi csak kisboltba kanyarodunk, ha muszáj. Én ha összeszedtem őket úgy 5-re, néha benézünk a játszótérre 6-ig, bár most tök sötét van, el vannak ájulva, ha futok velük két kört, ők meg kergetnek valami szerepjáték körítéssel vagy focizunk kicsit (úgyis fázom), aztán újra a kortársakkal játszanak. De a nagy nálunk is 3x este 7-re ér haza, akkor már csak vacsi, fürdés - leckét a nagy megírja mindig nagyon rendesen a suliban, bár néha tanulunk verset fürdés közben, néha meg kikövetelik, hogy megkínálhassanak valami habsüteménnyel, sőt néha a legókat is beviszik... -, majd én fürdök, addig ketten eljátszanak, és utána olykor marad 10 perc plusz játszás mostanában pl. valami memóriakártya partira vagy papírrepülő-hajtogatásra, amíg apa a soros a fürdőben, aztán 8-fél9-től estimese (az is közös program, főleg ha fejből kérik nagy kihívás 0 aggyal:)), alvás.
2017. nov. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
nem akarok sarkitani,de unokahúgom(15 éves)-és az anyja sosem ült mellé,sosem mesélt,társasozott stb..vele.ma drogozik,megszökik éjjel-
2017. nov. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Velem sem ült le sose anyu játszani, mégis rettentő jó a kapcsolatunk. Azt még hozzátenném, h mi rengeteget járkáltunk, kirándultunk együtt, sok volt a színház, mozi, kiállítás. Szóval rengeteg volt a közös program. De a klasszikus leülünk és barbizunk sose volt.
2017. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Szerintem a kerdesembol kiderul h mennyi mindent csinalunk egyutt, nagyon nincs letojva a gyerek,de igyekezni fogom ugy kifejezni neha a figyelmemet ahogy neki jo. Koszonom mindenkinek!
2017. nov. 18. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!