Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az lehetséges, hogy valaki 4+...

Az lehetséges, hogy valaki 4+ évesen megy oviba, és 6+ évesen iskolába?

Figyelt kérdés
Tudom az iskola még messze van s sok mindetől függ, de elvben lehetséges, hogy valaki csak 2 évet jár oviba?

2017. nov. 19. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet
2017. nov. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak két évet jártam (vagy kettő és felet, nem emlékszem pontosan)
2017. nov. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Úgy tudom, a jelenlegi szabályok szerint nem. Régen csak a nagycsoport volt kötelező, kvázi iskolaelőkészítőként, de a jelenlegi szabályozás szerint minden 3. évét betöltött gyerek óvodaköteles.
2017. nov. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Lehet, régebben is lehetett és most is lehet. Az én gyerekeim 5 évesen mentek ovodába, 1 -1 évet jártak, csak délelőtt a foglalkozásokra. Akkoriban simán csak nem iratkoztunk be. Most annyi, hogy beiratod, majd felmentést kérsz a járás alól.
2017. nov. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 1 középsőt jártam,és 2 nagycsoportot.
2017. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A jelenlegi törvények szerint indokolt esetben, apránként, de akár el lehet húzni az ovikezdést 5 éves korig.


Sőt, Magyarországon évek óta NINCS iskolakötelezettség.

Tankötelezettség van, tehát bárki lehet magántanuló, ha a szülő / gyám stb megindokolja egy helyi iskolaigazgatónak, és ha az iskolaigazgató megítélése szerint nem áll fenn elhanyagoltság, családi bűnözés stb esete, valamint ha jelzi a szülő, hogy mi módon, kik által fogják a gyermek tanulmányait biztostani. Ilyen esetben bizonyos időközönként be kell járnia a gyereknek vizsgázni az igazgató iskolájába.


Egyébként szakmabeliként kifejezetten 4 éves kortól javaslom az óvodába járást, a bölcsődébe járást NEM, iskolába pedig 7 éves kortól. Persze kivétel erősíti a szabályt, ha a gyermek önként erősen vágyik az életkorának megfelelő közösségbe, akár fiatalabb korban is.

2017. nov. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!