Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jogilag lehetséges, hogy...

Jogilag lehetséges, hogy magyarországi lakosként a lányunk külföldi általános iskolába járjon?

Figyelt kérdés

Egy román határ melletti faluban él a családunk, a nagyobbik lnyunknak jövő szeptemberben kell iskolába mennie. A helyi általános iskola azonban meglehetősen c.fertőzött és nem épp a többdiplomás muzsikosok gyerekei járnak oda...Lehetséges a romániai magyar, de szomszédos településen levő iskolába beirtani? Ott sokkal jobb a helyzet ilyen téren.

Az átjárás nem okozna nagy gondot, mivel a férjem épp a kinézett iskola közelében dolgozik.


2017. ápr. 22. 01:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet. Ausztriával működik azt tudom, én Szombathelyen élek (10 km az osztrák határ), és több ismerősöm is van, aki a közeli osztrák városba hordja iskolába a gyerekét, pedig itt laknak Szombathelyen, mindkét szülő Magyarországon dolgozik. Szóval szerintem Romániába is lehet vinni, ha van hely a kinézett suliban (gondolom a helyi gyerekek előnyt élveznek), de azért érdeklődjetek időben erről.
2017. ápr. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!