Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S. két éves lányom nem...

S. O. S. két éves lányom nem beszél amióta megszületett a húga. Más is volt így? Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Két hónappal korábban született meg a húga, de sajnos 10 napig kórházban voltam, addig a család vigyázott rá. Amióta hazajöttem, mintha elfelejtett volna beszélni. Már két szavas mondatokat alkotott, mindent megért, de azóta hogy hazajöttünk csak bababeszéd van. 3 hét és mennünk kell a státusz vizsgálatra, és már annyi mindent kipróbáltam hogy újra beszéljen, de semmi :( más volt hasonló helyzetben?
2017. nov. 20. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
Nem erőszakolták meg, amíg nem voltál otthon? Most nem azért, de annyi ilyen sztorit lehet olvasni.
2017. nov. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem regresszió, ami annyit jelent, hogy a testér születése miatt "visszacsúszott" egy korábbi fejlődési szintre.

Foglalkozz vele sokat, legyetek csak kettesben, és ne érezze magát háttérbe szorítva.

2017. nov. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Bár én nem voltam ilyen helyzetben....

A családban nem mondogatott neki senki rosszat a babával kapcsolatban?

Rengeteg “nagytesó” visszafejlődik a kistesó miatt, pl. a szobatiszta újra bepisil, önállóan evő gyereket újra etetni kell, beszélő gyerek elkezd dadogni/baba nyelven beszélni.

Legtöbbször az idézi elő, ha nem szánnak a nagyra elég időt, csak a kicsivel törődnek.

2017. nov. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Két évest megerőszakolni? Biztos nem. Sérülés nem volt rajta, bújós, féltékenység van, de azért látszik hogy örül is a tesónak. Mintha elvesztette volna,a helyét és most nem találja. Sejtem hogy,a húga miatt esett vissza, és szerencsére sok időt töltünk együtt, mert napi 20 órát még simán alszik, tehát hanyagolva sincs. Ez az állapot meddig tarthat? Az, hogy újra úgy viselkedjen, mint rég, kellett két hét. Csak a beszéd nem akar visszaállni...
2017. nov. 20. 16:48
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező sajnos kisebb gyereket is erőszakoltak már meg 😭 pont ma olvastam, hogy egy apa a saját 9 hónapos lányát megerőszakolta,majd meg is ölte.De nálatok biztos nem ez a gond, ahogy előttem is irták a kicsi születésével a nagyobbik gyermek egy kis időre "visszafejlődhet" valamelyik téren, valószínű nálatok is ez a probléma.
2017. nov. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyen sokktol is lehet, ha változik a környezete. Pl bölcsibeadásnál is megesik, hogy az addig beszélő kisgyerek megkulul egy évre is..


Mérhetetlen fontos ilyenkor az anya nyugalma(belulrol)kiegyensulyozottsága napirend, törődes, hogy minel hamarabb helyrealljon a lelki vilaga.

2017. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Szinte biztos, hogy a tesó miatt van.


A 2,5 éves lányom a szobatisztaságból lépett vissza a "bárhol összepisilem magam" állapotba. Erősítettük a hitét, hogy milyen okos nagylány, mennyire örülünk, hogy van nekünk és 1 hónap alatt lépcsőzetesen visszatért, sőt, éjszakára is ágytiszta lett.


A státuszon minden rendben lesz, a védőnő tudja, hogy miről van szó.

2017. nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hú, nálunk is előjött a visszafejlődés kb. minden téren. Szobatisztaság terén is, beszédben is, viselkedésben is, és később is elő-elő jött. Mikor a kicsi mutogatott ő is mutogatni kezdett beszéd helyett, mikor mászott, ő is újra mászott, etetni kellett, ringatni, cipelni. A hajamat téptem, hogy mindent újra csinálni kellett és immár kettővel. A beszéd szerencsére hamar visszállt, mert rájött, hogy így nehezebb, de sokmindent a tesóval együtt hagyott abba, pl. cumizást, addig míg a pici cumizott ő sem hagyta el. Az ovi segített, főként, hogy vegyes csoportba jár, de addig nagyon szenvedtünk ettől. Kitartást, újra fog beszélni!
2017. nov. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

PErze, hogy visszafejlődött, de az is lehet, büntet, amiért 10 napra elhagytad.

Az neki rengeteg idő :(

2017. nov. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azzal kell beszélgetni, akivel addig volt, amíg 10 napig kórházban voltál. Hogy mit csinált, mit mondott, hol keresett, ilyesmi.


Szerintem egyszerűen azt hitte, hol eltűntél. És mire kitalálta, hogy eltűntél, akkor meg visszatűntél, egy kis csecsivel.


Türelem, majd rájön, hogy minden rendben. Meg lehet próbálni az éneklést beszéd helyett.

2017. nov. 24. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!