Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen kezdett érdeklőd...

Mennyi idősen kezdett érdeklődni a gyereked a betűk iránt? Amikor már rajzolgatta, kíváncsi volt minden betűre, arra hogy mi van oda írva?

Figyelt kérdés
2017. nov. 22. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
3-5 évesen minden gyerek tudott már olvasni. Érdekelte őket, így az apjuk nem volt hajlandó direkt visszafogni őket.
2017. nov. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

4-5 kozott, 6. szulinapjan mar folyekonyan olvasott.

(es a tobbi valaszban is csupa olvaso ovodas lesz, sot, lesz olyan aki 3-5 evesen mar fejben derivalt!)

2017. nov. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pontosan nem emlékszem, de az óvoda ideje alatt tanultam meg folyékonyan olvasni, írni meg az alapvető számolásokat - persze otthon, nem az oviban:)

Semmi gondom nem volt ebből a suliban, az osztály harmada úgy ment elsőbe, hogy mindezt tudta, de nem unatkoztunk, legalább volt sikerélményünk:)

2017. nov. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 évesen nagyon, felismerte az összeset, de ez aztán elmaradt...

5évesen megtanulta "leírni" a nevét, de ez ugye inkább csak másolás-rajzolás.

úgy ment iskolába, hogy a betűket ismerte, felismerte, de összeolvasni egyáltalán nem tudta. ("hangzóként" ismerte a betűket, vagy nem is tudom, hogy mondjam. tehát a P az "pé betű" volt)

Most nagyon korlátozott betűkészlettel már olvasgatnak, de ha olyan betű kerül képbe, amit még nem tanultak, ott ismét "hangzóként" olvassa fel.


Szerintem amúgy ő volt az osztályban az egyetlen, aki úgy kezdte a sulit, hogy még a nevét sem tudta igazán leírni. De nem tartottam fontosnak, semmi hátránya nem származik belőle.

2017. nov. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3.5-4 évesen kezdte érdekelni a fiamat az írás, betűk-számok. Most 4.5 éves, imádja lemásolni az írásainkat, külön kéri a szavakat pl: írd le nekem hogy a Tibi traktorja. (szomszéd Tibi akit imád)
2017. nov. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!