Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kórházi kép a gyerekről...

Kórházi kép a gyerekről FB-on: mi a helyes reakció? Elég egy jobbulást, vagy illik érdeklődni?

Figyelt kérdés

Én ilyen helyzetben "elbújós" vagyok, ha valami gond van velem vagy a gyerekkel, nem szeretem a közönséget. De most divat FB-ra kirakni a kórházban fekvő, néha infúzióra kötött gyerekről a képet.


Ilyenkor mit vár el, aki ezt kiteszi? Illik like-olni, kérdezgetni?


2015. nov. 20. 11:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Én sem értem ezt. Nyilván együttérzést, gondolom. Bár tőlem ez annyira messze áll,hogy nem igazán tudom.
2015. nov. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a helyes reakció szép lassan továbbgörgetni.

Bármilyen más reakciótól vérszemet kap és méginkább kirakja szegény gyerek életét az oldalra, ami szerintem nem túl okos dolog.

Ha közeli viszonyban vagytok, akkor majd megbeszélitek, támogathatod, stb. Bár ilyen helyzetben nem is a közösségi oldalról kéne megtudnod, mi van a kiskölyökkel. :/

2015. nov. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
1 hétig voltunk kórházban a babámmal és semmilyen képet nem raktam fel. Nem tudom mit vár az, aki felteszi, nekem jól esett ha valaki érdeklődött a baba felől de ők olyan emberek voltak, akik egyébként is érdeklődnek felőle akkor is, ha minden rendben van.
2015. nov. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
És semmit se reagálnék, max ha közeli ismerős. De amúgy ez tényleg gáz az ilyen...
2015. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Ne reagálj!

Ismerőseim is felrakják a magatehetlenül beteg, élettelen gyerekről a képeket, elborzadok, hogy milyen emberek vannak.

Múltkor meg az egyik anyuka rakott fel egy képet a gyerek bilijéről, benne egy kupac szarral, hogy lám, az első bilibe kakilás... Majdnem hánytam, kellet nekem netezés közben enni...

2015. nov. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%

Na, most készülök az ebédhez, el is ment az étvágyam...

utolsó vtam

2015. nov. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Együttérzést vár, figyelmet, azt, hogy megoszthassa a gyötrelmeit, kétségeit. DE igaza van annak a válaszolónak, hogy ha ezt a FB-on kapja meg, akkor az felhívás arra, hogy továbbra is kiszolgáltassa a kicsit a világnak. Ha közeli az ismerős, akkor felhívnám, vagy másképp, a netnél személyesebb módon érdeklődnék, ha távoli, akkor nagyon max. egy együttérző szmájlival (van ilyen a FB-on? Én nem vagyok képben), vagy semmivel. Mert bármennyire nem az én világom kiteregetni az ilyesmit, pláne egy védtelen kisgyerekről, attól még anyaként nem tudok teljesne szó nélkül elmenni ilyen történetek, képek mellett (de én túlérzékeny vagyoken
2015. nov. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is van egy ilyen ismerősöm, aki kirakta a kórházban készült képet. Nem reagáltam semmit. Nem tudom mit vár el, de tök gáz hogy ilyen képet kirak...
2015. nov. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván azt várja el aki feltölt ilyen képet, hogy minél többen érdeklődjenek. Én tovább görgetek, vagy ha közelebbi ismerős rákérdezek, de őszintén szólva, bem értem a dolgot. Ha a gyerekkel baj van eszembe sem jut felmenni a fb-ra, ott bejelölni, hogy mi éppen melyik kórház, melyik osztályán vagyunk. Azt meg végképp betegesnek tartom, amikor a beteg gyerekről tesznek fel képet, egyáltalán miért kell lefényképezni a kiszolgáltatott gyereket? 5,5 éves a kislányom és még nem fényképeztem le, mikor beteg volt, vagy mikor egyszer 3 napot kórházban voltam vele, és nem is fogom. Nekem is van olyan ismerősöm, aki komplett mappát készített a beteg gyerekéről hogy kórházban van ☹ .
2015. nov. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Én is a továbbgörgetést szoktam választani.

Nagyon sajnálom a beteg kisgyereket, de elborzadok a szülői hülyeségen.

soha eszembe sem jutott lefényképezni a gyerekemet a kórházban betegen, kiszolgáltatottan, nem hogy megosztani a nagyközönséggel!

2015. nov. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!