Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkezdett kisfiam érdeklődni...

Elkezdett kisfiam érdeklődni a vécézés iránt, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Most 22 hós. Bilije van egy ideje, de nem szereti, így hagytuk. De a bölcsiben elkezdte utánozni a nagyfiúkat, ezért most vettem egy vécészűkítőt, és eddig akárhányszor ráültettem, belepisilt, és nagyon örült.

Akkor most hogyan tovább? Adjak rá bugyit és ültessem a vécére kétóránként? Vagy inkább még várjak pár napot, hátha megunja.

Szóval ki hogy csinálta?


2010. nov. 19. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Én hasonló stádiumban kétóránként ráültettem. Így mindig volt sikerélmény. Nekünk a kaki később sikerült, talán kicsit megijedt tőle amikor először látta.

Sok sikert nektek!

2010. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne,mert nekem 29hós-bár nem bölcsis,de bilire nem hajlandó ülni ,van wc szűkítőnk eljátszunk ruhában,hogy kell ráülni ,de nem hajlandó letolni a gatyót és levenni a pelust...ordít ha már nyúlok felé,így nem erőltetem.Tetszik neki,hogy kell lehúzni,megbeszéltük csinálunk együtt olyan lehúzót amit ő i le tud húzni majd..és kéket,mert azt szeretne:)


kb idáig jutottunk.Most vettünk neki up &go pelust ha elfogy a hagyományos olyat fog már kapni és kénytelenek leszünk valahogy elkezdeni..csak már megfigyeltem,hogy sokszor ragaszkodik a megszokott dolgaihoz..így még a ruhatár váltása is nehéz..szval nem egyszerű..

2010. nov. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A lelkesedés nálunk is kicsit alábbhagyott, de az esti fürcsi előtt mindig szívesen belepisil a vécébe.

Asszem ennél tovább most nem is megyünk. Mivel még legtöbbször nem szól esemény előtt, úgyse lenne értelme nagyon erőltetni. (Ha mégis szól, és megkérdezem, hogy szeretne-e a vécébe pisilni, tiltakozik.)

2010. nov. 22. 04:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hagyd abba,ha eddig eljutottatok,adj rá bugyit és ültesd rá óránként,aztán kitapasztalod milyen időközönként kell pisilnie.Biztos becsurgat majd egy párszor, de anélkül senki sem ússza meg.Én kisfiam 25hós és sajnos mi még nem tartunk sehol.fél órákat ülünk bilin vagy wcén és semmi.Kitartást és sok sikert!
2010. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nos, mivel hétköznap csak délután van velem, illetve hétvégén is sokszor vagyunk vendégségben, maradunk a fürdés előtti vécébe pisilésnél, illetve pelenkázásnál is meg szoktam kérdezni, hogy akar-e vécébe pisilni egyet, és ha nem tiltakozik, akkor ráültetem, és belepisil.

Amikor elkezd majd szólni, akkor veszem elő a bugyit, most amúgy is elég zavaros időszakunk van, nem akarok nagyon bekavarni. :)

De köszi a tippeket!!

2010. nov. 23. 17:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudom nem idevág, de nem értem. Bizonyos életkor felett miért kell kiírni a hónapot? Azt már nem is mondom hogy frászt kapok a "hós" kifejezéstől. A "hónapos" nem épp a leghosszabb szavaink közé tartozik. Na mindegy, de miért kell írni hogy 25 hós miért nem 2 éves?
2010. dec. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért,mert pl az enyém 28-hónapos,és már se nem 2éves ,se nem 2.5...sztem.pláne nem,3éves.Mert sztem hónapról hónapra többet tudnak.lévén,hogy 3év felett már nem igazán teszünk ilyen kérdéseket fel...
2010. dec. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!