Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! Lepkeszúnyog, betegség?

SOS! Lepkeszúnyog, betegség?

Figyelt kérdés
A fürdőszobában ilyen pici apró feketés bogarak vannak. Olvastam, hogy halálos betegséget terjeszt. Van egy 3 éves gyermekem, ha megcsípte akkor most mi lesz? Próbálkozom a kiírtásával, de még nem igazán sikerült. Ha elviszem orvoshoz megtudja állapítani, hogy fertőzött-e?
2017. nov. 30. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Csak a lényeget másolom ide:

"Az a kórokozó, melyet a lepkeszúnyog átvisz egyik emberről vagy kutyáról a másikra, nem található meg Magyarországon. Maga a szúnyog ugyan megjelent hazánkban, de a betegséget - kórokozó hiányában - nem terjeszti. Leishmaniosis - mivel főleg Ázsiában és Dél-Amerikában gyakori - nálunk csak úgy fordulhat elő, ha egy mediterrán országban járt turista betegen hazajön - ez egyszer meg is történt egy Dél-Európából hazatérő emberrel, de járvány abból sem lett. Nálunk egyelőre az éberség fontos, ha megjelenne a kórokozó, időben észrevegyük. Jelenleg a betegség kialakulására Magyarországon kicsi az esély."

2017. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
A lepkeszúnyog nem fekete bogár, hanem mint egy szúnyog csak sokkal kisebben. Nekünk nyáron szokott lenni a szobánkban, minden este fújjuk őket mert lámpaoltás után csípnek mint a fene. Az első válaszadó bemásolta a lényeget, én is ezt olvastam róla 1 éve, az itthoni nem terjeszt halálos betegséget. Én is élek még pedig már csíptek meg. :D
2017. nov. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


Kb. így néz ki

2017. nov. 30. 13:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is élek pedig a mocsok mennyit csípett a koliban
2017. nov. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly volt ilyenünk, én nem tudtam, hogy ez lepkeszúnyog, mindenesetre élünk mindannyian.
2017. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!