Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónapos lányom miért nem...

16 hónapos lányom miért nem alussza át még mindig az éjszakát?

Figyelt kérdés
2 hónapja elválasztódott, már 14 foga van. Éjszaka 1x, de inkább 3-4x is riad, iszik, aztán alszik megint vmeddig. A 29 hónapos bátyja is újrakezdte az ébredést kb három hónapja, ő is iszik, vagy csak be kell takarni. Penész miatt vettünk szárítógépet, de még így is lecsapódik víz az ablakon, ajtón, nem hinném, hogy száraz a levegő. 22 fokot tartunk éjjel-nappal. A kicsin body, rugi, középvastag hálózsák van. Nem hinném, h sok vagy kevés.
2017. dec. 1. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Enyém 20 hónapos még mindig nem alussza át csak ha közénk veszem az éjszaka közepén akkor reggelig alszik.

Ennyi idősen mint a tied 4 rágófoga jött egyszerre , volt hogy 10 percenként kel hajnalig, szóval lehetne rosszabb is.

2017. dec. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a melegfől, de én 19-20 fokra állítom a fűtést éjszakára, nappal 22-23. A nagyobb ezért alszik még mindig velem, mert ennyi idôsen ezt csinálta mint a tiéd. Kb 2 éves korától már nem ébred fel, csak néha. A kicsi átalussza már régóta szerencsére. Szerintem ez gyerekfüggő.
2017. dec. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Napirendünk van, magától alszik el mindkettő a saját szobájában. Idevenni nem szeretném egyiket se. Már azon gondolkodunk, hogy ne aludjanak nappal, a héten nehezen is bírhatóak rá, de este így is ásítoznak. Jövőre szeretnénk harmadik babát, nem bánnám, ha lenne egy rövid alvós időszak addig...
2017. dec. 1. 14:43
 4/10 anonim ***** válasza:
A lànyom 21 hónapos,àltalàban egyszer még ébred,iszik,aztàn visszaalszik.Mostanàban viszont egyre többször alussza végig az éjjelt.Heti 2-3 nap.Ez szerintem bíztató.Kitartàs mindenkinek.
2017. dec. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon ragaszkodóak, az is jól mutatja, hogy anyaka, apaka néven szólítanak minket. Korábban olvastam efy cikket, mely erről szólt, hogy azok kelnek, akiknél erősebb az érzelmi kötelék.
2017. dec. 1. 14:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Mert itatod ejszaka, es nem tud lenyugodni az emesztorendszere. Az enyem sose kapott ejszaka sem enni sem inni es ataludta az ejszakat meg a fogzaskor is.
2017. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
75%
Mert szerintem ezek a sztorik kamuk hogy hibátlanul végigalusszák az éjszakát. Ez csak duma. Persze tudom hogy mindenkinek végigalussza este 7 kor szól hogy álmos puszit ad és elmegy aludni egyedül majd reggel 7-8-ig egy szó nélkül alszik, aztán felkel és kijön szépen csendben a szobából és szól hogy Jóreggelt! Aha! Hagyjuk már a sok Önfényező szülőt! Az én gyerekem hibátlan tökéletes egész este alszik csak éppen ha jobban figyelsz feszegeted a témát heteken keresztül akkor kiderül hogy végigalussza az éjszakát de hát igen még közben kétszer eszik este. Ja!!! És gondolom úgy hogy csendben kimegy a konyhába hogy a család ne ébredjen fel! Igen minden gyerek más ki jobban és ki kevésbé jobban alszik. De érdekes módon minden kisgyerekes szülő kipihent üde és friss mindíg. De ezt vállaltuk és akárhogy alszanak a picúrok mi meg nem akkor is a legjobb dolog a világon hogy gyerekünk van.
2017. dec. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Az enyem tenyleg vegigalussza es SOHA nem etettem este. Talan ezert alszik jol. Nem kell irigykedni.
2017. dec. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyerekfuggo+genetika. Baratnom szoptatott lanya szuletesetol atalussza az ejszakat, konnyeden elalszik, aztan agyut is lehet dongetni mellette, siman leteszi, vagy berakja a halozsakba, hason, haton, teljesen mindegy. Se cumi, se alvoallatka, semmi nem kellett neki.


Masik baratnom gyereke ket cumival alszik, az egyik a szajaban a masik az egyik kezeben, es pluszban oleli magahoz a plusskutyat, es emelle meg a szulok kozott is alszik, es tapszeres, megis kel szuletesetol fogva.


Az en gyerekem szoptatott gyerek meg mindig, ahogy a fentebb emlitett baratnome is, o inkabb hasonlit az altalanos peldara (na nem a 80-as evekbeli gyermwkgobdozasi konyvekben levore, hanem az ismeretsegi korben levo szoptatott, nem cumisokra. Sokat ebredt regen, valtozot volt idoszaktol fuggoen, hogy 2-3-at, vagy 6-8-at, most a nathas idoszak megvisel mindannyiunkat, amugy meg a fogzas, de egyre jobban alszik, egyre konnyebb letenni, kijonni mellole par orara (jelenleg az elso ebredestol alszik velem, kulonben zombik lennenk, es amikor nem ebred ezerszer, akkor meg szeretem en is igy, kenyelmesebb sokkal, mint a kisaggyal szenvedni), es egyre tobbszor alszik egyben 5-7 orat, ha epp nem beteg.


Mindharom gyerek kb. egykoru, 1,5 evesek. Szoval en azt latom, es mar tobben megerositettek, hogy ahol gond van a szuloknel (allergia, nehez elalvas/sok ebredes, B9 vitamin felszivodasi problemak), ott sokkal gyakrabban fordul elo, hogy a gyereket hosszabban kell altatni, es ejjel nehezebben alszik vissza, gyakrabban kel. Az elsokent emlitett baratnomeknel nem tudok ilyen gondrol, a masodiknal es nalunk igen.

2017. dec. 2. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Éhes a gyerek és nem adtok neki enni?Ezt màr màshol is olvastam,azóta sem értem.Ha Ti magatehetetlenek lennétek,és nem adnànak enni,amikor éhesek lennétek,az úgy oké lenne?
2017. dec. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!