Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyermekes anyukák, mit...

Babybogyó87 kérdése:

Kisgyermekes anyukák, mit tegyek ha a 7 és fél hónapos lányom nem aludja végig az éjszakát?

Figyelt kérdés

7 és fél hónapos a kislányom, 1 hétig végig aludta az éjszakát, nem volt vele semmi gond, de az utóbbi időben nem bírok vele. Éjszaka van úgy, hogy 3 alkalommal is fel kel. Nem éhes, nem fázik, nincs melege, csak a közelemben szeretne lenni, és visszaalszik. Nagyon anyás, mivel én vagyok vele egész nap, mert férjem dolgozik. Mit tudnék csinálni, hogy ismét végig aludja az éjszakákat. Már nagyon idegesít, hogy mi lehet a probléma.

Tudnátok nekem tanácsokat adni?


2011. jan. 21. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
21 hónapos a kisfiam, az enyém 1 éves koráig 10-szer ébredt éjszaka, utána lassan csökkent a felébredések száma, most 3-nál tartunk, néha átalussza az éjszakát, de az nagyon ritka. Szerintem ne panaszkodj, meg lehet szokni, semmit nem tudsz ellene tenni, ahogy nagyobb lesz kinövi, lehet jön a foga, ezért keres éjszaka is.
2011. jan. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia!tanácsot nem tudok adni.nekem 13 hónapos a fiam,eddig 3 éjszakát aludt végig.ő is felkel,meg kell simogatni,puszilni,kap inni és vissza is alszik.lehet,a foga jön,vagy szeparáció szorongás.esetleg tényleg szomjas.
2011. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

kislányom 1,5 éves,és még a mai napig felébred éjszaka és addig sír kibékíthetetlenül,ameddig át nem rakjuk magunk mellé. Este mellé fekszek,úgy alszik el,éjfél körül szokott felébredni... remélem,hogy majd legkésőbb 2 éves korára kinövi... az éjszaka jelentős részét azzal töltöm,hogy keresem merre van, betakarom,megigazítom ha keresztben van... kicsit már fárasztó. Nagyon néha végig húzza az éjszakát a saját ágyában,de az annyira jelentéktelen szám,hogy már szinte említésre se méltó. -ez van, majd kinövi.

Tenni ellene nem tudsz, kielégíted az óhaját.

Lehet próbálkozni a suttogóval, de az se mindenkinél hoz eredményt-nálunk speciel nem vált be. Ha majd olyan ágyon alszik,hogy mellé férsz,akkor meg teheted,hogy mellé fekszel éjszaka,és amikor elalszik,akkor vissza mész a helyedre-persze ha nem Te alszol el előbb:) --hányszor jártam így a nagylányunkkal!

Amikor már majdnem 2 éves volt a nagyobb lányunk,és felébredt éjszaka és automatikusan mászott fel hozzánk,akkor volt,hogy vissza vezettem a saját ágyába,mellé feküdtem. Pár hét elteltével pedig mikor felébredt,azt mondtam neki,hogy kimegyek pisilni, feküdjön nyugodtan,mindjárt jövök én is. Mire vissza mentem (2 perc múlva) már édesen aludt :)

Sok sikert!!

2011. jan. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt a bajom 2 nappal ezelőttig. Az én kislányom 8 hónapos. Este 180 ml tápszert evett. Minden éjszaka 2-3 körül felkelt. Nem sírt, csak nem akart visszaaludni. Ha magam mellé vettem szinte rögtön elaludt és aludt reggel 8-9 óráig. Gondoltam éhes nem lehet, mert akkor nem bírna még a felkelés után 6-7 órát aludni. Két napja gondoltam egyet és este 210 ml tápszert kapott és láss csodát alszik reggelig egy hanja sincs.

Lehet egy próbűt megérne neked is vagy a foga nem jön?

2011. jan. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. A lányom vacsorája mindig úgy szokott lenni, hogy 150 ml tejpép, aztán 1 vagy fél óra játék, aztán fürdés, és végül 200 ml tej. Tehát éhes nem szokott lenni, sőt mikor felkel kínálom neki a teát is, és nem mindig fogadja el. Egyébként igen, jön a foga, egyszerre 4 foga jön, de ez nem nagyon viseli meg. Nem szenvedtünk a fogával eddig. Lehetséges, hogy estére kínozná?

Egyébként nem az a fárasztó, hogy fel kell kelnem hozzá, mert ő az egyetlen drága kincsem, és nem fáradtság. Csak aggódtam, hogy 1 héten keresztül végig aludta, majd újból nem. És azt hittem, hogy én rontottam el valamit.

2011. jan. 21. 21:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok, nem semmi étvágya van a kislányodnak és én meg azt hittem az én lányom is jó étvágyú, hát mégsem. Biztosan nem rontottál el semmit. Én is írtam egy kérdést ezzel kapcsolatban és többen is azt írták, hogy lehet csak a közelségre vágyik.
2011. jan. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Megnyugtattál:D. Igen, tudom, hogy nagyon jó étvágya van, de azért súlyban is látni, pont jó husiban van. Most 8 kg 12 dkg.

Nagyon sokszor éreztem egyébként azt, hogy biztosan én rontottam el, és egyéb dolgok. De ahogy látom a városunkban a többi anyukát, hát lehet, hogy nagyon is jó anyuka vagyok hozzájuk képest. Én a gyermekemért élek. Bár megszenvedtünk érte, tehát nekünk egy áldás. 5 évet vártunk rá, és most meg szenvedünk a kis öcsivel. Csak mindig magamban keresem a hibát. De köszönöm hogy írtál, ezzel megnyugtattál.

2011. jan. 22. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!