Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti vesztek nagyobb ajándékokat...

Ti vesztek nagyobb ajándékokat a gyerekeiteknek csak úgy?

Figyelt kérdés
Pl. drága társasjáték, puzzle, alkalom nélkül szoktatok adni? Nekem ez szokatlan, mi csak születésnapra, karácsonyra kaptunk ilyesmit.
2017. dec. 2. 11:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Igen.
2017. dec. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk se szokás. Szerintem így lesz a gyerek elkényeztetve, és hozzá szokik hogy megkap mindent.


Jeles alkalmakkor kap nagy ajándékokat, de a sok kacat igyr is alig fér már el, nem hogy ha alkaalom nélkül kapna.

2017. dec. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Mi számít drágának?

Amúgy szokott csak úgy kapni ezt azt 5 ezer forintos társasjátékot vettünk pl tegnap.

Magamat is meglepem néha valamivel aminek örülök, a páromat is, őket miért ne lepném?

2017. dec. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Ígyis van annyi alkalom az évben, amikor lehet adni: Húsvét, gyereknap, névnap, születésnap, Karácsony. Minden második hónapban van valami. Elég kitalálni erre is, hogy mi légyen, mert ki kell találni, hogy mit vegyünk mi, a két nagyszülő paros, dédi, két tesóm, férjem tesója, nagybatyamek és két barátnőm. Ezt akárhogy is nézem, ha mindenki csak egy valamit vesz, akkor is évi 50 játék, mert ruhát, használati tárgyat (pl takaró) senki nem akar, mert az nem igazi ajándék szerintük a gyereknek. Családomat tudom végre rávenni, hogy inkább hasznos ajándékot is vegyenek, így egy játék mellé használati tárgyakat is kap.
2017. dec. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Igen, ha nincs lehetőség kivárni egy nagyobb ünnepet. Futóbiciklijét például így kapta, ősz végén van a szülinapja, nyáron vettem, nem vártunk vele.

Szülinap, névnap és karácsony is télen van, max a húsvét marad egyéb alkalomra. Ha valamit hasznosnak és jónak tartok, megkapja, de ez nem mindennapos, csak egyszeri alkalmak.

2017. dec. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Én is úgy vagyok, mint az utolsó. Kisebbik lányom őszi gyerek, novemberben van a névnapja. Nyár elején vettünk neki biciklit. Akkor a nagyobbik is kap valamit. Idén görkorit kapott. De ezek szerintem a használati tárgy kategóriába tartoznak. Pl századik barbi babát nem kapnak ünnep nélkül.
2017. dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Csak szülinapot és karácsonyt ünneplünk, mindkettő decemberben van. Szép is lenne, ha egész évben nem kapna egy társast se. Szoktunk venni “csak úgy” dolgokat, ahogy én is kaptam régen. Csak a nagyobb dolgokra kellett várnom, mint telefon, számítógép, játékkonzol, Barbie álomház, stb.
2017. dec. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Minden hónapban kap valamit. Nem tudom mi számít drágának szerinted, de például egyik hónapban kap egy 500 ft-os kisautót következőben meg 10.000ért egy Fisher Price játékot. Ha konkrétan meglátunk valamit ami megéri vagy nagyon tetszik azt megvesszük attól függetlenül, hogy nincs ünnep.
2017. dec. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Igen.

(bár nem értek egyet az egymás pénztárcájában turkáló kérdésekkel vagy válaszokkal, amikor egymást becsmérlik a szülők hogy ki költ többet / kevesebbet a gyerekre. Főleg Karácsony előtti időszakban gyomorforgató ami itt megy, az egyik anyatípus felül-, a másik meg alullicitálni igyekszik a többit. Mocskosul undorító)

2017. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6%

Nem.

Volt olyan, hogy hónapok óta mondogatta, hogy szeretne rollert, de semmi alkalom nem volt a közelben, így megvette ő abból a pénzből amit alkalmakra kapni szokott

2017. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!