Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tesztek félre kisebb-nagyobb...

Tesztek félre kisebb-nagyobb összeget havonta a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
Milyen módon gyűjtitek és mennyit? Számlára, biztosítás formájában, babakötvényben?
2013. okt. 8. 21:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Nem, mert így is örülök, ha hónap végén tudunk mit enni.
2013. okt. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
8 honapos a lányunk, van egy lakás ami a nevére kerül ha megérett rá. Ha lesz második baba akkor neki is veszünk egyet. Sztem ennek több haszna van mint egy rakás pénznek.
2013. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
9 hónapos a lányunk,minden hónapban teszünk neki félre számlára.
2013. okt. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%

Igen!

Megy neki számlára is, meg otthon "párnacihába" is, továbbá a nagyszülők is havonta tesznek neki félre!

2013. okt. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Nagyjából a családi pótléknak megfelelő összeget tesszük félre a gyerekeknek.

A nagynak megy egy kicsi babakötvénybe (még a régi verziós) + biztosítás, a kicsinek biztosítás. Kb. ugyanolyan összeg megy a két gyereknek. Ha valamire kapnak a rokonságtól nagyobb összeget, azt is hozzátesszük (pl. keresztelő).

Lehet, hogy jobb rögtön lakásba fektetni, de nekünk nincs x. millió forintunk, így maradt ez a megoldás. Ha odakerülnek legyen egy kis kezdőtőke az önálló életükhöz. Addig pedig lehetőségeinkhez mérten megpróbálunk mindent finanszírozni.

Nem biztos, hogy ez a legjobb megoldás, de nekünk a kínált konstrukciók közül ez volt a legjobb lehetőség.

2013. okt. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%
tennénk...
2013. okt. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%
Igen. Havi 15000 Ft megy egy megtakarítási számlára. Nem az ő nevén van, az enyémen, így nem kapja meg automatikusan, hanem én dönthetem el, mire kell majd a pénz. Apukám is ad bele, így nekem 10.000 Ft, ő ad hozzá 5000 Ft-ot.
2013. okt. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%
szerintem gondos szülő tesz félre, még ha csak egy ezrest is. Akinek meg nincs mit félretenni, az a semmire vállalta, már eleve nem lehet gondos szülő.
2013. okt. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó, te egy nagy szemét vagy!!!
2013. okt. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%

Mi is teszünk félre a kisfiunknak- nekünk pl. sajnos nincs rokonságunk, illetve senkitől nem is kérünk, nem is kapunk pénzt soha. Nekünk ez a normális, megszokott. Így mi fokozottabban igyekszünk gondoskodni amennyire tőlünk telik.


Vannak általános tartalékaink is, de ami direkt az ő nevén van az egy babakötvényhez hasonló számla, amihez 16 éves kora után tud hozzáférni- ide havi min. 20-50 eFt megy.

Van két lakástakarékpénztári megtakarítása, az 40 eFt havonta összesen, illetve van egy megtakarítási számlája, arra ezeknél nagyobb összeg, változó havonta, de legalább 50-60 eFt.

Ezek mindegyikét hosszútávra tervezzük.

3 éves, de neki is van egy átlátszó kis perselyszerű valamilye, most ismerkedünk a pénzzel és szoktunk fém százasokat, öütveneseket stb. beletenni és megbeszélni, hogy miért jó takarékoskodni, mire kell pénzt fizetni stb.

:)

Ha kisiskolás korú lesz, akkor én tervezek neki junior számlát is nyitni (kis összeggel természetesen)- amivel a napi pénzügyeket, zsebpénzkezelést, vásárlást stb. tanulgathatja jobban.


Pénzügyes vagyok, így én ezeket komolyan veszem :))))

Szép napot mindenkinek

2013. okt. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!