Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek a felvágós...

Hogyan kezelitek a felvágós hazudós barátjait a gyereketeknek? Hosszú lesz

Figyelt kérdés

Minden héten van valami amit a fiam szeretne,12 éves. Mindig azzal jön a Wishről rendeljem meg neki az okosórát mert ott 1800ft, Márk a barátja onnan vette. A wishen a távirányítós lego csak 4000ft. Mindig fél nap mire elmagyarázom neki, hogy nem kell elhinni amit a barátja mond. Már meg is rendeltük a 900ftos Nerf fegyvert ami igazából csak egy tár, de nem akarja elhinni, hogy csak a tár az. Várom mikor hozza a futár.

De számtalan dolog van amit sorolhatnék.

A barátja majdnem 30 ezer forintunkba került, mert bíztatta a fiamat töltsön le valami játékot a netről ami ingyenes nem igaz fizetni kell érte(call of duty volt) vírusos lett a laptop és mérgében földhöz vágta. Nem tudta kivárni azt a 4 napot mire névnapja lett volna, arra vettük volna meg.

Ma egész nap egy huawei telefonért nyúzott mert Márk 8 ezer ftért vette a wishen mikor itthon 100ezer a telefon.

Nem tudom már mit csináljak, az iskolában találkoznak csak mert nem engedem hozzánk. Ott bohóckodnak stb gond van velük ezzel is küzdünk.

Vettünk laptopot, xboxot + tvt, tabletett, telefont az utóbbi 2 évben de mindent megbántam. A kezdeti fellángolás után porosodnak. Jó, hogy nem ezeken lóg de azt hajtogatja nincs semmije, unatkozik. Szülinapján kapott egy Lego Technik konténer rakodót, erre üvöltve sírt ez nem jó, nem távirányítós miért nem tudunk a wishről venni neki játékot.

Ha leülnék vele társasozni, filmezni esetleg megkérem segítsen az sem jó unalmas.

Olyanokat hazudik a kisfiú miket kap, milyen játéka van hihetetlen. De a fiam elhiszi, megy utánna a hülyeségben.


2017. dec. 2. 22:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Jok elrontottatok. Miert dirigal egy 12 eves? Megkeresi ezt a rengeteg penzt? Nem!

Szerintem pszichologus.

2017. dec. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
86%

Van erre egy kiváló, ám igen kevesek által ismert, titkos módszer: gyereknevelésnek hívják. Azon alapszik, hogy nem a gyerek ugráltatja a szülőt, hanem a szülő neveli a gyereket. Igen, igen, ne is mondd, tudom, hogy borzasztó és elképesztő módszernek tűnik.

A borzalmas módszer az alábbi módon működik:

1. Leülsz a gyerekkel és szépen elmagyarázod neki, hogy nem a kis haverja és ő ugráltatnak titeket, hanem majd ti mint szülők eldöntitek, hogy mikor, mit, hol és mennyiért vesztek neki.

2. Ha nem érti, ugyanezt emelt hangon is elmagyarázzátok és közlitek vele, hogy ez az utolsó beszélgetés ebben a témában.

3. Ha a gyerek még ekkor sem érti, akkor kap egy jó nagy sallert, oszt abból majd megérti.

Ennyi.

2017. dec. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
2 jó nagy saller kéne a fiadnak, nem a seggét nyalni...úgy irányít titeket ahogy akar, már lassan kukoricára térdeltet titeket a sarokba...ha wishről akar rendelni gyűjtse össze a zsebpénzét/már ha kap/ és rendeljen azt, amit akar
2017. dec. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Mondj nemet és kész. Te vagy az anyja, a te szavad dönt. Mondd meg neki, hogy ő nem Márk a barátja és bizony a pénz nem a fán terem hanem dolgozni kell érte.
2017. dec. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha a 12 éves gyerek földhöz vágja a laptopot ott már nagy bajok vannak. És az, hogy van egy ilyen barátja közel sem tűnik a legnagyobb bajnak...
2017. dec. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

Neked nem a hazudós barátot kell kezelned, hanem a saját gyerekedet kellene megnevelned. Azaz magatokat kellene kezelni; jól elrontottátok. Mi az hogy földhöz vágja a laptopot meg rendelgetsz neki agyba-főbe mindent amit kisír?!

Te vagy a szülő, megmondod hogy NEM. Bocs de a fiadból egy kis lelkiterroristát csináltál és most eszed amit főztél.

2017. dec. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szomoru,ha nem érzed,hogy a másik gyerek a legkisebb gond a,sztoriban...
2017. dec. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

De ismerős sztori. Az én öcsém is ezt csinálta.


Nálunk Marci volt a kis barátja és az egészséges életmódon ment a harc. Marci glutén és laktózérzékeny. Az anyja teljesen belebuzult az egészséges életmódba, és szerintem semmit sem hazudott, mert annó az én anyám is beszerezte a termékeket. Az öcsémnek pattanásos lett az arca, Marcinak meg babapopsi bőre volt. Nyilván az étkezés miatt.


Jó 2 évig ez ment, ami persze nem hozta rendbe az arcát, de úgy kezdődött, mint nálatok.


Marci anyja 800ftos házi bio tojást vesz egy nénitől, az igazi minőség, nekünk semmink sincs és anya szrral etet minket. Mert nekünk még rended tojásra sem futja.


Aztán jött a kókuszzsír, rizstej, szójatej, biozöldségek, az édesburgonyaimádat, bio zsírmentes húsok, mindenféle csíra meg persze a teljes kiörlésű minden, meg a gluténmentes ehetetlen kenyér..


Egyszer megvetetett anyával egy egész bevásárlókocsinyi puffasztott rizst, ikeás nagytáskában hoztuk el, mert hogy az milyen egészséges, Marci is azt eszi.


Egy csomaggal evett meg belőle, mert nem ízlett neki minden nap. A nagyrészét nekem kellett megenni, de ígyis rengeteg megmolyosodott.


Azért anyaként is elég nehéz lehetett, hisz az öcsém elöhozta az alapozatlan tévképzeteit, hogy az ételekben található méreganyagtól olyan bőre, mert az osztályban mindenki pattanásos, nálunk is, de marci bőre meg hibátlan persze. Kb ekkor szabadult rá először a netre és olvasta a sok hírt, amik megerősítették a tévképzeteit és óriás dührohamai voltak, hogy a saját anyja hülyesége miatt megy tönkre a bőre..


Már huszonéves, nem teljesen jött helyre a gondolkodása, de rá mindig is alig jutott szabály, figyelemből meg persze rengeteg. Szóval már tinikor előtt el lett cseszve a dolog bőven. Már gyerekként is majdnem minden szabad volt neki, amikor pedig túl messzire ment, mert nem érezte a határt, extrán büntették..


Persze anyám szerint ők nem tehetnek róla, mert öcsém alapból ilyen..



Namindegy. Fogjátok meg most, talán nem rontottátok el egy életre.

2017. dec. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

Van egy 5 éves, és egy 7 éves gyerekem, és imádom őket!

Folyamatosan tanítom nekik, hogy ne azt nézzék, hogy milyük nincs, ami másnak van, hanem azt, hogy mennyi mindenük van.

Lehet, hogy nem értik meg teljesen, de bizony hosszabb hiszti nélkül elfogadják, ha valamire nemet mondunk. És bizony sokmindenre nemet mondunk.

A lényeg az, hogy ne egy gyerek irányítson otthon, hanem egy szülő.

Mellesleg, ha az én fiam vágta volna földhöz a laptopot, akkor egy hosszú hosszú ideig semmiféle ajándékot nem kapott volna.

Gondolkodj, te vagy a szülő, szerezz tekintélyt a gyereked elótt, mert az hibádzik nálatok, nem a füllentő kisfiú a probléma.

Sok sikert!

2017. dec. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

Jól a fejetekre nőtt.

Szerintem most húzzatok egy nagyon szigorú határvonalat.

Amit feleslegesen megvetetett veletek én eladnám.

És átküldeném a "barátjához", hogy nézze meg mi igaz abból, amit felsorol, hogy van neki.

Ne rontsd el mégjobban. Van a családunkban olyan gyerek, aki egy manipuláló agresszív kis "terrorista" a következmények nélküli rossz viselkedésnek és a mindent megengedek-nek köszönhetően.

2017. dec. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!