Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek a felvágós...

Hogyan kezelitek a felvágós hazudós barátjait a gyereketeknek? Hosszú lesz

Figyelt kérdés

Minden héten van valami amit a fiam szeretne,12 éves. Mindig azzal jön a Wishről rendeljem meg neki az okosórát mert ott 1800ft, Márk a barátja onnan vette. A wishen a távirányítós lego csak 4000ft. Mindig fél nap mire elmagyarázom neki, hogy nem kell elhinni amit a barátja mond. Már meg is rendeltük a 900ftos Nerf fegyvert ami igazából csak egy tár, de nem akarja elhinni, hogy csak a tár az. Várom mikor hozza a futár.

De számtalan dolog van amit sorolhatnék.

A barátja majdnem 30 ezer forintunkba került, mert bíztatta a fiamat töltsön le valami játékot a netről ami ingyenes nem igaz fizetni kell érte(call of duty volt) vírusos lett a laptop és mérgében földhöz vágta. Nem tudta kivárni azt a 4 napot mire névnapja lett volna, arra vettük volna meg.

Ma egész nap egy huawei telefonért nyúzott mert Márk 8 ezer ftért vette a wishen mikor itthon 100ezer a telefon.

Nem tudom már mit csináljak, az iskolában találkoznak csak mert nem engedem hozzánk. Ott bohóckodnak stb gond van velük ezzel is küzdünk.

Vettünk laptopot, xboxot + tvt, tabletett, telefont az utóbbi 2 évben de mindent megbántam. A kezdeti fellángolás után porosodnak. Jó, hogy nem ezeken lóg de azt hajtogatja nincs semmije, unatkozik. Szülinapján kapott egy Lego Technik konténer rakodót, erre üvöltve sírt ez nem jó, nem távirányítós miért nem tudunk a wishről venni neki játékot.

Ha leülnék vele társasozni, filmezni esetleg megkérem segítsen az sem jó unalmas.

Olyanokat hazudik a kisfiú miket kap, milyen játéka van hihetetlen. De a fiam elhiszi, megy utánna a hülyeségben.


2017. dec. 2. 22:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%
Hülye szülők hülye gyereke, a tiédröl beszélek.
2017. dec. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező,elárulom Neked,hogy itt a legnagyobb gond az,hogy nem tudod/akarod megnevelni a fiadat...


Én a helyedben sürgősen keresnék egy pszihológust,ez nagyon nem normális.

2017. dec. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
95%

Már a 4évesem is tudja, hogy nem vágunk semmit földhöz ha dühösek vagyunk, mert akkor annak pápá. Remélem pár hónapra búcsút mondott a laptopnak.

A fiad nagyon nagyon neveletlen amiről nem ő tehet, de ő fogja meginni a levét ha nem fogjátok meg, most sem késő, de nagyon nehéz lesz!!

2017. dec. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
90%
Nevelési tanácsadó!!!Sűrgősen!!
2017. dec. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
81%
Egyik gyerekemnél most másodikban került elő egy olyan barát, akinek tényleg van 120ezres telefonja (és egyébként is mindenből jobb cucca), és én persze nem örülök neki, mert eddig normális közösségeket fogtunk ki, megúsztuk az ilyen "villogósdit" és továbbra sem szeretnék részt venni benne. Egyelőre elmagyaráztam a fiamnak, hogy nem kap 7 évesen telefont, mert nem akarom, hogy foci helyett azt nyomkodja és inkább barátkozzon csak élőben, az egészségesebb :) Adni jó dolog, de nem jó elárasztani a gyerekeket ajándékokkal, mert aztán már egyik sem okoz örömet. Ha unatkozik és nem elég a társaságod, talán valami más korosztályos elfoglaltságot kellene neki keresni, akár sport, akár valami szakkör - kézenfekvő a programozás vagy "robotika", ezek úgyis menők mostanában. Ha valami szerinted túl drágát és feleslegeset szeretne, akkor megvehetné a zsebpénzéből (még dolgozhat is pluszban érte mondjuk extra házimunkával), talán jobban fogja értékelni és ha mégsem, hamarabb megtanulja, hogy átgondolja, mire érdemes költeni.
2017. dec. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"De a fiam elhiszi, megy utánna a hülyeségben"


Nemhogy a fiad, de ti is mentek utána a hülyeségben.

Minek veszel meg neki mindent, amit a haverja mond???

2017. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Idáig semmi gond nem.volt vele ameddig ez a gyerek meg nem jelent. Erre utaltam a kérdés megírásakor, hogy ameddig Márk nem volt nem akaratoskodott, nem követelt dolgokat.

Az iskolában is miatta romlott az eredménye a magatartása.

2017. dec. 3. 14:10
 18/21 anonim ***** válasza:
55%
Kamaszoknál természetes az irigykedés. Majd később kinövik. Segíts a fiadnak megérteni, hogy ez a Márkuci gazdag, neki bármit megvesznek a szülei, de ti már nem vagytok olyan gazdagok, ami nem baj!!!
2017. dec. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
96%
Szomoru, hogy meg mindig nem latod, a ti hibatok, 100%- ig.
2017. dec. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
73%
én maga ellen fordítanám a gyereket. Áthívnám, és mondanám, hogy mutassa meg, honnan vette a telefont 8000ft-ért. Hamar belebukna a történetbe. Utána ő nem keresné a te fiadat.
2017. dec. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!