Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megbüntették a gyereket ha...

Megbüntették a gyereket ha rossz az oviban?

Figyelt kérdés

Ha úgy fogad minden nap az óvónő, hogy a gyerek szörnyen neveletlen, visszabeszél, verekszik, de az otthon semmi ilyesmi nincs akkor megbüntetnétek?

Itthon soha nem feleség, nem verekszik, nyugodt gyerek órákig kirakózik, autózik játszik hol egyedül, hol a tesójával. Játszóházban, játszótéren sem bánt soha senkit.

Azt mondja bántják őt az oviban :/


2017. dec. 6. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem büntetem. Ha az oviban rossz, akkor az oviban büntessék meg. Ha otthon rossz, majd otthon megbüntetem.


Az én fiam egy ártatlan kis mulya gyerek. Gondoltam én. Aztán felvilágosítottak, hogy az oviban ő a bandavezér... (4,5 éves) De azt mondja az óvónéni, hogy tudják kezelni. Így én nem is folyok bele az ovis dolgokba. Néha mondja a fiam, hogy megbüntették. Vagy a barátját (egy nagyon rossz kisfiú).

Intézzék el ők, azért vannak, hogy a szitukat lereagálják.

2017. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert semmi értelme - egy óvodás csak akkor fogja fel a "rosszaság" és a "büntetés" közti összefüggést, ha a büntetés azonnal utána történik pár órával késöbb nem.
2017. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek másképp viselkedik közösségben. Szerintem az óvónő sem unalmában panaszkodik a gyermeked viselkedéséről, ezért ezeket a visszajelzéseket érdemes komolyan venni. Az én lányom egy angyal otthon - de mint kiderült, az oviban “bandavezér”, rendszeresen boncolnak békákat és csúfolódnak, verekednek a barátnőkkel. Én segítséget kértem az óvónőktől, rákérdeztem konkrétan mit kellene tennem, de semmi hasznosat nem tudtak mondani. Pszichológus szerint a gyerekek kifejezetten akkor viselkednek rendesen, ha szeretik, vagy tisztelik az óvónéniket, és érdekli őket, mit gondol róluk az a pedagógus, akivel egész nap össze vannak zárva. Tehát a legfontosabb dolog ilyenkor az, ha elkezd a gyerek és az óvónő pozitív kapcsolatot kialakítani - de ehhez ugyebár két ember kell. Tehát ha a gyereknek sikerül jó kapcsolatot kialakítania az óvónőkkel, viselkedni fog azért, hogy jó benyomást keltsen bennük!
2017. dec. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok! Mindezalatt azt értem, hogy mélyebbre kell ásni annál, hogy bünti, vagy bunyó. Egy jó kapcsolat felnőtt és gyermek között mindent megoldhat! Minden jót!
2017. dec. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Először is tisztáznám, mi történik valójában. Beszélgess el a gyerekkel, hogy pontosan ki az, aki bántja, mivel, miért érzi úgy, hogy már csak a verekedés segít. Aztán beszélj az óvónővel is, mondd el, hogyan adja elő a gyerek a történteket, mit tapasztalsz nála otthon és a játszótéren, kérd a segítségét, hogy találjatok közösen megoldást. Ez az első kör, semmiképp ne kérj számon, hanem hangsúlyozd, hogy a problémát szeretnéd megoldani, és együtt akarsz működni vele ebben, ehhez hozzátartozik, hogy az okokat is derítsétek ki. A további lépések már attól függenek, hogy mi az igazság, és mennyire együttműködő az óvónő.
2017. dec. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyasmikkel szoktak büntetni az ovinkban, hogy kiültetik rajzolni vagy a játszótéren az óvónéni mellé a padra. Szóval azon kívül, hogy rákiabáltak vészhelyzetben, hogy "azonnal hagyd abba", tudtommal nem igazán érte atrocitás a gyerekeimet. (Talán egy renitens volt egyikük csoportjában, aki néha az irodába való kiültetésig is eljutott.)

Ha valami rosszat csináltak az oviban én sem büntettem őket utólag, inkább "fejmosás" volt, átbeszéltük komolyan, hogy mit nem szabad és hogy a kérdéses helyzetben, mi a megfelelő viselkedés. Ezt végighallgatniuk látszólag mindig elég kínszenvedés volt :))

A helyedben utána járnék, ki az, aki bántja, és miért.

2017. dec. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben nem ez lenne a legnagyobb problámám. Nem is értem, h miért ezt kérdezed. Ha otthon "normálisan" viselkedik az oviban nem, és még saját elmondása alapján bántják is, tegyél ez ellen valamit, derítsd ki, h mi van az oviban, mert az ottani viselkedéseének oka van.
2017. dec. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet h tenyleg bantjak csak az ovoneni azt veszi eszre amikor vissza tamad. Vagy az ovononek van vmi kis kedvenc gyereke akit sose hibaztat.
2017. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!