Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adjatok tanácsot: hogy tanítsa...

Adjatok tanácsot: hogy tanítsam meg rágni a gyermekem?

Figyelt kérdés

Korábban már írtam, de azóta sem változott a helyzet és nem igen jöttek rá válaszok se..


Szóval 1 éves a fiam és egyáltalán nem akar rágni. Épp ezért önállóan se tudja enni a kezéből a falatokat, csak akkor, ha apró apróóó falatokra vannak vágva. Ezeket egyből le is nyeli, nem forgatja meg a szájában.


Próbáltam mutatni neki hogy kell rágni, igyekszem mindent puha darabokban adni. Semmit sem turmixolok. De egyelőre csak kinevet, nem utánoz..


Akinél nehézkesen indult ez, mikor és hogy oldódott meg?


2017. dec. 14. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is aggódtam, mert leginkább csak nyelte az ételt, mint kacsa a nokedlit. A védőnő azt tanácsolta, hogy félig főzzem meg pl a répát és úgy adjam neki karikánként. No, meg hogy mindig együnk együtt.

Viszont ha nem változik, lehet hogy érdemes lenne elmenni dokihoz, gyógytornászhoz. A családban volt olyan baba, akinek a szájában masszírozták az izmokat, hogy tudjon rágni (koraszületés miatt).

2017. dec. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Keress egy szakembert. Bekünk 2 dévényes masszázs segített.
2017. dec. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem rosszból írom, de nem lehet hogy pont az a baj, hogy annyira apróra vágva adsz neki mindent, hogy nincs mit rágni rajta?

Nálunk ilyen nem volt egyik gyerekemnél sem de pici korukban mindig mondogattuk, hogy "rág-rág-rág" és közben mi is "rágtunk a szánkkal" mutatva neki, hogy hogy csinálja.

2017. dec. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
A lányunk 1 évesen csak teljesen pépes ételt evett, pedig semmi baja nem volt. Nem emlékszem már pontosan mikor kezdett el rágni, de szerintem volt másfél éves.
2017. dec. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Én mondtam neki mindig h figyeljen mert ezt rágni kell, közben jól láthatóan artikulálva mutattam neki h hogyan kell, nyitott szájjal. Szép lassan megtanulta. Most 14 hóbapos és már jól megy neki. 8 hónapos kora óta gyakorolunk. Én ezt tudom javasolni, remélem segítettem.
2017. dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.

Kénytelen vagyok apróra vágni, mert különben ki kell vennem a torkából vagy ki kell ütögetnem belőle (ahogy elsősegélyen javasolják), mert félrenyel..

Mindig együtt eszünk, kivéve a tízórait uzsonnát. Olyankor én nem vagyok még éhes. De van hogy az ő kajájából csípek, hogy lássa hogy rágom meg.


A védőnő azt mondta hogy másfél éves kor a türelmi idő vége, szóval még van idő, de akkor már majdnem bölcsis lesz és szeretném ha biztonsággal tudna enni :(

2017. dec. 14. 17:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Miert lett lepontozva a Deveny-es? En is megnezetnem!
2017. dec. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 ettej ***** válasza:
Ha másfél éves kora után sem tudja megrágni és lenyelni a Kinder csokit,akkor kezdenék aggódni...Az én lányom 2 éves, de csak pár hónapja rág rendesen, de a szálasabb hús és a paprika nyersen pl. még most sem sikerül mindig (raktározza oldalt és egyben kiköpi). Agyon aggódtam a dolgot, jártam ide-oda, mert csak pépet evett.Anyósnál "bukott le" amikor betömte neki a csokit és rágta, mint a kisangyal. Mielőtt bárki lehurrogna a csoki miatt: Nem vagyok híve az édességnek, azóta is ritkán kap, nem is igényli, de a rágás, nyelés tanulására a Dörmi pl. bevált. Gyerek, az gyerek:Ha az édesség kifordul a szájából másfél évesen, akkor nézesd meg szerintem.
2017. dec. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát semmit nem köp ki :D

Mindent megeszik amit csak nyelni lehet. Ha nagyobb darabot harap, azt sem köpi ki hanem próbálja kiöklendezni de sose sikerült eddig neki... Mindig nekem kellett egy idő után rá segíteni.

2017. dec. 14. 22:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Nalunk is ez volt,a kisebb gyerekek a bolcsiben mar almaval szaladgaltak,az en kisfiam nem ragott,csak fuldoklott szorgalmasan. En is itt olvasgattam,es a valaszokbol lattam,hogy van ilyen masnal is. Ez kb masfel eves koraban volt.

Aztan egyszercsak magatol megtanulta. O kerte az almat egeszben es meg tudta enni.

Hozzateszem:az orlofogai nagyon soka,20 honapos kora korul kezdtek mozgolodni,addig nem is volt nagyon mivel ragnia.

2017. dec. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!