Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukak, olyan kisgyerek...

Anyukak, olyan kisgyerek immunrendszeret hogyan veditek telen ahol alig eszik zoldseget?

Figyelt kérdés

Gyumolcs meg csak- csak megy, de se hagymafelek (pl. fokhagymas piritos, lilahagyma kenyerrel), se fozelekek sem csusznak?

Sok leguti bacit beszed, multivitaminnal potolom, de tobbet erne a rendes etkezes.

Valami otlet, ami esetleg nem jutott eszembe?


2017. dec. 14. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Juice ?

Spenotlevel, avokado, banan es narancs stb leturmixolva, szivoszalas poharbol nalunk mindig befuto. A spenotnak igy total nincs ize!

2017. dec. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Te tudod miket eszik meg..

En ugy tartom erosen az immunjazlt, hogy a vacsora is fött étel, tegnap pl majgaluska leves, ma husleves volt, utana egy kis sajtos tejfölös teszta, vagy spagetti.

Ugy vettem eszre amikor jol taplalt, soha mégcsak enyhe nàthàja sincs, de ha pl huzamosabban kimarad a vacsora mert pl utkozben hazafelé pl nem sajtos rudat kap, hanem telapocsokit, turorudit, vagy nem izlik a föztöm stb huzamosabb ilyenej utan màr hozza is haza az ovis betegsegeket. De jol taplaltan a hasmenos virusbol is kimaradt.


Amivel pluszban tamogatom az immunjat, az valtozatos. Hol normaflore-t adok par napig, hol immunerosito szirupokat (robokids, cetebe),hol a c vitaminhaztartast erösitem, hol meg a kalciumszintjét emelem, hol az idegrendszerre az omegàval "gyurok" amikor pl kialvatlanabb idoszakai vannak.

Csak mert nincs egy olyan vitaminkeszitmeny amiben minden vitamin benne van.


Egy pelda

Netrol:kisgyerek A vitaminszukseglete napi 0,5 gramm vagy mili vagy mi, az immunerositokben van 0,01 ....magyaràn vehetnék kulon A vitamint is mindennek a tetejébe..gyogyszeripar gyogyszeripar...

2017. dec. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

C vitamin, D vitamin, bioconnectid kid lekvár.


Létezik a flavonnak zöldség lekvárja. Az sem lehet rossz.

2017. dec. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy minden zoldseget probaltal? Szetnyomott fott brokkoli egy kis sajttal, reszelt cékla, retek, sutotok?

Probald azert neha kinalni. Nekem alig evett zoldseget, de folyamatosan probalgatom es egyre tobb felet eszik lereszelve!

A frissen facsart gyumolcsleveket is szereti.

Amugy vitamin italt v cseppeket adj neki. Rengeteg gyereket ismerek akik utaljak a zoldseget megis egeszsegesek.

2017. dec. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem, zöldséget nem csak főzelékként lehet adni. Ez a kisgyerek kategória szóval feltételezem nagyobb gyerekről van szó, nem babáról aki csak pépeset ehet.

Én próbálok idény szerint étkezni, van télikertünk is ahol a nagyobb mínuszok tartós beköszöntéig terem még sóska, spenót, káposzta meg miegymás; amúgy meg télen is idényzöldségeket, pl. gyökérzöldségek, káposztafélék, stb. veszek, mert ezek tartalmazzák azokat a vitaminokat, amire ebben az évszakban a legnagyobb szükség van.

C vitaminból pl. a fodros kel tisztes adagot tartalmaz, és nyersen, salátának ehető (finom, nem erős vagy jellegzetes íze van).


Rakott káposzta tejszínesen, sajtosan; gesztenyés kelbimbó, fehérbab leves pirított kelbimbóval, kínai zöldséges leves bok choi-al (káposztaféle), töltött káposzta, almás-céklás rakott krumpli, rakott gyökérfélék (répa, fehérrépa, cékla, édesburgonya, stb.); sütőtökkrémleves, hagymakrémleves, héjában sült krumpli tejfölös öntettel, salátával, köretnek is párolt répa/édesburgonya, céklapüré (burgonyapürével keverve), vöröslencse-sárgarépa krémleves,lencsés rakottas sütőtökkrémmel, spenót, házi sütőtökös gnocchi tejszínes-spenótos öntettel, spenótos tortellini, sóskakrémleves, hagymás quiche, fekete babos-édesburgonyás quesadilla


reggelire céklakrém, avokádókrém stb. a kenyérhez, smoothie-k alapnak házi magtej és idényzöldségek pl. almás/fahérjas-mandulás-fahéjas, kiwis, narancsos, stb. zabkása almával vagy körtével, olajos magvakkal...


Bocs, a végtelenségig tudnám sorolni a téli kajákat, évek óta így élünk és nagyon bevált. 2-3 napokra szoktam főzni, nagyobb adagokat, hétvégén közösen leül a család reggelizni, ilyenkor a férjemmel ketten előkészítjük a dolgokat és sebtiben megvan. De nagyon fontos nekem, hogy ne vajaspirítós legyen a kaja hanem valami értelmes.


Még egy egyszerű amerikai palacsintát is el lehet úgy készíteni, hogy almát reszelsz bele; tortát lehet sütni cukkiniből, répából vagy céklából is szóval még az édességekre is van vitamindús megoldás, ha akarja az ember.

2018. jan. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös nagyon jókat írtál,de az én gyerekem egyiket sem enné meg. Pedig baba korában minden félét kapott és evett is.Úgy két éves kora óta ránéz valamire és kóstolás nélkül azt mondja, hogy nem szereti. Ezután jönnek a trükkök, szabályosan belelopom a szájába. Nagy ritkán sikerem van és rájön,hogy finom, de legtöbbször köpi ki.
2018. jan. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nálunk ez sosem volt probléma, de mi nem 2 éves gyerekről beszélünk.

Egyébként általában úgy veszem észre a környezetünkben (nem sértésnek szánom!!!! ) hogy azoknál probléma az ilyen ételek megetetése, ahol a gyerek főzelék-fasírt-rántotthús-rizs-tészta-leves kombón nő fel, vagyis ahol a szülei ezt eszik, ezt főzik. Az összes ilyen ismerősömnél az van, hogy a gyerek gyakorlatilag unja ezeket az ételeket és csak turkálja, de valami mást meg nem akar kipróbálni, mert furcsa neki hogy sosem főzték még.

Ahol rendszeresen, kicsi kortól változatos ételeket kapnak ott úgy láttam, hogy ez nem probléma.

Még egyszer, nem bántásból írom, de erre is, arra is van a családban példa és ezt látom.

2018. jan. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!